Справа № 561/1416/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2024 року с-ще Зарічне
Зарічненський районний суд Рівненської області в складі:
судді Світличного Р.В.,
за участю секретаря Костюкович М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Зарічне в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Вараський відділ реєстрації актів цивільного стану у Вараському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
ВСТАНОВИВ:
02 жовтня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою, у якій просить встановити факт неправильності в актовому записі про народження та виправити дату народження заявника.
В заяві вказував, що під час отримання дубліката свідоцтва про народження виявив розбіжності у даті народження, а саме в актовому записі записана дата його народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте вірною є ІНФОРМАЦІЯ_2 . Встановлення цього факту йому потрібно для отримання дубліката свідоцтва про народження.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, згідно письмової заяви від 20 листопада 2024 року просить заяву задовольнити, справу розглядати за його відсутності (а.с.32).
Заінтересована особа явку повноважного представника для участі в судовому засіданні не забезпечила, про дату, час і місце судового розгляду була повідомлена належним чином. У листі про надання інформації від 04 жовтня 2024 року просить розглядати справу без їх участі (а.с.25).
Суд, дослідивши наявні у справі письмові докази, приходить до такого висновку.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
В силу ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
З витребуваного судом запису акта про народження № 36 від 31 жовтня 1971 року видно, що дата народження позивача записана 21 жовтня 1971 року (а.с.26).
Пленум Верховного Суду України у п. 7 Постанови № 12 від 07 липня 1995 року «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» вказав, що питання про встановлення неправильності у актовому записі про народження, суд вирішує на підставі письмових (архівних матеріалів; відомостей, які містяться в паспорті; довідок з місця роботи, навчання, проживання; військових, профспілкових, інших посвідчень тощо) та інших доказів, що з достовірністю підтверджують заявлену вимогу.
Так, на підтвердження факту неправильності запису про дату народження в актовому записі про народження, заявником надано такі документи: копію паспорта громадянина України НОМЕР_1 у якому дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4); копію витягу з реєстру територіальної громади про місце реєстрації де дата народження заявника указана як 21 вересня 1971 року (а.с.5); копію картки платника податків про присвоєння реєстраційного номера НОМЕР_2 у якій дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6); копію свідоцтва про народження НОМЕР_3 із наявними у ньому виправленнями дати народження на ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7); копію свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_4 , у якому дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (ас.9); копію довідки МСЕК серії 12 ААБ № 517261 у якій дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.10); копію посвідчення водія НОМЕР_5 у якому дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.11); копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_6 у якому дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.12), копію військового квитка НОМЕР_7 у якому дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.13); копію медичної картки амбулаторного хворого № 2498 у якій дата народження заявника вказана ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.14-18).
З письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вбачається, що заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме в день релігійного свята Різдва Пресвятої Богородиці, яке вони святкують щороку 21 вересня (а.с. 32,33).
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
З дослідженого в ході судового розгляду висновку № 168/34.1.-05-06-08 про внесення змін до актового запису цивільного стану, їх поновлення та анулювання від 04 вересня 2024 року заявнику відмовлено у задоволенні прохання ОСОБА_1 про внесення змін до актового запису № 36, складеного 31 жовтня 2971 року по Перекальській сільській раді Зарічненського району Рівненської області, а саме змінити в гр. 5 дату народження дитині ІНФОРМАЦІЯ_1 на 21 вересня 1971 року, позаяк не має підтверджуючих документів, які б спростовували факт народження дитини ІНФОРМАЦІЯ_1 (дублікат медичного свідоцтва про народження, виписка з історії пологів) (а.с.8).
У відповідь на адвокатський запит КНП «Зарічненська багатопрофільна лікарня» листом від 18 листопада 2024 року № 731/01-11/24 інформувала, що копії медичних документів про народження, зокрема медичні свідоцтва про народження за 1971 рік у т.ч. щодо ОСОБА_1 відсутні (а.с.30).
Порядок внесення змін до актових записів цивільного стану регулюють Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5.
Відповідно до пункту 1.1. розділу І цих Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.
Підпунктами 2.13.1, 2.13.2 пункту 2.13 розділу II Правил визначено, що підставою для внесення змін в актовому записи цивільного стану є, зокрема, рішення суду про встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану, постанова адміністративного суду.
Таким чином, органи державної реєстрації актів цивільного стану за заявою громадян можуть вносити зміни до актових записів на підставі рішень суду, якими встановлено неправильність таких записів та зазначено про внесення до них конкретних змін.
Судом встановлено, що в актовому записі про народження ОСОБА_1 № 36, складеного 31 жовтня 1971 року по Перекальській сільській раді Зарічненського району Рівненської області неправильно зазначено дату народження заявника 21 жовтня 1971 року, відтак суд приходить до висновку, що заявлені вимоги слід задовольнити.
Керуючись ст. 263-265, ч. 1 ст. 315, ст. 319 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити юридичний факт неправильності в актовому записі про народження ОСОБА_1 № 36, складеного 31 жовтня 1971 року по Перекальській сільській раді Зарічненського району Рівненської області, в якому жата народження заявника неправильно вказана як 21 жовтня 1971 року, замість правильної 21 вересня 1971 року.
Вараському відділу реєстрації актів цивільного стану у Вараському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_1 № 36, складеного 31 жовтня 1971 року по Перекальській сільській раді Зарічненського району Рівненської області, а саме замінити дату народження ОСОБА_1 з 21 жовтня 1971 року на 21 вересня 1971 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Рівненського апеляційного суду.
Заявник: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Заінтересована особа: Вараський відділ реєстрації актів цивільного стану у Вараському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, м. Вараш, Вараського району, Рівненської області, вул. Незалежності, 2, ЄДРПОУ: 35056570.
Суддя: Р.В. Світличний
Суд | Зарічненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123144335 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Зарічненський районний суд Рівненської області
Світличний Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні