Ухвала
від 20.11.2024 по справі 542/2083/24
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про залишення позовної заяви без руху

20 листопада 2024 року справа № 542/2083/24

провадження № 2/542/598/24

Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Кашуба М.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області про визначення місця проживання дитини та встановлення факту самостійного виховання,

в с т а н о в и в :

Представник позивача адвокат Хлистун І.М. звернулася до суду від імені та інтересах позивача ОСОБА_1 із позовною заявою до відповідачки ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області, у якій просила:

- встановити місце проживання неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем проживання батька ОСОБА_4 ;

- встановити факт самостійного виховання, утримання та догляду за неповнолітньою дитиною ОСОБА_3 батьком - ОСОБА_4 . Однак, дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.

Згідно зчастиною 1статті 4ЦПК України,кожна особамає правов порядку,встановленомуцим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 4 статті 177 ЦПК визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1статті 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з частинами 1, 2статті 9цьогожЗакону судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

З матеріалів позовної заяви встановлено, що предмет позову фактично містить дві матеріально-правові вимоги немайнового характеру.

За подання до суду позовної заяви немайнового характеру передбачена сплата судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн на дату звернення до суду з позовною заявою.

Відповідно доч.3ст.6Закону України«Про судовийзбір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні досуду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, велектронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставкисудового збору.

Отже, враховуючи положення вищевказаних норм, сума судового збору у даній справі, яку визначив суд на підставі частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за дві вимоги немайнового характеру із застосуванням коефіцієнту 0,8 становить 1937,92 грн.

З урахуванням того, що позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 968,96 грн, доплатити слід суму судового збору у розмірі 968,96 грн за наступними реквізитами:

Отримувач коштівГУК у Полт. обл/тг смт Н.Санж/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37959255Банк отримувачаКазначейство України (ел. адм. подат.)Рахунок отримувачаUA788999980313141206000016620Код банку отримувача (МФО)899998Код класифікації доходів бюджету22030101Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, щопозовнузаяву подано без додержаннявимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягомп`ятиднів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишенняпозовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишенняпозовної заяви без рухузазначаютьсянедолікипозовної заяви, спосіб і строк їхусунення, який не можеперевищувати десяти днів з дня врученняухвали про залишенняпозовної заяви без руху.

За таких обставин, данупозовну заявуслідзалишити без руху та надатипозивачу та його представнику строк для усуненнязазначенихнедоліків.

Звертаєтьсяувага позивача на те, щоякіснапідготовкасправи до розгляду, спрямована в першу чергу на захистінтересів самих учасниківсправи.

Судом при постановленніухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступностіправосуддя та справедливого судового розглядукожна держава-учасниця цієї Конвенціївправі встановлювати правила судовоїпроцедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістяких - не допуститисудовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Крузпроти Польщі» від 19 червня 2001 року.

У вказанихРішенняхзазначено, що право на суд не є абсолютним. Вономоже бути підданеобмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребуєрегулювання з боку держави.

У зв`язку з наведеним, вказанівимоги суду не є порушенням права на справедливийсудовийзахист та не можутьвважатисяобмеженням права доступу до суду.

Керуючисьстаттями 175, 177, 185 ЦПК України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Позовнузаяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області про визначення місця проживання дитини та встановлення факту самостійного виховання залишити без руху.

Надатипозивачута йогопредставникустрок для усуненнявищевказанихнедоліків, який не можеперевищувати десяти днів з дня отриманнякопіїухвали суду.

Роз`яснити, що в разіневиконанняухвали суду у встановлений строк, позовназаява буде вважатисянеподаною і повернута особі, яка її подала.

Копіюухвалинаправитипозивачу та йогопредставнику.

Ухвала набираєзаконноїсили з моменту їїпідписаннясуддею.

Ухвала не підлягаєоскарженнюокремовідрішення суду.

СуддяНовосанжарського районного суду

Полтавськоїобласті Кашуба М. І.

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123196885
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —542/2083/24

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні