Ухвала
від 21.11.2024 по справі 398/6111/23
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/6111/23

провадження №: 1-кс/398/1900/24

УХВАЛА

Іменем України

"21" листопада 2024 р. м.Олександрія

Слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022120000000105 від 05.05.2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 201-2, ч.1 ст.209 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Олександрійської окружноїпрокуратури Кіровоградськоїобласті ОСОБА_3 звернувся досуду з вказаним клопотанням, у якому просить суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістюїх вилучення(виїмки) у письмовій або електронній форму, що становлять банківську таємницю, по банківському рахунку № НОМЕР_1 ,відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , МФО НОМЕР_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , за період з 00 год 00 хв 01.06.2022 року до 00 год 00 хв 28.02.2023 року.

Прокурор на розгляд клопотання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Представник особи, у володінні якої перебувають відомості, в судове засідання не з`явився. Неявка представника не перешкоджає розгляду справи по суті.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування розгляду даного клопотання за допомогою технічних засобів не здійснюється. Відповідно до вимог ст. 108 КПК України ведеться журнал судового засідання.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

За змістом ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Пунктом 5 частини 1 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Інформація, на тимчасовий доступ до якої наполягає прокурор, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного 05.05.2022 року до ЄРДР за №22022120000000105, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 201-2, ч.1 ст.209 КК України.

Як свідчить витяг з ЄРДР у кримінальному провадженні № 22022120000000105, невстановлені досудовим слідством особи, переслідуючи корисливі мотиви, організували протиправний механізм з отримання під виглядом волонтерів та ввозу в Україну гуманітарної допомоги та її реалізації через підконтрольні заклади торгівлі. В ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22022120000000105 від 05 травня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 201-2 КК України, встановлено, що у 2022 році, ОСОБА_4 придбано високоліквідне рухоме майно (автомобіль), загальною ринковою вартістю близько 1,30 млн гривень. Крім того, ОСОБА_5 у період з 2015 по 2021 роки, придбано високоліквідне рухоме майно (автомобіль), загальною ринковою вартістю близько 0,40 млн гривень.

Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що за результатами проведеного аналізу інформації, Держфінмоніторингом виявлено численні фінансові операції, проведені по рахунках основних учасників ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , на які, протягом 2021-2022 років, зараховувалися значні суми коштів, зокрема, в якості поповнення карткових рахунків готівковими та безготівковими коштами від значної кількості фізичних осіб, які в подальшому спрямовувалися на оплату товарів та послуг, перераховувалися на картки ряду фізичних осіб, а також частково обготівковувались. Також, встановлено здійснення, підконтрольними їм, громадськими/благодійними організаціями: ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та БО «БФ «С.В.І.Т. РАЗОМ 2022», багатомільйонних фінансових операцій, пов`язаних із зарахуванням на власні рахунки коштів, в якості благодійної допомоги, як від резидентів так і нерезидентів України, які в подальшому перераховувалися на користь фізичних осіб, використовувалися для купівлі товарів (продукти харчування, одяг, військова амуніція) та обготівковувались. Водночас, за інформацією правоохоронних органів, встановлено організацію невстановленими особами протиправного механізму з отримання під виглядом волонтерів гуманітарної допомоги та її реалізації через підконтрольні заклади торгівлі. Зокрема, до вказаної протиправної діяльності причетні: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які використовуючи своїх близьких родичів та підконтрольні організації ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та БО « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з метою особистого збагачення, здійснювали реалізацію гуманітарних товарів, призначених для Збройних Сил України через підконтрольні заклади торгівлі. Після передачі Держфінмоніторингом узагальненого матеріалу до ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатково отримано інформацію стосовно фінансових операцій, пов`язаних із зарахуванням значних сум, в якості благодійної допомоги, на рахунки БО «БФ «С.В.І.Т. РАЗОМ 2022» та ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які в подальшому перераховувалися на користь юридичних та фізичних осіб, витрачалися в ресторанно-готельних закладах та обготівковувалися.

Прокурор у клопотанні зазначає, що вищевказані обставини підтверджуються зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме: додатковим узагальненим матеріалом №0627/2023/ДСК, який підтверджує вищевикладені обставини вчинення кримінальних правопорушень.

Згідно копії постанови слідчого СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_9 від 22.05.2024 до в якості спеціаліста у кримінальному провадженні №22022120000000105від 05.05.2022року,за ознакамикримінальних правопорушень,передбачених ч.3ст.201-2,ч.1ст.209КК України,залучено в якості спеціаліста працівників відділу запобігання фінансовим операціям, пов`язаних з легалізацією доходів одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_5 . Вказаним спеціалістам доручено провести аналітичне дослідження фінансових операцій ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та БО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на предмет встановлення фактів та дій, пов`язаних з привласненням грошових коштів і майна гуманітарної допомоги, можливого ухилення від сплати податків та обов`язкових зборів, а також пов`язаних з легалізацією (відмиванням) майна, одержаного злочинним шляхом.

Копію вказаної постанови було направлено до ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_6 від 24.10.2024 року останнє, з метою недопущення відображення необґрунтованих даних або припущень, проведення об`єктивного аналітичного дослідження стосовно фінансово-господарських операцій ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) на предмет встановлення фактів та дій, пов`язаних з привласненням грошових коштів і майна гуманітарної допомоги, можливого ухилення від сплати податків та обов`язкових зборів, а також пов`язаних з легалізацією (відмиванням) майна, одержаного злочинним шляхом за період з 01.06.2022 по 28.02.2023 роки, просить ІНФОРМАЦІЯ_7 надати додаткові матеріали, а саме: банківські виписки (в електронному вигляді) по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 відкритий ФОП « ОСОБА_10 » (РНОКПП НОМЕР_5 ) в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 ).

З листа ІНФОРМАЦІЯ_6 від 24.10.2024 року вбачається що ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », фінансові-господарські операції якої підлягають аналітичному дослідженню має можливий зв`язок щодо придбання, зберігання та транспортування товарів з ФОП « ОСОБА_10 », банківський рахунок якого відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 ).

Таким чином, в ході досудового розслідування, виникла необхідність перевірки факту перерахування грошових коштів на банківський рахунок № НОМЕР_1 відкритий ФОП « ОСОБА_10 » (РНОКПП НОМЕР_5 ) в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_2 ).

З огляду на викладене, та враховуючи, що у матеріалах даного кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищеперераховані документи самі по собі та у сукупності з іншими наявними у матеріалах провадження документами мають суттєве значення для встановлення причетних осіб до імовірного вчинення злочину, або як доказ імовірного вчинення незаконної, злочинної діяльності виникла необхідність у тимчасовому доступі та вилученні вищевказаних документів та інформації, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 відкритого ФОП « ОСОБА_10 ».

Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що отримання зазначеної у клопотанні інформації, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, так як вичерпані всі інші можливості отримати інформацію про осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення. Крім того, прокурором доведено можливість використання як доказів зазначеної інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, а тому клопотання є обґрунтованим.

Однак слідчий суддя вважає необхідним надати тимчасовий доступ до документів про рух коштів по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 відкритого ФОП « ОСОБА_10 ». лише в частині операцій з контрагентом ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).

Разом з тим, не підлягає задоволенню вимога прокурора щодо надання тимчасового доступудо вказаних документів слідчим СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та прокурорам ОСОБА_14 і ОСОБА_15 , як вбачається з копії постанови про визначення групи слідчих від 02.12.2022 року та копії постанови про визначення групи прокурорів від 25.11.2022 року, у переліку слідчих та прокурорів, які здійснюють досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, вказані слідчі та прокурори відсутні.

Керуючись ст. ст. 159 - 164, 166 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022120000000105 від 05.05.2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 201-2, ч.1 ст.209 КК України, задовольнити частково.

Надати слідчим СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , прокурорам Олександрійської окружної прокуратури ОСОБА_3 та ОСОБА_18 , тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення (виїмки), у письмовій або електронній форму,що становлять банківську таємницю, по банківському рахунку № НОМЕР_1 ,відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , МФО НОМЕР_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , за період з 00год 00хв 01.06.2022 року до 00год 00хв 28.02.2023 року, а саме до:

-повної анкетноїінформації (прізвище,ім`я,по батькові,дату народження,місце реєстрації,копію паспортагромадянина)про особу(абоосіб),на якув АТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »,відкрито банківськийрахунок №НОМЕР_1 ;

- письмових відомостей про рух коштів по банківському рахунку №НОМЕР_1 , відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період часу з 00год 00хв 01.06.2022 року до 00год 00хв 28.02.2023 року, в частині операцій з контрагентом ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) з зазначенням часу, виду, суми операцій, місця перерахування та зняття грошей, повної адреси місця розташування терміналу та його номер, адреса розташування відділення банку, де були здійснено перерахування чи зняття коштів, з долученням (за наявності) фото та відео з камер відео спостереження банкомату або відділень банку при користуванні картковим рахунком, що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , МФО НОМЕР_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 .

Зобов`язати АТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »надатикопії наступних документів:

- документ про відкриття банківського рахунку №НОМЕР_1 ;

- відомості чи підключено банківський рахунок №НОМЕР_1 до системи дистанційного керування каналами зв`язку. Якщо так, то надати інформацію про ІР адреси, з яких здійснювалось управління зазначеним рахунком у період часу 00год 00хв 01.06.2022 року до 00год 00хв 28.02.2023 року;

- документи про рух коштів по банківському рахунку №НОМЕР_1 у період часу з 00год 00хв 01.06.2022 року до 00год 00хв 28.02.2023 рокув частині операцій з контрагентом ГО НМОТЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).

Зобов`язати АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати на електронному носії фото та відеозапис камер спостереження у відділеннях, філіях банку чи банкоматах, де здійснювалось зняття готівкових коштів з банківського рахунку №НОМЕР_1 у період часу з 00год 00хв 01.06.2022 року до 00год 00хв 28.02.2023 року.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123189335
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —398/6111/23

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Подоляк Я. М.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Подоляк Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні