Ухвала
від 19.11.2024 по справі 545/5088/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/5088/24

Провадження № 2-о/545/203/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишення заяви без руху

19 листопада 2024 рокум. Полтава

Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Зуб Т.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа- Щербанівська сільська рада Полтавського району Полтавської області як орган опіки та піклування, про звільнення від повноважень опікуна та призначення опікуна,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з вищевказаною заявою, у якій просять звільнити ОСОБА_1 від обов`язків опікуна над недієздатною ОСОБА_3 та призначити опікуном ОСОБА_2 .

Відповідно до ч. 3 ст.3ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду та вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст.187ЦПК України суддя відкриває провадження у справі за відсутності, крім іншого, підстав для залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст.300ЦПК України суд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу.

Крім того, частиною першою статті 300 ЦПК України передбачено, що суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Виходячи з аналізу частини першої статті 60 ЦК України та частини першої статті 300 ЦПК України, обов`язковою умовою призначення судом конкретної фізичної особи опікуном над недієздатною фізичною особою є наявність подання органу опіки та піклування щодо доцільності призначення саме цієї особи опікуном.

Отже, призначення опікуна недієздатної особи здійснюється за поданням органу опіки та піклування, яке повинне відповідати вимогам закону щодо його обґрунтованості та змісту, має бути подано в належній процесуальній формі згідно з вимогами ЦПК України. При внесенні подання орган опіки та піклування має як найкраще врахувати інтереси особи, над якою встановлюється опіка.

Таким чином,враховуючи вимогич.2ст.300ЦПК України, ОСОБА_2 не може бути заявником. Проте, виходячи зі змісту заяви, ухвалене у подальшому рішення може стосуватися законних прав та обов`язків останнього та батька недієздатної ОСОБА_3 - ОСОБА_4 , а тому ОСОБА_2 та ОСОБА_4 мають статус заінтересованих осіб.

Відповідно до ч. 1-3 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, в якій зазначає недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищевикладене, заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 відповідно до ч. 1 ст. 185ЦПК України підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення її недоліків.

При цьому суддя зауважує, що залишення заяви без руху не є обмеженням права заявника на доступ до правосуддя.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 260, 274, 277 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа- Щербанівська сільська рада Полтавського району Полтавської області як орган опіки та піклування, про звільнення від повноважень опікуна та призначення опікуна- залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків протягом 5 днів з дня вручення ухвали.

Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків шляхом направлення їй копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.

Повернення позовної не перешкоджає повторному зверненню до суду з даною заявою після усунення підстав, що зумовили її повернення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею, є остаточною та апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТетяна ЗУБ

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123159970
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Інші справи окремого провадження

Судовий реєстр по справі —545/5088/24

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні