Октябрський районний суд м.полтави
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяДата документу 19.11.2024Справа № 554/10285/23 Провадження № 1-кп/554/665/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2024 року місто Полтава
Октябрський районний суд міста Полтави у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_2 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому підготовчому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора про надання дозволу на затримання з метою приводу обвинуваченого до суду для вирішення питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 12022170420001018 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2, 3 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В :
З 01 листопада 2023 року в суді перебуває кримінальне провадження № 12022170420001018 за обвинуваченням ОСОБА_4 зач. ч. 1, 2, 3 ст. 190 КК України.
19 червня 2024 року ухвалою суду клопотання прокурора задоволено; надано дозвіл на затриманняобвинуваченого ОСОБА_4 з метою його приводу до Октябрського районного суду міста Полтави для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Строк дії ухвали суду становить 6 (шість) місяців, тобто до 19 грудня 2024 року.
Відповідно до вказаної ухвали суду обвинувачений неодноразово не з`являвся у підготовчі судові засідання, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомляв. 14 березня та повторно 30 квітня, 13 травня2024 року своїми ухвалами суд задовольнив клопотання прокурора тазастосував примусові приводи до обвинуваченого у судові засідання, призначені на 30 квітня, 13 травня та 19 червня 2024 року відповідно. У зв`язку з цим, судові засідання неодноразово відкладались через неявку обвинуваченого.
14 листопада 2024 року від прокурора повторно надійшло клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_4 та клопотання про застосування до нього запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
В обґрунтування поданого клопотання прокурор покликається на ті обставини, що підготовчі судові засідання у справі призначалися на 09.01.2024, 05.02.2024, 21.02.2024, 14.03.2024, 30.04.2024, 13.05.2024, на які обвинувачений не з`являвся; за клопотанням сторони обвинувачення судом постановлялися ухвали про примусовий привід обвинуваченого, які не виконані працівниками поліції у зв`язку із не встановленням місця перебування останнього. Таким чином, на думку прокурора, обвинувачений безпідставно не з`являвся до суду, що свідчить про його навмисне вчинення дій з метою ухилення від суду та розгляду обвинувального акта.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав подане ним клопотання про повторне надання дозволу на затримання обвинуваченого, який ухиляється від суду, перешкоджає кримінальному провадженню, а саме він неодноразово не з`являвся до суду без поважних причин та про свою неявку суд не повідомляв. Крім того, просив оголосити обвинуваченого ОСОБА_4 в розшук та зупинити судове провадження.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши необхідні матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання прокурора необхідно задовольнити з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 315 КПК Українипід час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом IIцього Кодексу.
Частиною 1 ст. 188 КПК України передбачено, що прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу може бути подане одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (п.1 ч. 2 ст. 188 КПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у наданні дозволу на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу, якщо прокурор не доведе, що зазначені у клопотанні про застосування запобіжного заходу обставини вказують на наявність підстав для тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого, а також є достатні підстави вважати, що:
1) підозрюваний, обвинувачений переховується від органів досудового розслідування чи суду;
2) одержавши відомості про звернення слідчого, прокурора до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу, підозрюваний, обвинувачений до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу і зазначені у статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою може бути застосований до раніше не судимої особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п`яти років, - виключно у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбаченихстаттею 177цього Кодексу, буде доведено, що перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.
Зокрема, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченихч. ч. 1, 2, 3 ст. 190 КК України,санкцією якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до п`яти років.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п`яти років, - виключно у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбаченихстаттею 177цього Кодексу, буде доведено, що перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування чи суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.
Таким чином, до обвинуваченого може бути застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а прокурором доведено, що обвинувачений переховується від суду, що перешкоджає кримінальному провадженню.
Відповідно до ст.335 КПК Україниу разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
Керуючись ст. ст. 189, 190, 191, 314, 331, 335,370, 372, 376 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора задовольнити.
Повторно надати дозвіл затримання обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою його приводу до Октябрського районного суду міста Полтавидля розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Затримана на підставі ухвали судді особа не пізніше тридцяти шести годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу. Уповноважена службова особа, яка затримала особу на підставі ухвали негайно повинна повідомити про це прокурора відділу Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_2 за телефонами: (0532) 56-21-16, НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ,електронна пошта для відомчого листування: ІНФОРМАЦІЯ_2
Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту: приводу обвинуваченого до суду; закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії; добровільного з`явлення обвинуваченої до суду, про що суд повідомляє прокурора; відкликання ухвали прокурором.
Строк дії ухвали в частині дозволу на затримання обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою становить 6 (шість) місяців, тобто до 19 травня 2025 року.
Оголосити розшук обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м.Полтава, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Судове провадження зупинити до розшуку обвинуваченого.
Організацію виконання ухвали доручити Полтавському районному управлінню поліції ГУНП в Полтавській області та прокурору.
При встановленні місцезнаходження обвинуваченого негайно повідомити суд.
Контроль за виконанням розшуку покласти на процесуального прокурора.
Копію ухвали надіслати прокурору, Полтавському РУП ГУНП в Полтавській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123196925 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні