Ухвала
від 19.11.2024 по справі 350/1443/24
РОЖНЯТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 350/1443/24

Номер провадження 1-в/350/30/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 листопада 2024 року Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

з участю: прокурора ОСОБА_3 ,

представника Калуського районного сектору № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області ОСОБА_4 ,

засудженої ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 2 в селищі Рожнятів Калуського району Івано-Франківської області клопотання провідного інспектора Калуського районного сектору № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області про звільнення від призначеного покарання у зв`язку із набранням чинностіЗакону України«Провнесеннязмін доКодексуУкраїнипро адміністративніправопорушеннятадеяких іншихзаконівУкраїни щодопосиленнявідповідальності задрібневикрадення чужогомайна таврегулювання деякихінших питаньдіяльності правоохороннихорганів»від 18липня2024року№3886-ІХ відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки села Раків Рожнятівського району Івано-Франківської області, з середньою загальною освітою, одруженої, раніше не судимої, прибиральниці виробничих приміщень ТОВ «Трезор-5», проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

засудженої:10 квітня 2024 року Долинським районним судом Івано-Франківської області за частиною четвертою статті 185 Кримінального кодексу України до 5 років позбавлення волі. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнений від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком 1 рік, з покладенням на неї обов`язків, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 76, пунктом 2 частини третьої статті 76 Кримінального кодексу України,

в с т а н о в и в:

Провідний інспектор Калуського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Івано-Франківській області 22 серпня 2024 рокузвернулася до суду з клопотанням про звільнення засудженої ОСОБА_5 від призначеного судом покарання, яка з 30 травня 2024 року перебуває на обліку у Калуському районному секторі № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Івано-Франківській області.

Подання обґрунтоване наявністю підстав для застосування положень статті 74 Кримінального кодексу Україниу зв`язку з набранням чинностіЗаконом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ від 18 липня 2024 року, яким декриміналізовано викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить менше двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В ході судового засідання представник Калуського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області ОСОБА_4 підтримала клопотання та просила його задовольнити.

Засуджена ОСОБА_5 підтримала клопотання та просила звільнити її від призначеного судом покарання за вироком суду.

Прокурор не заперечував щодо задоволення клопотання.

Суд, ознайомившись із клопотанням, дослідивши матеріали кримінального провадження та особової справи на засуджену, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до положень пункту 2 частини другої статті 539 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається: до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктом 13 частини першої статті 537 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 13 частини першої статті 537 Кримінального процесуального кодексу України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати такі питання: про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами другою і третьою статті 74 Кримінального кодексу України.

Відповідно до вироку Долинського районного суду Івано-Франківської області від 10 квітня 2024 року ОСОБА_5 визнано винуватою у вчиненні злочину, передбаченого частиною четвертою статті 185 Кримінального кодексуУкраїни та їй призначено покарання увиді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

На підставі статті 75 Кримінального кодексу України, ОСОБА_5 звільнено від відбування покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк 1 (один) рік. Відповідно до пунктів 1, 2 частини першої, пункту 2 частини третьої статті 76 Кримінального кодексу України, покладено на ОСОБА_5 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Цей вирок набрав законної сили 13 травня 2024 року.

Відповідно до вироку суду ОСОБА_5 вчинила крадіжки майна потерпілих, а саме викрала у них грошові кошти: 16 грудня 2023 року близько 09 год. 45 хв. у потерпілої ОСОБА_6 - 600 грн; 16 грудня 2023 року, близько 10 год. 00 хв. у потерпілої ОСОБА_7 500 грн, 16 грудня 2023 року близько 10 год. 10 хв. у потерпілої ОСОБА_8 500 грн.

9 серпня 2024 року набрав чинностіЗакон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ від 18 липня 2024 року, яким декриміналізовано викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення становить менше двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі частини шостої статті 3 Кримінального кодексу України, зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цьогоКодексута/або до кримінального процесуального законодавства України, та/або до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ від 18 липня 2024 року, належить дозакону, яким можуть вноситися зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до частини першої статті 74 Кримінального кодексу Українизвільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, заміна більш м`яким, а також пом`якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання або пом`якшення покарання на підставі закону України про амністію чи акта про помилування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом.

Частиною другою статті 74 Кримінального кодексу Українипередбачено, що особа, засуджена за діяння, караність якогозакономусунена, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання.

Згідно з п. 5 підрозділу 1 розділу ХХПерехідних положень Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом169.1.1 пункту 169.1 статті 169розділуIVцьогоКодексудля відповідного року.

Відповідно до пп.169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України, податкова соціальна пільга дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленомузакономна 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку.

Таким чином, два неоподатковуваних мінімумів доходів громадян дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів»№ 3886-IX від 18 липня 2024 року, частково декриміналізовано (в залежності від обсягу вартості майна, яким заволоділа особа) відповідальність за викрадення чужого майна шляхом шахрайства, привласнення чи розтрати.

Як було зазначено вище загальна сума завданих ОСОБА_5 збитків за вироком суду становить 1600 грн 00 коп.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на момент вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 185 Кримінального кодексу України, становив 2684 грн. (станом на 1 січня 2023 року).

Таким чином, станом на день розгляду клопотання відповідальність за дії ОСОБА_5 передбачена частиною другою статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до частини першої статті 5 Кримінального кодексу України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

З огляду на наведене суд вважає необхідним застосувати зворотну дію у часіЗакону України «Про внесення змін до Кодексу Українипро адміністративніправопорушення»та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-IX від 18 липня 2024 року, яким внесені зміни до законодавства в частині розмежування відповідальності за дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати від кримінально караного діяння, відповідальність за яке передбачена відповідними статтями Кримінального кодексу Україниза принципом визначення граничного розміру викраденого майна у розмірі до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за вчинення якого особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності.

Враховуючи наведенінорми закону,суд встановив,що,застосовуючи зворотнудію законуу часіна моментвчинення ОСОБА_5 злочину,за якийвона булазасуджена,слід дійтивисновку,що особа,яка вчинилакрадіжку майна,може бутипритягнута докримінальної відповідальностіу разі,якщо сумавикраденого майнастаном намомент вчиненняправопорушення перевищує 2684 грн (станом на 1 січня 2023року). В даному випадку сума є нижчою, що свідчить про відсутність підстав притягнення до кримінальної відповідальності.

За таких обставин, враховуючи часткову декриміналізацію, введену новим Законом, на підставі статті 5 Кримінального кодексу України, суд вважає звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання за вироком суду.

Керуючисьстаттями 5, 74, 185 Кримінального кодексу України, статтями 369-372,537,539 Кримінального процесуального кодексу України,ЗакономУкраїни«Провнесеннязмін доКодексуУкраїнипро адміністративніправопорушеннятадеяких іншихзаконівУкраїнищодо посиленнявідповідальностізадрібне викраденнячужогомайната врегулюваннядеякихіншихпитань діяльностіправоохороннихорганів» № 3886-IX від 18 липня 2024 року,

п о с т а н о в и в:

Клопотання провідного інспектора Калуського районного сектору № 2 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області про звільнення від призначеного покарання засудженої ОСОБА_5 , задовольнити.

ОСОБА_5 звільнити від покарання, призначеного вироком Долинського районного суду Івано-Франківської області від 10 квітня 2024 року за вчинення кримінального правопорушення передбаченого частиною четвертою статті 185 Кримінального кодексу Українидо покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, звільненої від відбування покарання на підставістатті 75 Кримінального кодексу України, з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 1 рік, на підставі частини другої статті 74 Кримінального кодексу України, у зв`язку з усуненням караності діяння.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в семиденний строк з дня оголошення ухвали, а якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом семи днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудРожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення19.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123188653
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку

Судовий реєстр по справі —350/1443/24

Ухвала від 19.11.2024

Кримінальне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Сокирко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні