Справа № 372/6052/24
Провадження № 2-2503/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2024 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Сташків Т.Г., отримавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київській Регіональні Електромережі» про визнання протиправним та скасування рішення комісії ПАТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» з розгляду актів про порушення від 23.07.2024 року, що оформлене протоколом № 116,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Обухівського районного суду Київської області із позовом до Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київській Регіональні Електромережі», у якому просить стягнути з відповідача на свою користь 3812439 грн. 82 коп., з яких: 1305527 грн. 81 коп. компенсація вартості обладнання та робіт щодо його встановлення та налагодження; 1827738 грн. 93 коп. компенсація за використання обладнання за період його використання з 01.02.2011 року по дату розрахунку 23.10.2024 року; 74055 грн. 00 коп. компенсація 3 % річних; 606118 грн. 08 коп. інфляційне збільшення боргу. Крім того, просить стягнути з відповідача на свою користь у відшкодування моральної шкоди 500000 грн.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказану цивільну справу передано для розгляду судді Сташків Т.Г.
За змістом п.п.4, 5 ч. 5ст. 12 ЦПК Українисуд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, крім іншого, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом, та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Конституцією Українизакріплено право кожного на судовий захист (стаття 55) та передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (стаття 124), астаттею 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Суди мають враховувати, що забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням нормКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом (стаття 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Проте, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту, а також дотримання ним вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Так, позивач зазначив, що він звертається з позовною заявою про визнання протиправним та скасування рішення комісії ПАТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» з розгляду актів про порушення від 23.07.2024 року, що оформлене протоколом № 116.
У той же час прохальна частина позову позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення не містить.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. 8 ст. 83 ЦПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно ч. 2 ст. 83 ЦПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно ч. ч. 4, 5, 6 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Всупереч вказаним вище вимогам законодавства оригінали письмових доказів позивачем до позовної заяви не додавались, а копії письмових доказів у встановленому законом порядку не засвідчено.
Крім того, відповідно до ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п.п.2 п.1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем встановлюється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за вимогу майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 15140 грн. 00 коп.
Також, позивачем заявлено вимогу про відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до п.п.2п.5ч.2ст.4ЗУ «Просудовий збір»ставка судовогозбору запозовної заяви про відшкодування моральної шкоди встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди у розмірі 500000 грн., позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 7500 грн. 00 коп.
Всупереч зазначеним вимогам закону, позивачем не надано доказів сплати судового збору.
Згідно з ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи те, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, приходжу до переконання, що вона підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення її недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 175, 177,185, 353, 355 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київській Регіональні Електромережі» про визнання протиправним та скасування рішення комісії ПАТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» з розгляду актів про порушення від 23.07.2024 року, що оформлене протоколом № 116, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків 10 (десять)днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає та набирає законної чинності з моменту її підписання суддею.
Суддя : Т.Г. Сташків
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123159110 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Обухівський районний суд Київської області
Сташків Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні