Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 945/2664/24
Провадження № 1-в/945/194/24
УХВАЛА
18 листопада 2024 року Миколаївський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві подання завідувача відділення № 14 КНП МОЦП МОР про зміну застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, -
встановив:
11 листопада 2024 року до Миколаївського районного суду Миколаївської області звернувся завідувач відділення № 14 КНП МОЦП МОР про зміну застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом відносно ОСОБА_3 .
Відповідно дост.507КПК Україниу кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру участь захисника є обов`язковою.
Пунктом 1 частини 1 статті 49 КПК України встановлено, що слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника.
Згідно з положеннями п. 5) ч. 2 ст. 52 КПК України обов`язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні щодо осіб, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішується питання про їх застосування, - з моменту встановлення факту наявності в особи психічного захворювання або інших відомостей, які викликають сумнів щодо її осудності.
У судовому засіданні суд ініціював питання про призначення захисника у встановленому законом порядку через центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги ОСОБА_3 , оскільки останній у силу свого психічного стану не може самостійно здійснити своє право на захист.
Згідно зположеннями ч.2ст.49КПК України,у випадках,передбачених частиноюпершою цієїстатті,слідчий,прокурор виноситьпостанову,а слідчийсуддя тасуд постановляєухвалу,якою доручаєвідповідному органу(установі),уповноваженому закономна наданнябезоплатної правовоїдопомоги,призначити адвокатадля здійсненнязахисту запризначенням тазабезпечити йогоприбуття узазначені упостанові (ухвалі)час імісце дляучасті укримінальному провадженні.
Враховуючи вищевикладене, з метою дотримання прав особи відносно якої розглядається подання, з урахуванням того, що ОСОБА_3 не може здійснювати захист своїх прав самостійно, суд дійшов висновку про необхідність призначення захисника через Південний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги.
Крім цього, завідувач відділення № 14 КНП МОЦПЗ МОР просив суд проводити судове засідання у режимі відеоконференції.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Частиною 2 ст. 336 КПК України передбачено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
З огляду на викладене вище, суд вважає за необхідне здійснювати судове провадження у режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 49 КПК України, суд, -
постановив:
Доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити ОСОБА_3 захисника для здійснення захисту за призначенням та забезпечити прибуття захисника до Миколаївського районного суду Миколаївської області у судове засідання, яке відбудеться 21 листопада 2024 року о 09 годині 50 хвилин, для участі у кримінальному провадженні.
Копію ухвали негайно направити для виконання Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги.
Судове засідання з розгляду подання завідувача відділення № 14 КНП МОЦП МОР про зміну застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом відносно ОСОБА_3 на застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, здійснювати у приміщенні Миколаївського районного суду Миколаївської області, а з представником заявника та особою, стосовно якої вирішується подання у режимі відеоконференції з Комунальним некомерційним підприємством Миколаївський обласний центр психічного здоров`я Миколаївської обласної ради.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123185681 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Шаронова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні