Рішення
від 04.11.2024 по справі 355/1482/24
БАРИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 355/1482/24

Провадження № 2/355/796/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2024 року Баришівський районний суд Київської області

у складі: головуючого-судді Чехова С.І.

за участю секретаря Котенко Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Баришівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору виконавчий комітет Баришівської селищної ради Броварського району Київської області, сектор реєстрації місця проживання та перебування фізичних осіб апарату виконавчого комітету Баришівської селищної ради про визначення місця проживання дитини та надання дозволу на реєстрації неповнолітньої дитини без згоди матері.

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся позивач ОСОБА_1 з позовною заявою у якій просить визначити місце проживання неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою АДРЕСА_1 .

Дати дозвіл на реєстрацію місця проживання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 , без згоди матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 02 серпня 2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Баришівського районного управління юстиції Київської області за актовим записом №92 між ним та відповідачкою ОСОБА_2 дошлюбне прізвище ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб. Від спільного подружнього життя в них народилась донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Згодом їх сімейне життя не склалось, 13 червня 2024 року рішенням Баришівського районного суду Київської області шлюб між ними було розірвано. Досить тривалий час відносини з відповідачкою були припинені, проживають окремо. Відповідачка на даний час проживає в Республіці Польща. Спільна донька ОСОБА_3 , якій виповнилося 16 років залишилась проживати з ним, однак до цього часу місце проживання доньки не зареєстровано. В свою чергу він неодноразово звертався до відповідачки з проханням надати згоду на реєстрацію місця її проживання за його адресою проживання та реєстрації, однак відповідачка категорично відмовляється це зробити. Донька переведена до 11 класу, наступного року завершить навчання в школі і їй необхідно буде здавати мультипредметний тест (іспит) для подальшого вступу до вищого навчального закладу. Без реєстрації місця проживання дочка не матиме змоги зареєструватися на складання мультипредметного тесту та в подальшому вступити до вищого навчального закладу. До даного часу дочка не має паспорту громадянина України, зв`язку з тим, що в неї відсутня реєстрація місця проживання. В зв`язку з вищевикладеним він змушений звертатися з позовом до суду, адже іншого позасудового шляху вирішення цього питання він не має.

Позивач ОСОБА_1 до судового засідання не з`явився, однак повідомив суд про можливість розгляду справи за його відсутністю просив задовольнити позовні вимоги.

Відповідачка ОСОБА_2 до судового засідання не з`явилась, була належно повідомлення про час, місце розгляду справи на 23 жовтня 2024 року на 9 годин, однак до суду повернувся поштовий конверт з довідкою адресат відсутній за вказаної адресою, відповідно цього відповідачку було повідомлено оголошенням на веб сайти Судової влади України про розгляд справи на 01 листопада 2024 року о 10 годині 45 хвилин. Причину неявки не повідомила, яку слід вважати неповажною. Відзиву з заперечення надано не було.

Представник від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору від виконавчого комітету Баришівської селищної ради Київської області органу опіки та піклування до судового засідання не з`явився однак повідомив суд про можливість розгляду справи за її відсутністю просила задовольнити позовні вимоги.

Представник від третьої особа без самостійних вимог представник сектору реєстрації місця проживання та перебування фізичних осіб апарату виконавчого комітету Баришівського району Київської області до судового засідання не з`явився причину неявки суду не повідомив.

Суд прийшов до такого висновку відповідно до п.п.3,4 ч.8, ч.11 ст.128 ЦПК України слід, що днем вручення судової повістки є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Згідно ч. 4 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

З таких підстав суд вирішив розглядати справу заочно.

Дослідивши матеріли справи у повному обсязі суд приходить до думки про можливе задоволення позовних вимог з таких підстав, а саме:

Як слід з копії паспорта позивач є громадянином України.(а.с.10)

Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт. Баришівка Баришівського району Київської області, актовий запис №91, який виконаний відділом реєстрації актів цивільного стану Баришівського районного управління юстиції Київської області батьками її є, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .(а.с.13)

З копії картки платника податків ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 має реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_1 від 18 грудня 2017 року.(а.с.14)

З копії свідоцтва про шлюб слід, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровали шлюб 02 серпня 2008 року актовий запис 92 місце реєстрації відділ реєстрації актів цивільного стану Баришівського районного управління юстиції київської області, після реєстрації шлюбу прізвище чоловіка ОСОБА_1 , дружини ОСОБА_2 .(а.с.15)

Як слід з копії рішення Баришівського районного суду Київської області від 13 червня 2024 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , розірвано.(а.с.16-17)

З акту №403 обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з метою підтвердження фактичного місця проживання осіб слід, що 04 липня 2024 року представниками Баришівської селищної ради управління соціального захисту населення начальником відділу ОСОБА_7 та головним спеціалістом ОСОБА_8 було обстеження місця проживання позивача, де фактично зафіксовано проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка не зареєстрована в АДРЕСА_1 .(а.с.18)

З копії свідоцтва про право власності на житло слід, що 28 травня 2001 року за ОСОБА_9 та членами його сім`ї ОСОБА_10 , ОСОБА_1 , ОСОБА_11 квартира, яка знаходиться по АДРЕСА_1 було посвідчено приватизацію квартири за Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду». Загальна площа квартири становить 41,95 кв.м.(а.с.19)

З копії свідоцтва про право на спадщину за законом слід, що 04 жовтня 2008 року спадкоємцем на 1/3 частку майна ОСОБА_9 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 є його дружина ОСОБА_10 . Спадкове майно на яке в зазначеній частці видано це свідоцтво складається з 1/4 частини квартир з відповідною частиною господарських будівель, які належали ОСОБА_9 .(а.с.20)

З копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 23 лютого 2009 року слід, що за ОСОБА_10 зареєстровано право власності на 1/12 квартири з господарською будівлею по АДРЕСА_1 .(а.с.21)

З копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 04 жовтня 2008 року слід, що спадкоємцем на 1/3 частку майна ОСОБА_9 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 є його син ОСОБА_1 . Спадкове майно на яке в зазначеній частці видано це свідоцтво складається з 1/4 частини квартир з відповідною частиною господарських будівель, які належали ОСОБА_9 .(а.с.22)

З копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 23 лютого 2009 року слід, що за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на 1/12 квартири з господарською будівлею по АДРЕСА_1 .(а.с.23)

З копії свідоцтва про право на спадщину за законом від 04 жовтня 2008 року слід, що спадкоємцем на 1/3 частку майна ОСОБА_9 який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 є його син ОСОБА_11 . Спадкове майно на яке в зазначеній частці видано це свідоцтво складається з 1/4 частини квартир з відповідною частиною господарських будівель, які належали ОСОБА_9 .(а.с.24)

З копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 23 лютого 2009 року слід, що за ОСОБА_11 зареєстровано право власності на 1/12 квартири з господарською будівлею по АДРЕСА_1 .(а.с.25)

З копії акту№181 обстеження житлово-побутових умов від 29 серпня 2024 року слід, що начальником служби у справах дітей та сім`ї Баришівської селищної ради ОСОБА_13 та головного спеціаліста служби у справах дітей та сім`ї Баришівського селищної ради ОСОБА_14 слід , що неповнолітня ОСОБА_12 має окрему, кімнату для навчання умебльовану необхідними меблями. Діти у повному обсязі забезпечені сезонним одягом та взуттям, продуктами харчування, засобами гігієни, канцтоварами. Для неповнолітньої створені умови для проживання, навчання, виховання та розвитку. З бесіді неповнолітня повідомила, що має зв`язок з матерію, яка знаходиться в Польщі у місті Тшчанка. Вона не проти реєстраціє її за місцем проживання батька. Офіційного документу мати не прислала мотивуючи тим, що немає часу поїхати у місто Варшава щоб зробити офіційну заяву.

Відповідно до частин першої, другої статті 24 Конституції України слід, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Згідно з частинами другою, восьмою, дев`ятою статті 7 СК України сімейні відносини можуть бути врегульовані за домовленістю (договором) між їх учасниками. Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, членів сім`ї. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

Батько і мати мають рівні права та обов`язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов`язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини (частина третя статті 11 Закону України «Про охорону дитинства.»

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Згідно до частни 1 та 2 статтею 15 Закону України «Про охорону дитинства» слід, що дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов`язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.

Відповідно до ст. 141 СК України слід, що мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п`ятою статті 157 цього Кодексу.

Згідно вимог ст. 157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно.

В силу ст. 161 СК України, якщо батько та мати, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватись органом опіки та піклування або судом.

Відповідно до ч.1,ч.2,ч.3,ч.6 ст.29 ЦК України слід, що місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна. У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом. Фізична особа може мати кілька місць проживання.

Відповідно до ч.2 ст.13 Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» слід, що вільний вибір місця проживання обмежується щодо: осіб, які не досягли 14-річного віку.

Судом встановлено, що неповнолітня ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає з позивачем, відповідачка знаходиться за кордоном тому суд дійшов висновку, що після розірвання шлюбу, неповнолітню ОСОБА_3 слід і надалі залишити проживати з позивачем, який створив умови для їх комфортного проживання. У разі зміни обставин у відносинах сторін спору, в першу чергу, відносин між батьками, а також встановлення можливості їхнього спільного спілкування та проведення часу з дитиною, визначене у цій справі місце проживання неповнолітньої може бути змінено як за згодою батьків, так і в судовому порядку.

Крім того, суд звертає увагу обох сторін на те, що для гармонійного та повноцінного розвитку неповнолітньої участь обох батьків у її вихованні є важливою останніми, як батьками неповнолітньою, в свою чергу, слід налагодити відносини між собою з метою досягнення належного спільного виховання неповнолітньої. Крім того неповнолітня досягла 16 років і має право вільно обирати собі місце проживання. Позивач не заперечує тому, що б його донька проживала разом з ним, оскільки він надав докази про існування власної частки у квартирі яка йому належить як на праві приватизації так і в частині яка йому залишилась після смерті батька у спадщину, він наполягає про реєстрацію її у цій квартирі.

Отже позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Позивачем не було заявлено про стягнення з відповідача на його користь понесених судових витрат, з таких підстав питання повернення судового збору позивачу судом не вирішується.

Керуючись ст.ст.24, 105, 112, 114, 115, 157, 160, 161 СК України, ст.ст.29, 31, 32 ЦК України, ст.ст.3,12,13,81,141,259,263-265,354,430 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору виконавчий комітет Баришівської селищної ради Броварського району Київської області, сектор реєстрації місця проживання та перебування фізичних осіб апарату виконавчого комітету Баришівської селищної ради про визначення місця проживання дитини та надання дозволу на реєстрації неповнолітньої дитини без згоди матері, задовольнити.

Визначити місце проживання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Надати дозвіл на реєстрацію місця проживання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 , без згоди матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3

Заочне рішення може бути переглянуто судом який його ухвалив за письмовою заявою відповідача , поданою протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити рішення в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом 30 днів, з дня його проголошення, шляхом направлення скарги через Баришівський районний суд.

Рішення набирає законної сили, якщо протягом вказаних строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення складено 08 листопада 2024 року.

Суддя Баришівського

районного суду С. І. Чехов

СудБаришівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123195732
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —355/1482/24

Рішення від 04.11.2024

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Чехов С. І.

Рішення від 04.11.2024

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Чехов С. І.

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Чехов С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні