Справа № 766/16188/24
н/п 2/766/12311/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
04.11.2024 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Рядчої Т.І.,
за участю:
секретаря Міщука О.О.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амалтея» про визнання припиненими трудові відносини,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому вказав, що 02.12.2014 року його було прийнято на роботу слюсарем сантехніком до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амалтея» по трудовому договору №1768, наказ №539-к/1 від 01.12.2014 року. Трудові відносини фактично припинено з відповідачем з січня 2022 року, оскільки керівник підприємства повідомив позивача, що на підприємстві тимчасові труднощі. В лютому після повномасштабного вторгнення російської федерації трудові відносини не відновили. 13.08.2024 року позивач направив на адресу відповідача заяву про звільнення, але лист повернувся не врученим.
Просить визнати припиненими трудові відносини між ним та Товариством з обмеженою відповідальністю «Амалтея» з 24.02.2022 року.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 01.10.2024 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Позивач подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, повідомлений про розгляд справи належним чином. Відзиву на позовну заяву у строк, встановлений в ухвалі суду про відкриття провадження у справі, відповідач не надав.
За таких обставин, суд вважає можливим провести розгляд справи у відсутність сторін, ухвалити заочне рішення на підставі наявних у матеріалах справи доказів в порядкуст. ст. 280, 281 ЦПК України.
У відповідності до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.
Суд, дослідив матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_1 , 02.12.2014 року останній прийнятий слюсарем сантехніком на підставі трудового договору №1768 до ТОВ «Амалтея».
До матеріалів справи надано довідку Пенсійного фонду України Форми ОК-5 та ОК-7 з якої вбачається, що ОСОБА_1 отримував заробітну плату до грудня 2021 року.
ОСОБА_1 на адресу ТОВ «Амалтея» направлено лист, який 16.08.2024 повернувся не врученим з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.
Конституційний Суд України у Рішеннях від 07 липня 2004 року № 14-рп/2004, від 16 жовтня 2007 року № 8-рп/2007 та від 29 січня 2008 року № 2-рп/2008 зазначав, що визначене статтею 43 Конституції України право на працю розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом.
Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей для його реалізації.ї
Згідно ч.1 ст.21 КЗпП Трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
В ст.36КЗпП визначого,що трудовийдогів можебути розірвано з ініціативи працівника (статті 38,39), з ініціативи роботодавця (статті 40,41) або на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу (стаття 45).
Згідно ч.1 ст.38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до вимогст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 1211, 20 грн., з огляду на звільнення позивача від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.12,13,81,141,258-259,264-265,274,279,355,430 ЦПК України, ст.ст.94,115 КЗпП України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амалтея» про визнання припиненими трудові відносини задовольнити.
Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Амалтея» з 24.02.2022 року
Стягнути з Товариством з обмеженою відповідальністю «Амалтея» на користь держави судовий збір в сумі 1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення можебути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленомуЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду в порядкуст. 355 ЦПК України.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач: ОСОБА_1 ( місце проживання: АДРЕСА_1 )
Відповідач: ТОВ «Амалтея» (ЄДРПОУ 21298452 місце реєстрації: Херсонська область, с.Музиківка, вул.Карла В., буд.1В).
Суддя:Т.І. Рядча
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123186061 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Рядча Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні