Ухвала
від 20.11.2024 по справі 642/7309/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

20.11.2024

Справа № 642/7309/24

Провадження № 2-н/642/1811/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 листопада 2024 року суддя Ленінського районного суду м.Харкова Грінчук О.П., розглянувши матеріали заяви Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Моє Містечко»про видачусудового наказупро стягненняіз ОСОБА_1 заборгованості зажитлово-комунальніпослуги,

встановив:

До Ленінського районного суду м.Харкова надійшла вказана заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Моє Містечко» про видачу судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , заборгованості за житлово-комунальні послуги, надані за адресою: АДРЕСА_2 , вказуючи, що кв. АДРЕСА_3 на праві власності належить боржнику ОСОБА_1 .

Оглянувши матеріали заяви, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст.162ЦПК України, заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Згідно ч.1ст. 27ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Разом з цим, приписами ч.1 ст.30 ЦПК Українивизначено, зокрема, що позови, які виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Як вбачається з матеріалів заяви, боржник ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

В той час, місцем виникнення заборгованості є АДРЕСА_2 .

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 11.11.2024, ОСОБА_1 є власником квартири за адресою АДРЕСА_2 .

Предметом заяви у даній справі є зобов`язання, які випливають з надання житлово-комунальних послуг. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна. З урахуванням наведеного, заява про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності. Вказаний висновок сформований Верховним Судом у постанові від 10.04.2019 року справа № 638/1988/17 (провадження № 61-30812св18).

Так, згідно заяви, заявник, ОСББ «Моє Містечко», просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість перед ним за комунальні послуги за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві власності належить ОСОБА_1 , що територіально знаходиться в Київському районі м.Харкова та відноситься до територіальної підсудності Київського районного суду м.Харкова.

Таким чином, вказана заява про видачу судового наказу повинна подаватись за місцем виникнення боргу за правилами виключної підсудності.

З положень ч.8 ст. 165 ЦПК України вбачається, що заява про видачу судового наказу може бути передана за підсудністю виключно за умови, що боржник за цією заявою є фізична особа-підприємець або юридична особа.

В той же час, відповідно до п.9 ч.1 ст.165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням правил підсудності.

Тобто, у разі, якщо заяву про видачу судового наказу подано із порушенням правил підсудності, окрім випадків, коли боржником є фізична особа-підприємець або юридична особа, суд відмовляє у видачі судового наказу.

У даному випадку, в суду відсутні відомості про те, що боржник ОСОБА_1 є ФОП.

Оскільки боржником за заявою про видачу судового наказу є фізична особа, а чинний ЦПК України не передбачає механізму передачі за підсудністю заяви про видачу судового наказу, за якою боржником є фізична особа, суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу на підставі п.9 ч.1 ст. 165 ЦПК України.

Згідно ч. 2ст. 164 ЦПК Україниу разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 27, 30, 32, 162-165, 260, 353, 378 ЦПК України, суд,-

постановив:

Відмовити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Моє Містечко» у видачі судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду через Ленінський районний суд м.Харкова протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали.

Суддя:

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123157191
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи до юр або фіз особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (крім надання житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі

Судовий реєстр по справі —642/7309/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні