Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/7979/24
У Х В А Л А
21.11.2024 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області у складі головуючий суддя Кашуба А.В., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про видачу обмежувального припису,
В С Т А Н О В И В:
На розгляд суду 20.11.2024 передано цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про видачу обмежувального припису відносно ОСОБА_2 , матері його дитини. Заява подана ним в інтересах його дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації місця проживання АДРЕСА_1 .
Заявник просить суд заборонити ОСОБА_2 наближатися на визначену відстань у 300 метрів до місця проживання за адресою АДРЕСА_1 на період із 26.11.2024 до 26.01.2024.
Вимоги заяви обґрунтовано тим, що рішенням суду визначено місце проживання дитини ОСОБА_4 разом із її матір`ю ОСОБА_5 за місцем проживання матері.
Заявник стверджує, що існує небезпека для життя і здоров`я дитини.
Так, заявник дізнався, що з прибудинковою територією будинку АДРЕСА_1 межує із огорожею кладовища.
Це не відповідає вимогам Державних санітарних правил та норм ДСанПіН 2.2.2.028-99. Недотримання їх створює загрозу здоров`ю і життю людини. Оскільки вказаний будинок побудовано з недотриманням санітарних норм та правил, то ОСОБА_6 вчиняє домашнє насильство щодо життя і здоров`я малолітньої ОСОБА_4 .
Заявник просить суд визнати обов`язковою участь у судовому засіданні кривдника ОСОБА_7 та представника служби у справах дітей Виноградівської міської ради.
ОСОБА_8 стверджує, що таким способом хоче змусити ОСОБА_7 змінити місце проживання разом із дитиною: «Як наслідок цієї заборони ОСОБА_2 буде зобов`язана забезпечити безпечні умови проживання моєї дочки за іншою адресою і таким чином припинити домашнє насильство.»
Після реалізації такої мети ОСОБА_8 вимагає у суду зобов`язати Службу у справах дітей перевірити умови проживання ОСОБА_9 та дитини за новим місцем проживання, надіслати йому інформацію та фотографії дитячої кімнати та кухні.
Ознайомившись із вимогами заяви ОСОБА_10 , вивчивши доводи на їх обґрунтування, суд вирішив наступне.
За змістом ст.350-2 ЦПК України, заява про видачу обмежувального припису може бути подана, зокрема, особою, яка постраждала від домашнього насильства, або батьками та іншими законними представниками дитини, яка постраждала від домашнього насильства.
Тобто, доведений факт домашнього насильства обов`язковий елемент для виникнення підстави звернення до суду за ст.350-2 ЦПК України.
Домашнє насильство це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Вчинення домашнього насильства це діяння, за яке передбачено адміністративну відповідальність. Особа є такою що вчинила домашнє насильство, якщо її вину доведено в установленому законом порядку.
У рамках розгляду справ про видачу обмежувального припису не розглядається питання про існування чи відсутність факту домашнього насильства. Це відбувається у рамках судочинства у справах про адміністративні правопорушення.
Крім того, відповідно до вимог ч.3 ст.26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків. Оцінка ризиків це проведення оцінки вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті постраждалої особи, з метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на припинення такого насильства та попередження його повторного вчинення. Оцінку ризиків проводить поліцейський уповноважений підрозділ органу Національної поліції України за фактом вчинення домашнього насильства.
До заяви ОСОБА_8 додав витяг про адресу реєстрації проживання ОСОБА_9 та лист Виноградівської міської ради із інформацією про розташування домоволодіння (з копією генерального плану).
Очевидно, що цього недостатньо для підтвердження підстави для звернення до суду із заявою про видачу обмежувального припису.
Тому заяву про видачу обмежувального припису слід повернути заявнику, як подану без достатньої правової підстави.
Щодо характеру звернення, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
ОСОБА_8 мотивує звернення турботою про життя та здоров`я своєї дочки. При цьому, вимога заяви за своєю суттю є вимогою про виселення матері з дитиною з будинку без надання іншого жилого приміщення. Це має ознаки економічного насильства. Виконання такої вимоги вочевидь погіршує становище дитини. Обраний заявником спосіб реалізації власних суб`єктивних прав свідчить про готовність реалізувати це право за будь-яку ціну, навіть ціною найкращих інтересів дитини.
Керуючись ст.350-2 ЦПК України, ч.1 ст.ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству», суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про видачу обмежувального припису, подану 20.11.2024, - повернути заявнику.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п`ятнадцяти діб з дня її проголошення до Закарпатського апеляційного суду.
Головуючий А. В. Кашуба
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123190736 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про видачу і продовження обмежувального припису |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Кашуба А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні