Ухвала
від 20.11.2024 по справі 314/1783/24
ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 314/1783/24

Провадження № 2-о/314/67/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.11.2024 м. Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Капітонова Є.М., присяжні: Марченко Л.М., Прокоф`єва О.В., секретар судового засідання Дерко В.Р., розглянувши цивільне провадження за № 314/1783/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Вільнянської міської ради Запорізької області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,-

за участю

заявника ОСОБА_1

представника заінтересованої особи ОСОБА_2

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до суду із заявою про визнання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та призначити опікуна, посилаючись на те, що остання не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, у зв`язку з чим постійно потребує сторонньої допомоги та догляду.

У судовому засіданні заявник просив суд призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , її здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Суд, заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст.ст. 103-105 ЦПК України.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу», виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.

Як зазначається в п. 4 постанови Пленуму ВСУ від 28 березня 1972 року № 3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:

1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу;

2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

Враховуючи, що наявні достатні дані про розлад здоров`я стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та вирішення питання про те, чи може ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій та керувати ними, потребує спеціальних знань в області психіатрії, суд приходить до висновку, що клопотання про призначення експертизи підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.130, 239 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання про призначення судово-психіатричної експертизизадовольнити.

Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: виконавчий комітет Вільнянської міської ради Запорізької області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на розгляд якої поставити наступні питання:

1.Чи хворіє ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована: АДРЕСА_1 , на психічну хворобу? Якщо так, то якою?

2.Чи розуміє ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована: АДРЕСА_1 , в силу свого психічного захворювання значення своїх дій та чи може керувати ними?

Відповідно до ч.5 ст.104 ЦПК України попередити про відповідальність експерта за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків за ст.ст.384 та385 КК України.

Проведення експертизи доручити експертам-психіатрам Запорізької філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України», за адресою: 69033, м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10А.

Витрати за проведення експертизи віднести за рахунок держави.

Роз`яснити учасникам справи положенняст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Є.М.Капітонов

Присяжні: Л.М.Марченко

О.В.Прокоф`єва

20.11.2024

СудВільнянський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123161297
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —314/1783/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

Ухвала від 23.04.2024

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Капітонов Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні