печерський районний суд міста києва
Справа № 757/54263/24-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Бусик О.Л., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
У листопаді 2024 року позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вони не відповідають вимогам ЦПК України.
Так, згідно з частиною 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
В порушення зазначених норм позивачем вказано адресу: АДРЕСА_1 , а не адресу реєстрації відповідача.
Позивач в позовній заяві зазначає, що підсудність судам України справ з іноземним елементом визначається згідно з статтею 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", відповідно до якої суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадку якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи -відповідача.
Відповідно до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (надалі - ЄДР), відповідач у справі - ОСОБА_2 , зареєстрований в Україна як фізична особа-підприємець. Відповідно до ч.4.ст 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв`язок з фізичною особою - підприємцем) ФОП ОСОБА_2 , вказано як: АДРЕСА_2 , що територіально знаходиться в Печерському районі м. Києва.
Окрім того, згідно відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач у справі - ОСОБА_2 , є власником частки в розмірі 50% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "СУШИ МАСТЕР УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 40561251; адреса: Україна, 04077, місто Київ, вулиця Дніпроводська, будинок 1, офіс 19). В свою чергу, статтею 22 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" регламентовано процедуру звернення стягнення на частку учасника товариства.
Проте відповідно до відповіді №914486 від 20 листопада 2024 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про реєстрацію ФОП ОСОБА_2 відсутні, окрім того ОСОБА_2 , не є власником частки статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "СУШИ МАСТЕР УКРАЇНА".
Також, відповідно до відповіді №914498 від 20 листопада 2024 року з державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про зареєстроване майно за ОСОБА_2 в Печерському районі відсутні.
Оскільки, без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного вважаю, що вищезазначену позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків, а саме: надати примірник позовної заяви з додатками для направлення відповідачу у справі.
Враховуючи наведене, на підставі ст. 185 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк, заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Л. Бусик
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123146943 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Бусик О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні