Ухвала
від 21.11.2024 по справі 703/6223/24
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/6223/24

1-кс/703/1013/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2024 року м. Сміла

Слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250350000779 від 10 вересня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.297 КК України, -

встановила:

Слідчий за погодженням з прокурором звернулась до слідчого судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250350000779 від 10 вересня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.297 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що в провадженні слідчого відділу ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250350000779 від 10.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 297 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 09.09.2024 до ВП №"2 Черкаського РУП надійшла постанова Кам`янського районного суду Черкаської області про закриття адміністративного провадження та внесення відомостей до ЄРДР за фактом наруги над могилою військовослужбовця ОСОБА_5 , яке мало місце 17.07.2024 за адресою АДРЕСА_1 , та до якого ймовірно причетний неповнолітній ОСОБА_6 .

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що в діях неповнолітнього ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 297 КК України.

Встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , року народження, перебував на стаціонарному лікуванні в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЧОР, в період часу з 15.08.2024 по 04.09.2024, з діагнозом «Інші змішані розлади поведінки і емоцій у особистості зі зниженням інтелекту до межового рівня з вираженими емоційно-вольовими розладами, тривожно-депресивний синдром з суіцидальними висловлюваннями».

Враховуючи вище викладене, виникла термінова необхідність у проведенні комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, до проведення, якої необхідно залучити експертів ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У зв`язку з тим, що з`ясування обставин, а саме: психічного стану ОСОБА_6 мають значення для кримінального провадження, а для з`ясування цих питань, необхідні спеціальні знання, виникла необхідність у проведенні у даному кримінальному провадженні судово-психіатричної експертизи.

В ході проведення експертизи експертам необхідно використати історії хвороб, що стосуються психічного стану, обстеження та лікування відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які знаходяться в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дана інформація міститься лише у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,що за адресою: АДРЕСА_2 , виникла необхідність в тимчасовому доступі до медичної документації, а саме: історії хвороб, що стосуються психічного стану, обстеження та лікування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливість його вилучення (здійснити її виїмку).

В своєму клопотання слідчий просив розглянути дане клопотання у його відсутність.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду вказаного клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов такого висновку.

Виходячи зі змісту вимог статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

За приписами ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити лікарську таємницю. Таким чином доступ до медичних документів може бути наданий прокурору, слідчому, дізнавачу тільки за ухвалою слідчого судді.

Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що 10.09.2024 року розпочато кримінальне провадження № 12024250350000779 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.297 КК України.

Документи, до яких просить надати доступ орган досудового розслідування, знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Виходячи з наданих слідчим доказів, слідчий суддя вважає, що ним виконані вимоги ст. 163 КПК України, сторона кримінального провадження довела підстави вважати, що інформація, доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Таким чином, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 371, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надати в рамках кримінального провадження № 12024250350000779 від 10 вересня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 297 КК України тимчасовий доступ старшому слідчому СВ ВП №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до наявних у розпорядженні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , історій хвороб, що стосуються психічного стану, обстеження та лікування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливість їх вилучення (здійснити її виїмку).

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123198727
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —703/6223/24

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Крива Ю. В.

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Крива Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні