Ухвала
від 20.11.2024 по справі 303/8354/24
МУКАЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №303/8354/24

2/303/1736/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2024 року м. Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Полянчук Б.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Другої Мукачівської районної державної нотаріальної контори, третя особа ОСОБА_2 про зняття заборони на відчуження об`єкта нерухомого майна,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до Другої Мукачівської районної державної нотаріальної контори, третя особа ОСОБА_2 про зняття заборони на відчуження об`єкта нерухомого майна.

Ухвалою судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 15.10.2024 позовну заяву залишено без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Позивача повідомлено про необхідність усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копію ухвали від 15.10.2024 надіслано представнику позивача адвокату Стегурі Н.Р. в її електронний кабінет та доставлено до електронного кабінету 22.10.2024, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу. Також останньою отримано письмову копію ухвали від 15.10.2024 в приміщенні суду, що підтверджується її розпискою.

Адвокат як представник бере участь у судовому процесі від імені особи (сторони чи третьої особи), інтереси якої він представляє, відповідно наділений правами та обов`язками останньої (за умови, що в ордері немає застережень про обмеження повноважень адвоката). Відомо й те, що адвокат як представник не є і не може бути учасником (стороною) матеріально-правового спору, як і не може мати в ньому особистого інтересу; участь адвоката як представника у судовому процесі головним чином полягає у реалізації процесуальних прав та обов`язків особи, яку він представляє, від імені цієї особи і для цієї особи. Це означає також, що процесуальні дії/рішення/позиція представника у судовому процесі створюють юридичні наслідки саме для особи, від імені якої він діє, й остання має теж це розуміти.

Надіслання електронної копії ухвали Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 15.10.2024 представнику ОСОБА_1 - адвокату Стегурі Н.Р. на її офіційну електронну адресу в ЄСІТС є, у розумінні частин п`ятої, сьомої статті 14 ЦПК України, належним способом вручення судового рішення представнику позивача, що на підставі частини сьомої статті 272 ЦПК України вважається врученням цієї копії судового рішення також і особі, яку цей представник (адвокат) представляє, тобто позивачу.

Проте, будучи належним чином повідомленим про необхідність усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, позивачем відповідно до вказівок судді і у встановлений термін вказані в ухвалі вимоги не виконані.

Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи, що позивачем у встановлений судом строк не виконані вимоги зазначені в ухвалі від 15.10.2024, тому відповідно дост. 185 ч. 3 ЦПК Українипозовну заяву необхідно вважати неподаною та повернути позивачу.

Керуючись ст.ст. 185, 259-261, 355, 354 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Другої Мукачівської районної державної нотаріальної контори, третя особа ОСОБА_2 про зняття заборони на відчуження об`єкта нерухомого майна вважати неподаною та повернути позивачу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоЦПК України.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 ЦПК України.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя

СудМукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123160327
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —303/8354/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Полянчук Б. І.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Полянчук Б. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні