Ухвала
від 19.11.2024 по справі 910/14015/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19.11.2024Справа № 910/14015/24Суддя Господарського суду міста Києва Трофименко Т.Ю., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Випробувальний Центр «Фактум»

до Торгово-промислової палати України

про зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Випробувальний Центр «Фактум» до Торгово-промислової палати України про зобов`язання вчинити дії, а саме: належним чином розглянути скаргу вих. № 0310-01 від 03.10.2024 Товариства з обмеженою відповідальністю «Випробувальний Центр «Фактум» та здійснити дії, направлені на вжиття заходів щодо захисту та відновлення порушених прав і законних інтересів членів ТТП України, що відбулося 12.09.2024 року, в результаті незаконного проведення позачергових Загальних зборів членів Одеської торгово-промислової палати.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Як визначено у ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пп. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Тобто, із наведеного слідує, що за кожну немайнову вимогу позивачу слід сплачувати судовий збір.

Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, Товариством з обмеженою відповідальністю «Випробувальний Центр «Фактум» за поданим позовом заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме:

1) зобов`язати Торгово-промислову палату України належним чином розглянути скаргу вих. № 0310-01 від 03.10.2024 Товариства з обмеженою відповідальністю «Випробувальний Центр «Фактум»;

2) зобов`язати Торгово-промислову палату України здійснити дії, направлені на вжиття заходів щодо захисту та відновлення порушених прав і законних інтересів членів ТТП України, що відбулося 12.09.2024 року, в результаті незаконного проведення позачергових Загальних зборів членів Одеської торгово-промислової палати.

Відтак, за кожну з цих вимог відповідно до положень ч. 2 ст. 4 та ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» позивач сплачує 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну вимогу немайнового характеру, тобто: за 2 вимоги немайнового характеру * 3028 грн = 6056,00 грн.

При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Враховуючи, що даний позов подано позивачем в електронній формі через систему Електронний Суд, то судовий збір мав бути сплачений позивачем у розмірі 4844,80 грн.

Відповідно до долученої до позову платіжної інструкції від 12.11.2024 № 1200 позивачем сплачено судового збору у розмірі 3028,00 грн, тобто, у розмірі меншому, аніж необхідно було сплатити за подання даного позову.

Відтак, із урахуванням вже сплаченого судового збору, позивачу слід доплатити 1816,80 грн судового збору.

Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано належним чином вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Ураховуючи викладене вище, вказана позовна заява залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Випробувальний Центр «Фактум» залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду доказів на підтвердження доплати судового збору у розмірі 1816,80 грн за реквізитами Господарського суду міста Києва, які розміщені на офіційному веб-сайті Судової влади.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 ГПК України, за яким позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Т. Ю. Трофименко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123155072
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —910/14015/24

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні