Ухвала
від 20.11.2024 по справі 455/2667/24
СТАРОСАМБІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 455/2667/24

Провадження № 1-кс/455/384/2024

У Х В А Л А

20 листопада 2024 року м. Старий Самбір

Слідчий суддя Старосамбірського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області (надалі СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області) ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12024141320000519від 25.10.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 122 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Старосамбірського відділу Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12024141320000519, внесеного до ЄРДР 25.10.2024.

Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що 19.10.2024 в с. Нове Місто Самбірського району Львівської області, під час конфлікту ОСОБА_5 наніс тілесні ушкодження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю с. Нове Місто, у вигляді множинних переломів кісток обличчя.

Цього ж дня, в чергову частину ВП №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області, надійшло повідомлення з КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ДМР про те, що до них на лікування з тілесними ушкодженнями поступив ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Нове Місто Самбірського району, з діагнозом черепно мозкова травма, як пояснила на той момент дружина ОСОБА_6 , він отримав тілесні ушкодження по власній необережності, а саме в результаті падіння з трактора.

Допитаний як потерпілий ОСОБА_6 пояснив, що він має у користуванні трактор DMTZ454, яким 19.10.2024 здійснював посівну на полі, приблизно о 16:00 год. ОСОБА_6 поїхав на сусідню ділянку для того, щоб переорати ділянку, якою він користуєся та ділянку ОСОБА_7 , яка знаходиться по сусідству позаду його житлового будинку та є не обгородженою. Приблизно о 19:00 год., коли ОСОБА_6 знаходився на ділянці ОСОБА_7 і майже закінчував орання землі, відчув удар по голові, в цей момент він не міг зрозуміти, що сталося, озирнувся і з лівої сторони, неподалік будинку, він побачив ОСОБА_8 , який прибіг до потерпілого з обрізком дерева, приблизно діаметром 15 см, довжиною 40-60 см, описати предмет чітко ОСОБА_6 не зміг. Вказаним предметом дана особа нанесла удар по лівому плечі та по обличчі потерпілого. В момент удару ОСОБА_6 відчув запаморочення та з обличчя йшла кров, ОСОБА_8 після цього пішов додому, а потерпілий намагався трактором поїхати додому. Після цього ОСОБА_6 звернувся за медичною допомогою, де його спочатку було доставлено у ІНФОРМАЦІЯ_3 , а потім ЕШМД було доставлено у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ДМР, в подальшому ОСОБА_6 скеровано 20.10.2024 у ВП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що за адресою АДРЕСА_1 , де він перебував на лікуванні до 02.11.2024.

Враховуючи вищевикладене,зметою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування, перевірки відомостей, які мають значення для кримінального провадження, визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, локалізації, механізму їх утворення, заподіяних ОСОБА_6 внаслідок заподіяння йому тілесних ушкоджень ОСОБА_8 , слідчий СВпросить надатитимчасовий доступ до речей і документів, які відповіднодо положеньпункту 2частини 1статті 162КПК Українимістять охоронювану законом таємницю, а саме до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , яка знаходиться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ВП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення її оригіналу, або належним чином завіреної її копії.

Правова кваліфікація частина 1 статті 122 КК України.

Слідчий СВ та прокурор в судове засідання не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про час і місце судового засідання, що згідно положень статті 163 КПК України не є перешкодою для його розгляду, між тим в клопотанні просили розглядати таке без їх участі, а також без застосування технічних засобів фіксації інформації, подане клопотання підтримали та просили задовольнити, а тому, вважаю за можливе розглянути таке за їхньої відсутності.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ВП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в судовезасідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час і місце судового засідання.

У відповідності до положень статті 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність осіб, які не з`явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею не здійснюється, що відповідає положенням частини четвертої статті 107 КПК України.

Відповідно до положень частини 2 статті 40 КПК України слідчий уповноважений, зокрема, проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановлених цим Кодексом; звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.

Згідно з частиною 1 статті 131 КПК України заходи забезпеченнякримінального провадженнязастосовуються зметою досягненнядієвості цього провадження.Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до частини 1 статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно вимогстатті 159КПК України,тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Положеннями частини 5 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно пункту 5 частини 1 статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до положень частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється у порядку, визначеному законом.

Перевіривши наданіматеріали клопотання,включаючи витягз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань щодокримінального провадження,у рамкахякого булоподано клопотання,та дослідившидокази поданих матеріалах,вважаю,що слідчимдоведена наявністьдостатніх підставвважати,що інформація,яка міститьсяв документах,які перебуваютьу володінніКНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ВП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », може мати доказове значення, необхідна для долучення до матеріалів даного кримінального провадження та дозволить проводити подальші слідчі дії.

За наведених обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Крім того, суд роз`яснює, що відповідно до частини 1 статті 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий суддя, суд має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання, вилучення зазначених речей та документів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 40-1, 159, 160, 162-164 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12024141320000519від 25.10.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 122 КК України, задовольнити.

Надати дозвілстаршим слідчим СВ відділення поліції №1 Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_9 , лейтенанту поліції ОСОБА_10 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , капітану поліції ОСОБА_11 , майору поліції ОСОБА_12 та заступнику начальника відділення поліції №1 начальнику СВ Самбірського районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області майору поліції ОСОБА_13 , на тимчасовий доступ до речей і документів, які відповіднодо положеньпункту 2частини 1статті 162КПК Українимістять охоронювану законом таємницю, а саме до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , яка знаходиться у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ВП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення її оригіналу, або належним чином завіреної її копії.

Строк дії ухвали до 15.01.2025.

У випадку невиконання ухвали суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСтаросамбірський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено21.11.2024
Номер документу123148219
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —455/2667/24

Ухвала від 20.11.2024

Кримінальне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Клімченко М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні