Ухвала
від 20.11.2024 по справі 156/1437/24
ІВАНИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 156/1437/24

провадження № 2-о/156/56/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про повернення заяви без розгляду

20 листопада 2024 року сел.Іваничі

Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Бахаєв І.М., ознайомившись з клопотанням ОСОБА_1 , представник заявника - адвокат Білецька Інна Миколаївна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Павлівської сільської ради Володимирського району Волинської області, про продовження строку дії рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 27.10.2022 про визнання фізичної особи недієздатною,

ВСТАНОВИВ :

До Іваничівського районного суду Волинської області 19.11.2024 надійшло клопотання ОСОБА_1 , від імені якої діє представник адвокат Білецька І.М., про продовження строку дії рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 27.10.2022 року про визнання ОСОБА_2 недієздатною.

Дослідивши матеріали клопотання, суддя дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті (ч. 7 ст. 300 ЦПК України).

Згідно ч. 9 ст. 300 ЦПК України, суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу. Однак, із клопотанням про продовження строку дії рішення суду ОСОБА_1 звернулася до суду 19.11.2024 року, тобто пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку дії рішення суду.

Суд звертає увагу на положення глави 6 ЦПК України (процесуальні строки) та зазначає, що відповідно до положень ст. 120 ЦПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом. Згідно ст. 122 ЦПК України строки, встановлені законом або судом, обчислюються роками, місяцями і днями, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати. Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок (ст. 123 ЦПК України). Згідно зі ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. В зазначених нормах законодавець закріпив поняття строк, в якому зокрема зроблено основний акцент на юридичному факті, тобто дії чи події, які набувають юридичного значення зі спливом строку. Процесуальний строк зокрема регулює правомірність процесуальної поведінки суб`єктів з урахуванням принципу своєчасності. Процесуальний строк можна розуміти, як проміжок часу протягом, якого повинні бути вчинені певні процесуальні дії. Початок перебігу процесуальних строків в розумінні ст. 123 ЦПК України починається: 1) від певної календарної дати; 2) від настання події, з якою пов`язано його початок. Також слід акцентувати на тому, що закінчення строку передбачає втрату права на вчинення певної процесуальної дії, для якої було встановлено строк. Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення (ч. 1 ст. 127 ЦПК України). Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи (ч. 3 ст. 127 ЦПК України).

19.11.2024 від представника заявниці ОСОБА_3 надійшла заява про поновлення заявниці пропущеного процесуального строку, у зв`язку із пропущенням ОСОБА_1 15-денного строку, встановленого ч. 7 ст. 300 ЦПК України через те, що остання не могла скористатись правовою допомогою адвоката раніше, аніж як 15.11.2024 через погане самопочуття ОСОБА_2 , після відвідування останньою експертної установи у м. Львів. З цих підстав, представник ОСОБА_3 вважає, що заявницею строк пропущений з поважних причин та просить такий поновити.

Однак докази того, що ОСОБА_1 була позбавлена можливості вчасно звернутися до адвоката за правничою допомогою з цього питання до заяви про поновлення пропущеного процесуального строку не долучено; у матеріалах справи такі відсутні.

Відтак, причини пропуску заявницею процесуального строку, встановленого ч.7 ст. 300 ЦПК України, не є поважними, а тому відсутні підстави для поновлення такого. У зв`язку з цим заява представника заявниці ОСОБА_3 , про поновлення процесуального строку задоволенню не підлягає.

У зв`язку з пропуском строку для звернення до суду з клопотанням про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, клопотання ОСОБА_3 підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 300, 353 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні заяви представника заявниці ОСОБА_1 - ОСОБА_3 про поновлення пропущеного процесуального строку.

Клопотання ОСОБА_1 , представник заявника - адвокат Білецька Інна Миколаївна, заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Павлівської сільської ради Володимирського району Волинської області, про продовження строку дії рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 27.10.2022 про визнання фізичної особи недієздатною - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя - І.М.Бахаєв

СудІваничівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123141314
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —156/1437/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Бахаєв І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні