Справа № 525/1269/24
Номер провадження 3/525/603/2024
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2024 року Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Ячало Ю.І.,
за участю секретаря Лопатки О.В.,
особи ОСОБА_1 ,
представника особи захисника Валенка Р.І.,
розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №3 Миргородського РВП ГУ НП в Полтавській області в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , робітником в ТОВ «Білагро», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , не одружений, неповнолітніх дітей на утриманні не має, за станом здоров`я групи інвалідності не має, зі слів не судимого, до адміністративної відповідальності не притягувався,
по ч.1ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
19 вересня 20243 року, о 12 годині 10 хвилин, в селищі Велика Багачка, по вулиці Каштановій, 1, Миргородського району Полтавської області, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки Renault 21, державний номерний знак НОМЕР_2 , у стані наркотичного сп`яніння. Огляд водія проводився у встановленому законом порядку у медичному закладі, чим порушив вимоги п. 2.9а) Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення не визнав. Вважав, що порядок огляду його на стан наркотичного сп`яніння було порушено, а тому просив адміністративний матеріал щодо нього закрити, в зв`язку з тим, що відсутній склад адміністративного правопорушення.
Представник правопорушника адвокат Валенко Р.І. в судовому засіданні зауважив, що порядок огляду ОСОБА_1 на стан наркотичного сп`яніння порушений відповідно до ст. 266 КУпАП, а саме огляд проведений поза межами 2 годи визначених Кодексом, тому провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП необхідно закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Не зважаючи на невизнання своєї вини, вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за встановлених вище обставин підтверджується перевіреними в судовому засіданні доказами по справі.
Протоколом про адміністративне правопорушення від 29.09.2024 року, яким зафіксовано, що 19 вересня 20243 року, о 12 годині 10 хвилин, в селищі Велика Багачка, по вулиці Каштановій, 1, Миргородського району Полтавської області, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки Renault 21, державний номерний знак НОМЕР_2 , у стані наркотичного сп`яніння. Огляд водія проводився у встановленому законом порядку у медичному закладі (а.с. 1). Особа підписала протокол, зауважень до протоколу не висловила.
Протокол про адміністративне правопорушення складено у відповідності до вимог ст.256 КУпАП України, під час його складання істотних порушень, що тягли б за собою визнання доказів недопустимими, працівниками поліції допущено не було. Обставини правопорушення викладено вірно та чітко сформульовано його суть.
Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, де в графі "Висновок огляду" вказано, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває у стані наркотичного сп`яніння дата і час огляду 14 година 06 хвилин 19 вересня 2024 року, що зазначено у змісті висновку в пункті 7 (а.с. 2).
Відповідно до інформації, долученої до матеріалів справи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має право керування транспортними засобами та отримував посвідчення водія відповідної категорії.
Відеозаписами, відеофайли яких записані на DVD-R диску, долученому до матеріалів справи (а.с. 4). Переглянутий в судовому засіданні зміст відео файлів свідчить про те, що водій ОСОБА_1 , 19 вересня 20243 року, о 12 годині 10 хвилин, в селищі Велика Багачка, по вулиці Каштановій, 1, Миргородського району Полтавської області, керував транспортним засобом марки Renault 21, державний номерний знак НОМЕР_2 , та був зупинений працівниками поліції. Огляд водія проводився у встановленому законом порядку у медичному закладі. Об`єктивними даними технічного контролю зафіксовано момент того, коли у працівником поліції встановлено підстави для проведення огляду, а саме: 12 година 14 хвилин, та момент початку огляду в медичному закладі охорони здоров`я водія лікарем, а саме: 14 година 04 хвилини.
Зміст відеозаписів долучених до матеріалів справи не суперечить обставинам зазначеним у змісті протоколу про адміністративне правопорушення від 29.09.2024 року.
Інші, досліджені в судовому засіданні докази по справі, не суперечать висновку суду, що ОСОБА_1 , 19 вересня 20243 року, о 12 годині 10 хвилин, в селищі Велика Багачка, по вулиці Каштановій, 1, Миргородського району Полтавської області, керував транспортним засобом марки Renault 21, державний номерний знак НОМЕР_2 , у стані наркотичного сп`яніння.
Щодо твердження сторони захисту, що огляд особи ОСОБА_1 проведений з порушенням вимог ст. 266 КУпАП, а саме огляд проведений поза межами 2 годи визначених Кодексом, то суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 3 ст. 266 КУпАП, огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 4 ст. 266 КУпАП, у разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Переглянутий в судовому засіданні відеозаписи, відеофайли яких записані на DVD-R диску, свідчать про те, що особу ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом марки Renault 21, державний номерний знак НОМЕР_2 , в селищі Велика Багачка, по вулиці Каштановій, 1, Миргородського району Полтавської області, зупинено 19 вересня 2024 року о 12 годині 10 хвилин, разом з тим огляд ОСОБА_1 на стан наркотичного сп`яніння проведено 19 вересня 2024 року о 14 годині 06 хвилин, що узгоджується з висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, де в графі "Дата і точна година огляду" вказано 19.09.2024 14:06, тому наведені стороною захисту аргументи не є достатніми для застосування ч. 5 ст. 266 КУпАП.
Крім того, суд зазначає, що розмежовує поняття "проведення огляду" та "кінцевий момент" огляду, зважаючи, що у відповідній нормі закону зазначається саме: "Огляд осіб здійснюється не пізніше двох годин з моменту", то вирахування вказаного проміжку часу слід здійснювати від моменту встановлення підстав для проведення огляду до моменту початку самого огляду у приміщенні медичного закладу. З огляду на зазначене, суд не вбачає можливості застосувати ч. 5 ст. 266 КУпАП, зазначаючи, що огляд проведено у межах визначених законом.
Щодо позиції сторони захисту, що працівниками поліції неправомірно було зупинено транспортний засіб під керуванням ОСОБА_1 , зважаючи на відсутність притягнення останнього за інші правопорушення, то суд зазначає, що керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції є окремим (самостійним) складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, і не залежить від вчинення особою інших протиправних дій.
Таким чином, в діянні згаданої особи маються ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП.
Обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не знаходить. Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не знаходить.
Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
При призначенні виду та розміру стягнення суд враховує характер і обставини вчиненого діяння, характер допущених порушень Правил дорожнього руху, особу порушника та вважає за можливе накласти стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", розмір судового збору з 01.01.2024 року у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 1, 40-1, 221, 279, 284, 287, 294, 130 ч. 1 КУпАП ,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним і піддати стягненню по ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000,00 (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 (шістсот п`ять гривень 60 копійок).
Найменування стягувача в частині стягнення штрафу: ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, місцезнаходження юридичної адреси: вулиця Шевченка, 69, селище Велика Багачка, Миргородський район, Полтавська області, 38300, ідентифікаційний номер юридичної особи 02897939.
Найменування стягувача в частині стягнення судового збору: ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ, місцезнаходження юридичної адреси: вулиця Липська, 18/5, місто Київ, Київська область, 01601, ідентифікаційний номер юридичної особи 26255795.
Строк пред`явлення до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.
Роз`яснити особі положення ст. 308 КУпАП, що у разі примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується ПОДВІЙНИЙ РОЗМІР ШТРАФУ зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Великобагачанський районний суд Полтавської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ю.І. Ячало
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123143854 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції |
Адмінправопорушення
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Ячало Ю. І.
Адмінправопорушення
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Ячало Ю. І.
Адмінправопорушення
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Ячало Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні