Справа № 296/12964/23
2/296/896/24
У Х В А Л А
Іменем України
14 листопада 2024 рокум. Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Маслак В.П.,
при секретарі Дзюман О.І.,
за участі представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Житомира клопотання представника відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_2 про закриття провадження по цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Лагуна» до ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває справа за позовом ОСББ «Лагуна» до ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати витрат на управління багатоквартирним будинком в розмірі 12863,60 грн.
В судовому засіданні 14.11.2024р. представник ОСОБА_4 ОСОБА_2 подав клопотання про закриття провадження. В обґрунтування клопотання вказав, що справа прийнята з порушенням підсудності та підлягає до юрисдикції господарського суду, оскільки спір виник у зв`язку із господарською діяльністю.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечив щодо заявленого клопотання. Вказав, що справу слід розглядати у порядку цивільного судочинства.
Суд, розглянувши питання щодо можливості закриття провадження, враховує насутпне.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.
Під господарською діяльністю в Господарському кодексі України розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. (ст. 3 ГК України).
Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність). Діяльність негосподарюючих суб`єктів, спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, що здійснюється за участі або без участі суб`єктів господарювання, є господарчим забезпеченням діяльності негосподарюючих суб`єктів (ч.2,3 ст.3 ГК України).
Приписами ст.4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об`єднання визначається цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до положень ст.12 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" витрати на управління багатоквартирним будинком включають, у тому числі витрати, на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Згідно ст.20 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Аналізуючи вищевказані норми Господарського кодексу України та Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» в межах предмету розгляду даної справи слід дійти висноску про відсутність господарських відносин між ОСББ "Лагуна" та відповідачами в процесі виконання ОСББ завдань визначених Статутом, зокрема, забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З матеріалів справи вбачається, що предметом позову є стягнення заборгованості зі сплати витрат на управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_3 , як фізичних осіб. Таким чином, сам предмет спору свідчить про відсутність господарських відносин між позивачем та відповідачами.
Враховуючи зазначене, заслухавши думку сторін, дослідивши клопотання відповідача про закриття провадження по справі, судом встановлено, що предмет позову не відноситься до юрисдикції господарського суду, а отже підстави для закриття провадження відсутні.
Керуючись ст.ст.255, 256, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_2 про закриття провадження по цивільній справі відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. П. Маслак
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123158356 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Маслак В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні