Рішення
від 21.11.2024 по справі 274/6786/24
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 274/6786/24

провадження № 2/0274/1653/24

Рішення

Іменем України

(заочне)

21.11.2024 року м. Бердичів

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області у складі: судді Вдовиченко Т.М., за участі секретаря судового засідання - Рудич М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бердичеві Житомирської області в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін цивільну справу за позовом Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії -

в с т а н о в и в :

22.08.2024 КП "Бердичівтеплоенерго" звернулося до суду з позовною заявою, згідно якої просить стягнути з відповідачів в солідарному порядку заборгованість за теплопостачання, в розмірі 42565,71 грн. за період з 01.10.2020 року по 30.06.2024 року.

Позов обґрунтовано тим, що між позивачем та відповідачами виникли зобов`язальні правовідносини з приводу надання послуг з постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є співвласниками квартири а адресою: АДРЕСА_1 , частка кожної складає по 1/2 квартири. Таким чином, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є споживачами послуг з постачання теплової енергії. Відповідачі в період з 01.10. 2020 року по 30.06.2024 року отримували комунальні послуги з теплопостачання квартири за адресою: АДРЕСА_1 . Боржники невчасно сплачували за теплопостачання, внаслідок чого виник борг, який станом на 01.07.2024 року складає: 42 565, 71 грн.

Вказані обставини стали підставою звернення до суду з цим позовом.

Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 03.09.2024 справу прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін (а.с.19 - 20).

Представник позивача до суду спрямувала заяву, в якій позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить розглянути справу без її участі, надала згоду на ухвалення рішення при заочному розгляді.

Відповідачі, будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце слухання справи, за адресою їх зареєстрованого місця проживання, у судове засідання не з"явилися, причину неявки не повідомили, згідно трекінгу Укрпошти " адресат відсутній за вказаною адресою".

У постанові Верховного Суду від 11.12.2018 у справі № 921/6/18 наведено позицію, що у разі якщо судове рішення про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою і повернено поштою у зв`язку з посиланням, зокрема на відсутність (вибуття) адресата, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.

Суд, за письмовою згодою представника позивача, ухвалює заочне рішення при заочному розгляді справи, що не суперечить вимогам ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, прийшов до наступного висновку.

Встановлено, що між сторонами виникли спірні правовідносини з приводу оплати за надані житлово-комунальні послуги, а саме послуг з централізованого опалення.

Загальновідомим є той факт, що у м. Бердичеві послуги теплопостачання надаються КП "Бердичівтеплоенерго", доказів про від`єднання квартири відповідачів від теплопостачання суду не надано.

23.05.2008 у спецвипуску газети "Земля Бердичівська" був опублікований публічний договір "Про надання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води". 14.07.2017 опубліковано змінений публічний договір "Про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води" у спецвипуску газети "Ріо-Бердичів" (а.с.7).

Також, типовий індивідуальний договір про надання послуг із постачання теплової енергії від 23.10.2021 опубліковано на офіційних сайтах: Бердичівської міської ради та КП "Бердичівтеплоенерго" (а.с.8-10).

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №377313200 сформованої 06.05.2024 право власності на квартиру, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у розмірі 1/2 частки (а.с.11).

Згідно довідки № 642/1 від 22.08.2024, виданої КП "Бердичівтеплоенерго" станом на 22.08.2024 дане підприємство постачає теплову енергію до будинку АДРЕСА_2 (а.с.13).

Відповідно до розрахунку боргу КП "Бердичівтеплоенерго", що виник за надані послуги за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий на ім`я ОСОБА_2 , за період з 01.10.2022 по 30.06.2024 склав 42565,71 грн (а.с.6).

Згідно довідки №07-09/2330 від 29.05.2024, сформованої відділом з питань державної реєстрації Бердичівської міської ради ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.12) .

Таким чином судом встановлено, що відповідачі є споживачами послуг з постачання теплової енергії, які надаються позивачем за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим у останніх наявні обов`язки зі своєчасної оплати отриманих послуг з постачання теплової енергії та даний факт відповідачами не оспорено.

Відповідачами за період з 01.10.2022 по 30.06.2024 не вносилася плата за надані послуги із постачання теплової енергії. Загальна заборгованість склала 42565,71 грн.

Відповідно до п.п. 6, 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу; індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

Комунальні послуги - це послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами ( ст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").

Згідно ч. 7 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з постачання теплової енергії надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з постачання теплової енергії, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов`язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.

У частині 5 ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" зазначено, що у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.

Крім того, відповідно до статті 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Пунктом 13 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постанови КМУ № 830 від 21 серпня 2019 року визначено, що індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування та/або на вебсайті виконавця співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем. Фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.

Відповідно до ст. ст. 1, 19 Закону України "Про теплопостачання" теплова енергія - товарна продукція, що виробляється на об`єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу. Вироблена теплова енергія постачається споживачу згідно з договором купівлі-продажу. Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію. Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.

Приписами статті 25 цього Закону визначено, що теплогенеруюча, теплотранспортна та теплопостачальна організації мають право укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами, водночас приписами статті 24 Закону встановлено, що своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії є основними обов`язками споживача теплової енергії.

У відповідності до ст. ст. 67, 68 ЖК України та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджених Постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року (чинної на момент надання послуг) споживач зобов`язаний оплачувати послуги в установленні строки. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа. Відповідно до п.40 Правил користування тепловою енергією затверджених постановою КМУ від 03.10.2007 р. № 1198 споживач теплової енергії зобов`язаний вчасно проводити розрахунки за спожиту теплову енергію та здійснювати інші платежі.

У відповідності до ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, при чому зобов`язання має виконуватися належним чином і у встановлений строк відповідно до умов договору.

Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку ( ст. 509 ЦК України).

За таких обставин, суд задовольняє позовні вимоги повністю та стягує із відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованість за надані послуги із постачання теплової енергії по 21282,86 грн, тобто у рівних частках з кожного співвласника.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем при зверненні до суду сплачено 3028 грн судового збору.

Таким чином, на користь КП «Бердичівтеплоенерго» підлягає стягненню судовий збір з відповідачів у рівних частках по 1514,00 грн з кожної.

Керуючись ст. 12-13,76-81,89,211,247,258,263-265,274,280-282,354 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" до Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (ЄДРПОУ 32794899, місцезнаходження: Житомирська область, м.Бердичів, вул.Шевченка, 23) заборгованість з постачання теплової енергії у розмірі 21282,86 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (ЄДРПОУ 32794899, місцезнаходження: Житомирська область, м.Бердичів, вул.Шевченка, 23) заборгованість з постачання теплової енергії у розмірі 21282,86 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (ЄДРПОУ 32794899, місцезнаходження: Житомирська область, м.Бердичів, вул.Шевченка, 23) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1514,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" (ЄДРПОУ 32794899, місцезнаходження: Житомирська область, м.Бердичів, вул.Шевченка, 23) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1514,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Житомирського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання , має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.М. Вдовиченко

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123194931
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —274/6786/24

Рішення від 21.11.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні