Справа № 601/3397/21
Провадження № 2/601/20/2024
У Х В А Л А
про зупинення провадження
21 листопада 2024 року Кременецький районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Коротича І.А.,
з участю секретаря судового засідання Бончик А.П.,
розглянувши у відкритомусудовому засіданнів приміщеннісуду вм.Кременець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Почаївської міської об`єднаної територіальної громади Кременецького району, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання незаконними та скасування рішень, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки,-
встановив:
В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа, в якій ухвалою суду від 14 червня 2022 року призначено судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, провадження у справі зупинено.
Ухвалою судді від 13 листопада 2024 року провадження у справі поновлено на виконання клопотання судового експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Д.В. Янюк від 31.10.2024 про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової земельно-технічної експертизи по матеріалах цивільної справи № 601/3397/21.
В судове засідання сторони не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про день та час розгляду справи. Додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової земельно-технічної експертизи, згідно клопотання судового експерта Д.В. Янюк, суду не надали.
Розглянувши подане експертом до суду вищезазначене клопотання та враховуючи, що сторонами не надано додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової земельно-технічної експертизи, суд зазначає про наступне.
Відповідно до частини 6 статті 72 Цивільного процесуального кодексу України, експерт має право: ознайомлюватися з матеріалами справи; заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом; викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об`єктів дослідження; для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків;користуватися іншими правами, що надані Законом України "Про судову експертизу".
Пунктом 1 частини 1статті 13 Закону України "Про судову експертизу"передбачено право судового експерта, незалежно від виду судочинства, зокрема, подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування.
Клопотання судового експерта про надання додаткових матеріалів розглядається судом після поновлення провадження у справі; за необхідності для розгляду такого клопотання суд може витребувати матеріали справи з експертної установи, а також повідомити учасників судового процесу про час і місце проведення відповідного судового засідання. Після розгляду клопотання провадження у справі знову зупиняється, а матеріали справи, якщо вони витребовувалися судом, надсилаються до експертної установи.
За приписами статті 107ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При цьому експертне має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.
За наведених обставин, суд приходить до висновку щодо проведення експертизи за наявними матеріалами.
Відповідно до п.5 ч.1ст.252 ЦПК України,суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Керуючись ст.ст.252,253,260 ЦПК України,-
постановив:
Повідомити експерту Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Д.В.Янюк про відсутність додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової земельно-технічної експертизи,та необхідністьпроведення судової земельно-технічної експертизи, призначеної ухвалою суду від 14 червня 2022 року, за наявними матеріалами.
Погодити продовження строків проведення судової земельно-технічної експертизи у даній справі понад 90 днів.
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Почаївської міської об`єднаної територіальної громади Кременецького району, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання незаконними та скасування рішень, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки, - зупинити на час проведення судової земельно-технічної експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123191988 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Коротич І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні