Справа № 149/3222/24
Провадження №2/149/981/24
Номер рядка звіту 61
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
21.11.2024 р. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Робак М. В.,
при секретарі Поліщук Л. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмільнику цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, обгрунтовуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Слабода-Кустовецька Хмільницького району Вінницької області помер спадкодавець - баба позивача ОСОБА_2 . Після смерті спадкодавця до успадкування залишилось спадкове майно до складу якого входить земельна ділянка, розміром 3,3123 цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Крижанівської сільської ради Хмільницького району, Вінницької області та земельна ділянка, розміром 0,5147 га, яка розташована на території Крижанівської сільської ради Хмільницького району,Вінницької області, цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Батько позивача ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Про існування спадщини позивач дізнався нещодавно. Позивачем було надіслано запит до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області для перевірки даної інформації. Згідно відповідді від 05.07.2024 року позивачу стало відомо,що ОСОБА_2 дійсно видавались дерджавні акти на право власності на згадані земельні ділянки. У встановлений законом строк ОСОБА_1 до нотаріальної контори не звернувся, оскільки не був обізнаний про наявність спадковго майна. .
Ухвалою суду від 08.10.2024 відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче судове засідання та надано відповідачу строк для надання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою суду від 07.11.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Позивач в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, в якій просить розгляд справи здійснювати у його відсутність, позов підтримує повністю.
Представник Уланівської сільської ради в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, просить прийняти рішення на підставі наявних в справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , ( а.с 4).
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_4 , ( а.с 8).
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 помер ОСОБА_3 , ( а.с 10).
Згідно свідоцтва про народження, ІНФОРМАЦІЯ_5 народився ОСОБА_1 , батьками якого є ОСОБА_3 та ОСОБА_5 (а.с.11).
З відповідді Держгеокадастру від 05.07.2024 вбачається, що ОСОБА_2 видавались дерджавні акти на право власності на земельні ділянки, які розташовані на території Крижанівської сільської ради Хмільницького р-ну, Вінницької області.( а.с. 5,6,7).
Спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилась .
Відповідно до ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, а відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, яким, відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України, є день смерті особи.
Судом встановлено, що позивач названих вище вимог закону не дотримався та після відкриття спадщини не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. У разі відсутності такої згоди, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно правової позиції, викладеної в постанові Пленуму Верховного Суду України від 06.09.2017 року у справі №6-496цс17, передбачено, що відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що необізнаність позивача про наявність спадкового майна його баби є поважною причиною пропуску встановленого законом строку для подання заяви про прийняття спадщини, також суд враховує відсутність інших спадкоємців майна померлої ОСОБА_2 та за відсутності будь-яких заперечень з боку відповідача, суд вважає за можливе визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини у три місяці.
Керуючись ст. 12, 76, 83, 89, 92, 141, 263, 264, 265,273,354,355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , додатковий строк три місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , яка проживала у с. Слобода-Кустовецька,Хмільницького р-ну,Вінницької обл.
Рішення може бути оскаржено до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його складення.
Рішення набирає законної сили після закінченнястроку дляподання апеляційноїскарги,якщо апеляційнускаргу небуло подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Марина РОБАК
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123198717 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Робак М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні