Справа № 758/9702/24
Провадження №2/291/483/24
У Х В А Л А
19 листопада 2024 року селище Ружин
Ружинський районний суду Житомирської області
в складі головуючого - судді Гарбарук І.М.,
за участю секретаря судового засідання - Колесник Р.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в селищі Ружин цивільну справу №758/9702/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 08.08.2024 цивільну справу передано на розгляд Ружинського районного суду за підсудністю.
01.10.2024 на адресу суду надійшла вказана позовна заява.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.10.2024 головуючою суддею визначено Гарбарук І.М.
09.10.2024 від Ружинської селищної ради надійшли відомості щодо зареєстрованого місця проживання відповідач.
Ухвалою суду від 10.10.2024 вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено розгляд справи у підготовчому провадженні
Представник позивача-адвокат Трубіцина-Дивак Т.В. 22.10.2024 подала клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Подільську районну в м.Києві державну адміністрацію, як орган опіки та піклування, та зобов`язання надати висновок щодо розв`язання спору щодо визначення місця проживання неповнолітньої дитини.
Вивчивши матеріали справи, суд встановив таке.
Відповідно до ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Частиною п`ятою статті 19 СК України встановлено, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, опитуванні цих осіб, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Відповідно до п.3 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24.09.2008 року №866, органами опіки та піклування є районні, районні у м. Києві та м. Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Згідно з ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залучити Подільську районну в м. Києві державну адміністрацію (як орган опіки та піклування) до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, як орган опіки та піклування, на стороні позивача.
Беручи до уваги предмет спору та наявні у матеріалах справи докази, суд вважає, що висновок органу опіки і піклування щодо розв`язання спору (про визначення місця проживання дитини) є необхідним для вирішення цього спору, відтак Подільській районній в м. Києві державній адміністрації, надати до суду висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи та відкласти розгляд справи.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 53, 197 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Залучити до участі у розгляді цивільної справи №758/9702/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача - Подільську районну в м. Києві державну адміністрацію (як орган опіки та піклування) (Контрактова площа, 2, м. Київ, 04070, код ЄДРПОУ 37333608).
Третій особі надіслати копії ухвали суду та позовної заяви з доданими матеріалами.
Роз`яснити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, що згідно з ч. 6 ст. 53 ЦПК України вона має права та обов`язки, визначені у статті 43 цього Кодексу, та право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву, в яких викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
Відкласти підготовче засідання у справі на 17 грудня 2024 року о 14:00 год у приміщенні Ружинського районного суду Житомирської області (Житомирська область, селище Ружин, вул. Соборна, 37).
Подільській районній в м. Києві державній адміністрації (як органу опіки та піклування) надати висновок щодо розв`язання спору щодо визначення місця проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з матір`ю ОСОБА_1 .
Висновок надати суду в строк до 17 грудня 2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч.ч. 7,8,9 ст. 85 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ружинського районного суду
Житомирської області І.М. Гарбарук
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123158582 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Гарбарук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні