20.11.24
22-ц/812/1876/24
Єдиний унікальний номер судової справи 470/984/24
Провадження № 22-ц/812/1876/24
У Х В А Л А
20листопада 2024року місто Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд у складі головуючого судді Серебрякової Т.В. та суддів Коломієць В.В., Самчишиної Н.В., розглянувши апеляційну скаргу, подану від імені ОСОБА_1 на судовий наказ Березнегуватського районногосуду Миколаївськоїобласті від 07 листопада 2024 року, виданий за заявою ОСОБА_2 про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання дитини, -
У С Т А Н О В И В :
Березнегуватським районнимсуду Миколаївськоїобласті 07 листопада 2024 року видано судовий наказ заявою ОСОБА_2 про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання дитини.
18листопада 2024року наелектрону адресуМиколаївського апеляційногосуду надійшлаапеляційна скарга навищевказаний судовийнаказ,яка подана від імені ОСОБА_1 .
Однак, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.
Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги визначені у ст.356 ЦПК України.
Згідно з ч.ч.1, 3 ст.356ЦПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі та підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Відповідно до ч.8 ст.43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Згідно п.п.15,44 ч.1 ст.1 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» електронний підпис-електронні дані,що додаютьсядо іншихелектронних данихабо логічноз нимипов`язуються івикористовуються підписувачемяк підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частинами 1,3 статті 6, частиною 1 статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Між тим, при надходженні на електрону адресу Миколаївського апеляційного суду даної апеляційної скарги було виявлено, що кваліфікований електронний підпис відсутній, про що Миколаївським апеляційним судом 18листопада 2024 року складено довідку.
Згідно з п.1 ч.5 ст.357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Враховуючи те, що апеляційна скарга від імені ОСОБА_1 подана в електронній формі та без накладення електронного цифрового підпису, то вона підлягає поверненню на підставі п.1 ч.5 ст.357 ЦПК України.
Крім того, апеляційний суд звертає увагу особи, яка подала апеляційну скаргу на те, що ч.1 ст.160 ЦПК встановлено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Відповідно доч.ч.2,3ст.167ЦПК Україниза результатамирозгляду заявипро видачусудового наказусуд видаєсудовий наказабо постановляєухвалу провідмову увидачі судовогонаказу. Судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований у порядку, передбаченому цим розділом.
За положеннями ч.1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4,5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Згідно з ч.7 ст.170 ЦПК України у разі видачі судового наказу відповідно до пункту 4частини першоїстатті 161 цього Кодексу боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.
Відповідно до ч.8 ст.170 ЦПК України у разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4і5частини першої статті 161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу.
Таким чином, процесуальним законом передбачено спеціальний порядок скасування судового наказу, що представляє окрему стадію судового процесу, дотримання якої для боржника є обов`язковим.
Керуючись ст.357 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу подану від імені ОСОБА_1 на судовий наказ Березнегуватського районногосуду Миколаївськоїобласті від 07листопада2024 року, виданий за заявою ОСОБА_2 про стягнення з ОСОБА_1 аліментівна утриманнядитини повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і з цього часу протягом тридцяти днів може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий Т.В. Серебрякова
Судді: В.В. Коломієць
Н.В. Самчишина
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123150355 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - 1/4, на двох дітей - 1/3, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину |
Цивільне
Миколаївський апеляційний суд
Серебрякова Т. В.
Цивільне
Березнегуватський районний суд Миколаївської області
Орлова С. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні