Справа № 474/533/24
Провадження № 1-кп/474/107/24
УХВАЛА
про привід обвинуваченого
20.11.24р. с-ще Врадіївка
Врадіївський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, внесеного 20.04.2024р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024153200000036, за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Капітанка Врадіївського району Миколаївської області, гр. України, непрацюючої, не судимої, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -
встановив:
На розгляді у Врадіївському районному суді Миколаївської області перебуває кримінальне провадження, внесене 20.04.2024р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024153200000036, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України. Потерпілою особою від кримінального проступку є Управління соціального захисту населення Первомайської районної військової адміністрації в особі ОСОБА_5 .
У судовому засіданні, у зв`язку з неявкою обвинуваченої ОСОБА_4 в судове засідання, не повідомлення нею про причини неявки, а також не виконання ухвали про привід обвинуваченої від 07.10.2024р., прокурором ОСОБА_3 заявлено усне клопотання про необхідність повторного застосування до обвинуваченої приводу з метою доставлення останньої до суду для участі в судовому засіданні.
Представниця потерпілої особи ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилася, хоча належним чином в порядку, визначеному ст. 135 КПК України, повідомлена про час, дату та місце судового розгляду, про причини неявки не повідомила. Водночас 20.11.2024р. звернулася до суду із заявою про проведення судового засідання за відсутності представника потерпілої особи.
Розглянув клопотання про привід обвинуваченої, дослідив матеріали справи в частині, що стосуються участі обвинуваченої ОСОБА_4 в судових засіданнях, судом встановлено таке.
Обвинувачена ОСОБА_4 в судові засідання 26.07.2024р. та 07.10.2024р. не з`явилася, хоча належним чином повідомлена про час, дату та місце судового розгляду в порядку, визначеному ст. 135 КПК України, про причини неявки суд не повідомила, у зв`язку з чим до обвинуваченої ОСОБА_4 ухвалою суду від 07.10.2024р. застосовано привід, з метою доставлення останньої до суду для участі в судовому засіданні призначеному на 10 год. 30 хв. 20.11.2024р.
Обвинувачена ОСОБА_4 в судове засідання 20.11.2024р. не з`явилася, хоча належним чином повідомлена про час, дату та місце судового розгляду в порядку, визначеному ст. 135 КПК України, про причини неявки суд не повідомила.
При цьому, 20.11.2024р. до суду надійшов рапорт ДОП СП Відділення поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 від 20.11.2024р. про неможливість виконання ухвали суду від 07.10.2024р. про привід обвинуваченої ОСОБА_4 , оскільки остання на телефоні дзвінки не відповідає та відсутня за місцем проживання, її місце перебування невідоме.
Відповідно до ч. 1 ст. 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Згідно ч.ч. 1 та 2 ст. 139 КПК України якщо обвинувачений, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі: від 0,25 до 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора; від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.
У випадку, встановленому частиною першою цієї статті, до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано привід.
У відповідності до ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Рішення про здійснення приводу під час судового провадження приймається судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали.
Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.
Згідно ч. 3 ст. 142 КПК України суд, встановивши, що особа, яка зобов`язана з`явитися на виклик слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, була викликана у встановленому цим Кодексом порядку (зокрема, наявне підтвердження отримання нею повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), та не з`явилася без поважних причин або не повідомила про причини свого неприбуття, постановляє ухвалу про здійснення приводу такої особи.
Таким чином з огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати до обвинуваченої ОСОБА_4 привід з метою доставлення останньої до суду для участі в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 143 КПК України виконання ухвали про здійснення приводу може бути доручене відповідним підрозділам органів Національної поліції.
Ухвала про здійснення приводу оголошується особі, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу.
Особа, рішення про здійснення приводу якої прийнято слідчим суддею, судом, зобов`язана прибути до місця виклику в зазначений в ухвалі про здійснення приводу час у супроводі особи, яка виконує ухвалу.
У випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. Забороняється застосування заходів впливу, які можуть завдати шкоди здоров`ю особи, а також примушення особи перебувати в умовах, що перешкоджають її вільному пересуванню, протягом часу більшого, ніж необхідно для негайного доставлення особи до місця виклику. Перевищення повноважень щодо застосування заходів фізичного впливу тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
У разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.
Керуючись ст.ст. 139-143, 323, 369-372 КПК України, суд, -
постановив:
Клопотання прокурора Кривоозерського відділу Первомайської окружної прокуратури ОСОБА_3 про застосування до обвинуваченої ОСОБА_4 приводу - задовольнити.
Застосувати до обвинуваченої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , привід з метою доставлення останньої до суду для участі в судовому засіданні, яке відбудеться о 08 год. 30 хв. 23 січня 2025 року в приміщенні Врадіївського районного суду Миколаївської області за адресою: вул. Незалежності, 103, с-ще Врадіївка Миколаївської області.
Виконання ухвали про здійснення приводу доручити Відділенню поліції № 2 Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Врадіївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123148464 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Врадіївський районний суд Миколаївської області
Сокол Ф. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні