Справа № 135/1274/24
Провадження № 1-кс/135/419/24
У Х В А Л А
іменем України
21.11.2024 м.Ладижин Вінницька область
Ладижинський міський суд Вінницької області у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувшиу відкритомусудовому засіданніклопотання слідчого СВВП №3Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітанаполіції ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024020240000185 від 08.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,
ВСТАНОВИВ:
1.Суть питання,що вирішується,за чиєюініціативою вонорозглядається.
14.11.2024 слідчий СВВП №3Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_3 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 зклопотанням продозвіл на тимчасовий доступ до речейідокументів укримінальному провадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12024020240000185 від 08.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
На обґрунтування клопотання зазначив, що 05.10.2024 близько 09:45 до ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області надійшло повідомлення про те, що по вулиці Процишина м. Ладижин, Гайсинського району, Вінницької області, сталась дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля марки ВАЗ 11183, «Калина», синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та пішохода ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в результаті якого остання отримала тілесні ушкодження.
08.10.2024 відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024020240000185 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження) та розпочато досудове розслідування.
Під час проведення досудового розслідування потерпілою ОСОБА_5 долучено до матеріалів кримінального провадження виписку з історії хвороби №3966 з КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та рентген-знімки, що підтверджують отримання останньою тілесних ушкоджень внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Згідно з висновком експерта №99 від 28.10.2024 у ОСОБА_5 мають місце тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, забою лівої тім`яної частини головного мозку. Черепно-мозкова травма такого характеру, яку виявлено у ОСОБА_5 утворились від дії твердих тупих предметів, можливо 05.10.2024 під час дорожньо-транспортної пригоди, відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я до 21 дня.
Однак, подальше розслідування кримінального правопорушення можливо лише за наявності висновку судово-медичної експертизи, який можливо зробити лише повноцінно дослідивши всі медичні документи, що містяться в медичній картці стаціонарного хворого ОСОБА_5 з метою подальшого притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб або спростування їх вини та повного, об`єктивного розслідування кримінального правопорушення та повторного призначення судово-медичної експертизи.
Таким чином, на даний час виникла необхідність у тимчасовому доступу до інформації, що знаходиться у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та становить лікарську таємницю.
2. Позиція учасників.
Слідчий ОСОБА_3 в судовезасідання нез`явився,подав досуду заяву,у якійпросив клопотання розглянути без його участі, заявлені вимоги підтримує повністю, просить їх задовольнити.
Представник КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, в якій просив розгляд клопотання проводити в його відсутність, в питанні вирішення клопотання покладається на розгляд суду.
Згідно з положеннями ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
3. Установлені слідчим суддею обставини, і положення закону, якими він керувався. Мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановленні ухвали.
3.1 Факти та обставини, встановлені слідчим суддею, що мають значення для кримінального провадження.
Вирішуючи заявлене клопотання, слідчий суддя, на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі ЄРДР) установив, що групою слідчих СВ ВП № 3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024020240000185 від 08.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
У межах цього кримінального провадження розслідуються факти дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась 05.10.2024 по вулиці Процишина м. Ладижин, Гайсинського району, Вінницької області за участю автомобіля марки ВАЗ 11183 «Калина» синього кольору державний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та пішохода ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в результаті якого остання отримала тілесні ушкодження.
Під часдосудового розслідування, для встановлення ступеня тяжкості отриманих ОСОБА_5 тілесних ушкоджень,виникла необхідністьв отриманніінформації змедичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 .
Вказана інформація перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 , та містить охоронювану законом таємницю.
3.2. Положення закону, якими керувався слідчий суддя
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ст. 40Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я» під «лікарською таємницею» слід розуміти інформацію, яка стала відома медичним працівникам й іншім особам, у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків, про хворобу, медичне обстеження, огляд і результати, інтимну й сімейну сторони життя громадянина, та які не мають права розголошувати ці відомості.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Інформація, до якої слідчий просить отримати доступ, сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами, має суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження та може бути використана як доказ. Неможливо отримати відомості про обставини кримінального правопорушення в інший спосіб, а також те, що дана інформація має суттєве доказове значення у кримінальному провадженні.
Додані до клопотання документи містять достатні відомості обґрунтованості клопотання та дієвості саме такого заходу забезпечення кримінального провадження, який обумовлений потребами досудового розслідування.
Отже, слідчим доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в інформації з медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 , та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації.
Враховуючи викладеневище,з метоювстановлення важливихобставин уданому кримінальномупровадженні,вважаю занеобхідне надатитимчасовий доступдо інформації,що містятьохоронювану закономтаємницю тазнаходиться у володінніКП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Керуючись вимогами ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотанняслідчого СВВП №3Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області капітанаполіції ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024020240000185 від 08.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України задовольнити.
Надати начальнику СВ ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП №3 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 та слідчому СВВП №3Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_8 , дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », місцезнаходження: АДРЕСА_1 , а саме до медичної картки стаціонарного хворого Гри ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Ладижинський міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123197961 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ладижинський міський суд Вінницької області
Волошина Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні