Справа №644/8640/24
Провадження № 2/638/7132/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2024 року м.Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Цвіра Д.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Першого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа: ОСОБА_2 , про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану про народження дитини та зобов`язання вчинити певні дії, -
встановив:
12 листопада 2024 року на підставі ухвали Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 14 жовтня 2024 року до Дзержинського районного суду м. Харкова надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Першого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа: ОСОБА_2 , про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану про народження дитини та зобов`язання вчинити певні дії.
13 листопада 2024 року матеріали вищевказаного позову канцелярією суду передані на розгляд судді Цвірі Д.М.
Суддя Цвіра Д.М. перебувала у нарадчій кімнаті у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя з 14 листопада 2024 року до 15 год. 50 хв. 20 листопада 2024 року.
Пунктом 1 частини 1 ст. 31 ЦПК України встановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо, зокрема, справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно дост.261ЦПК України, ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Разом із цим, відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 353 ЦПК України ухвала суду першої інстанції про передачу справи на розгляд іншого суду підлягає оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
За правиламип.2ч.2ст.354ЦПК України,учасник справи,якому повнерішення абоухвала судуне буливручені удень його(її)проголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно доч.6ст.272ЦПК України, днемвручення судовогорішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє (ч. 7 ст. 272 ЦПК України).
У матеріалах справи міститься супровідний лист, зі змісту якого вбачається, що копію ухвали Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 14 жовтня 2024 року направлено представнику позивача- адвокату Остапенко Світлані Юріївні.
З матеріалів справи не вбачається доказів вручення представнику позивача копії вищезазначеної ухвали про направлення справи за підсудністю, що у свою чергу не виключає можливості її апеляційного оскарження позивачем або представником позивача.
Виходячи з вищевикладеного, доходжу висновку про передчасність направлення матеріалів вищевказаної цивільної справи, та їх повернення до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова для виконання вимог ч. 3 ст. 31 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 31, 260, 261,272,354 ЦПК України, суд, -
постановив:
Матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Першого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа: ОСОБА_2 , про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану про народження дитини та зобов`язання вчинити певні дії- повернути до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова як направлені передчасно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua).
Суддя Д.М. Цвіра
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123176594 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвіра Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні