Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/4101/24
Провадження № 1-в/553/499/2024
У Х В А Л А
Іменем України
20.11.2024м. Полтава
Ленінський районний суд м. Полтави у складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника колонії ОСОБА_4 ,
захисника Лукимського ,
засудженого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Полтави подання Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» про умовно-дострокове звільнення згідно ст.81-1КК України,від відбуванняпокарання дляпроходження військовоїслужби законтрактом підчас особливогоперіоду засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Полтава, українець, громадянин України, освіта середньо-спеціальна, не одружений, військовослужбовець на посаді санітара-радіотелефоніста медичного пункту в/ч НОМЕР_1 , солдат, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , засуджений 22.07.2024 Шевченківським районним судом м. Запоріжжя за ч.4 ст. 408 КК України до 5 років позбавлення волі,
встановив:
12.11.2024 до Ленінського районного суду м. Полтави надійшло зазначене подання, в якому начальник ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» ОСОБА_6 просить суд звільнити умовно-достроково від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом засудженого ОСОБА_5 та встановити засудженому адміністративний нагляд.
У судовому засіданні засуджений підтвердив висловлену ним раніше письмову згоду на проходження військової служби за контрактом, вказав, що вона є усвідомленою та добровільною.
Захисник в судовому засіданні підтримав подання ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)» та позицію засудженого, вважає подання таким, що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні представник ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64) підтримав подання, зазначивши, що засуджений виявив бажання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом, перешкоди до застосування судом положення ст. 81-1 КК України відсутні, висновком військово-лікарської комісії визнаний придатним до військової служби.
Прокурор в судовому засіданні підтримав подання ДУ «Полтавська виправна колонія (№64)», вважав подання таким, що підлягає задоволенню.
Суд, з`ясувавши дійсне волевиявлення засудженого, з`ясувавши думку прокурора, захисника та представника установи виконання покарання, дослідивши матеріали подання, у тому числі матеріали особової справи засудженого, вважає подання таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджений 22.07.2024 Шевченківським районним судом м. Запоріжжя за ч.4 ст. 408 ч. 4 КК України до 5 років позбавлення волі.
Станом на 20.11.2024 року невідбута частина покарання становить 04 років 04 місяці 14 днів.
З 18.10.24 засуджений ОСОБА_5 , відбуває покарання в Державній установі «Полтавська виправна колонія (№ 64)».
Засуджений ОСОБА_5 , виявив бажання проходити військову службу за контрактом про що подав заяву та відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначених статтею 21-5 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».
Скоєний засудженим злочин не відноситься до злочинів за вчинення якого таке звільнення не застосовується.
За заявою засудженого Державною установою «Полтавська виправна колонія (№ 64)» невідкладно здійснені заходи щодо можливості представлення його до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом та організовано проходження ним первинного медичного огляду у закладах охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України.
За результатамипопереднього розгляду06.11.2024року комісієюдержавної установи«Полтавська виправнаколонія (№64)» ОСОБА_5 , можливо представити до умовно-достроково звільнення для проходження військової служби за контрактом.
За результатами військово-лікарської комісії ОСОБА_5 , за станом здоров`я визнаний придатним до військової служби за контрактом, що підтверджено довідкою військово-лікарської комісії від 06.11.2024.
Відповідно дорекомендаційного листа(письмовоїзгоди)від 01.11.2024командира військовоїчастини НОМЕР_2 ОСОБА_7 ,засуджений ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , буде прийнятий на військову службу за контрактом до військової частини НОМЕР_2 та поставлений на всі види забезпечення згідно чинного законодавства.
Згідно картки професійного відбору кандидата від 07.11.2024 року ОСОБА_5 , за своїми морально діловими якостями та результатами ППВ рекомендований до проходження військової служби за контрактом.
Відповідно до частини першої статті 81-1 КК України під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, судом може бути застосовано умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом.
Частиною другою статті 81-1 КК України передбачено, що умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом може бути застосовано судом, якщо засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом та відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним статтею 21-5 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу".
Стаття 21-5 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" визначає, що на військову службу за контрактом приймаються особи, звільнені умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України, які відповідають таким вимогам проходження військової служби: яким залишилося до досягнення віку, передбаченого статтею 22 цього Закону, не менше трьох років; придатні до військової служби за станом здоров`я; пройшли професійно-психологічний відбір; мають достатній рівень фізичної підготовки для виконання обов`язків військової служби.
Пунктом 7 частини 1 статті 22 вищевказаного Закону встановлено граничний вік перебування на військовій службі для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу - до 60 років.
Положеннями ч. 1 ст. 81-1 КК України визначено, що умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, передбачене цією статтею, не застосовується до осіб, засуджених за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджених за вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, або особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень чи засуджених за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1,258-258-6, частиною четвертою статті 286-1,статтею 348 цього Кодексу, а також до засуджених службових осіб, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368 цього Кодексу займали особливо відповідальне становище.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,засуджений допозбавлення воліза вчиненнякримінального правопорушення,передбаченого ч.4 ст. 408 КК України, виявив бажання проходити військову службу за контрактом, яке підтвердив у судовому засіданні; є придатним до військової служби за станом здоров`я; пройшов професійно-психологічний відбір; має достатній рівень фізичної підготовки для виконання обов`язків військової служби, отже відповідає умовам ч. 2 ст. 25-1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та може бути прийнятий на військову службу за контрактом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим задовольнити подання начальника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби засудженого ОСОБА_5 , на невідбуту його частину, тобто на 04 років 04 місяці 14 днів.
Крім того, відповідно до вимог п. е) ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб звільнених умовно-достроково від відбування покарання з підстав, визначених статтею 811 Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд щодо цих осіб здійснюється виключно в порядку визначеному статтею 7-1 цього Закону. Згідно ст. 7-1 зазначеного Закону адміністративний нагляд за особами, звільненими з установи виконання покарань з підстав, визначених статтею 81-1 Кримінального кодексу України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруться на окремий облік у військовій частині.
Враховуючи, що засуджений звільняється умовно-достроково від відбування покарання на підставі ст. 81-1 КК України, суд вважає необхідним встановити стосовно засудженого адміністративний нагляд, та визначити обмеження, а саме: заборону перебування поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром; заборону виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, з яким укладено контракт.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 336, 376, п. 2-1 ч. 1 ст. 537, 539 КПК України, ст. 81-1 КК України, ст. 154-1 КВК України, Законом України "Про військовий обов`язок і військову службу", Законом України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності» від 08.05.2024 № 3687-ІХ, ст. ст. 3, 7-1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
постановив :
Подання начальника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» ОСОБА_8 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Звільнити умовно-достроково від відбування основного покарання у виді позбавлення волі на невідбуту частину 04 років 04 місяці 14 днів за вироком від 22.07.2024 Шевченківського районного судом м. Запоріжжя за ч.4 ст. 408 КК України до 5 років позбавлення волі, для проходження військової служби за контрактом засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як особу, яка виявила бажання проходити військову службу за контрактом.
Покласти на особу, звільнену від відбування покарання, обов`язок невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання законної сили судовим рішенням про умовно-дострокове звільнення особи від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом, прибути у супроводі ІНФОРМАЦІЯ_2 для укладення контракту та проходження військової служби.
Державній установі«Полтавська виправнаколонія (№64)»на підставіухваленого судовогорішення напідставі,визначеній статтею81-1 Кримінального кодексу України, що набрало законної сили, передати засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підрозділам Національної гвардії України для його супроводження з установи виконання покарань до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Останнім днем відбування кримінального покарання є день передачі до підрозділів Національної гвардії України для доставлення до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Роз`яснити засудженому, що у разі вчинення ним протягом невідбутої частини покарання нового кримінального правопорушення суд призначить покарання за правилами, передбаченими статтями 71 і 72 Кримінального кодексу України. Ухилення від прийняття на військову службу за контрактом особою, яку під час мобілізації та/або дії воєнного стану звільнено умовно-достроково від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 336-2 Кримінального кодексу України.
У відповідності до вимог ч. 6 ст. 376 КПК України ухвалу суду невідкладно, але не пізніше 24 годин після її проголошення, надіслати до ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також до Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)».
Встановити засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 12 місяців із встановленням обмежень: а саме:
- заборонити перебувати поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром;
- заборонити виїзд чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, з якою укладено контракт.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,покласти на командира військової частини в якій останній проходитиме військову службу за контрактом.
Про взяття на окремий облік ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для здійснення адміністративного нагляду повідомити Ленінський районний суд м. Полтави та Полтавську окружну прокуратуру Полтавської області.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Полтави протягом семи днів з дня її проголошення, а засудженим - у той же строк, з дня отримання її копії. Оскарження прокурором ухвали суду щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби зупиняє її виконання.
Суддя Ленінського районного суду м. ПолтавиОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123144075 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Полтави
Ткачук Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні