ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/15035/22
провадження № 1-кс/753/2975/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" жовтня 2024 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі адвоката ОСОБА_3 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_4 в інтересах потерпілого ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження №12021100020001455, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
18.10.2024 адвокат ОСОБА_4 в інтересах потерпілого ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження №12021100020001455, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.
У клопотанні адвокат ОСОБА_4 просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які на даний час знаходяться у володінні КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме - надати можливість вилучити (отримати) копії проектної та містобудівної документації, а також будь-які інші відомості стосовно земельної ділянки площею 0,9843 га (кадастровий номер 8000000000:96:065:0001).
Суд вважає можливим відповідно до положень ч. 2 ст. 163 КПК України розглянути клопотання без виклику в судове засідання особи, у володіння якої перебувають документи, питання про тимчасовий доступ до яких ставиться питання у клопотанні, з підстав вказаних слідчим у клопотанні.
У судове засідання з`явився адвокат ОСОБА_4 , вимоги клопотання підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у клопотанні.
Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 1 статті 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Як вбачається з матеріалів клопотання, слідчим відділом Дарницького управління поліції ГУНП в м. Києві ведеться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021100020001455 від 14.05.2021 року (ч.2 ст. 197-1 КК України) за заявою громадянина України ОСОБА_5 , якого визнано потерпілим за вказаним провадженням.
Так, член кооперативу ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_6 , що є користувачем ділянки АДРЕСА_2 , безпідставно та самовільно, всупереч чинному законодавству України, захопила (зайняла) ділянку землі загального користування кооперативу ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 . Дачний кооператив в урочищі Осокорки. Юридична адреса: АДРЕСА_3 ), приєднала вказану ділянку до своєї, чим умисно обмежила вільний доступ до озера «Підбірна» мешканцям по вищезазначеній вулиці та порушила межі ділянок, які зареєстровані в кадастровому плані Державного земельного кадастру від 17.02.2011 року.
На неодноразові прохання членів кооперативу забезпечити вільний доступ до озера «Підбірна» по вулиці Абрикосова в місті Києві ОСОБА_6 відмовлялася, стверджуючи, що вказана ділянка є її власністю, а тому вона вільно розпоряджається нею на власний розсуд.
На звертання членів кооперативу до правління ОК СК « ОСОБА_7 » щодо усунення перешкод в користуванні дорогою, яка веде до озера «Підбірна», ОСОБА_6 не вчинила жодних дій, направлених на звільнення вказаної дороги.
Керівництвом ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було проведено засідання зборів членів правління. На вказаному заході уповноважений від вулиці Абрикосова по місту Києва - член кооперативу громадянин ОСОБА_8 чітко підтвердив, що дорога між ділянками АДРЕСА_4 мала вихід до озера Підбірна. (Витяг копії протоколу засідання зборів наведений в додатках на 2 арк.) Але ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з невідомих причин не бажає відновлювати дорогу.
Крім того, незрозуміло яким чином на проекті карти ОК СК « ОСОБА_7 » (яка на сьогоднішній день не мають жодної юридичної сили) змінені межі земельних ділянок та зникла частина дороги, яка виходила до озера Підбірна. (копія карти ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » наведена в додатках на 1 арк.). Адже ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » утворився шляхом відокремлення від ОК СДТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та став правонаступником всіх прав і обов`язків по відокремленій території, включаючи розташування всіх доріг, вулиць та провулків.
Згідно карти, наданої ОК СДТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », АДРЕСА_5 (тепер вулиця перейменована на ОСОБА_9 ) виходила впритул до озера Підбірна (копія карти наведена в додатках на 1 арк.)
Враховуючи положення ст. 35 Земельного кодексу України, можна вважати, що для отримання у власність земель загального користування садівницьким товариством необхідно, щоб керівництво садівницького товариства (садівничого кооперативу) звернулося із заявою в місцеві органи влади з проханням про безоплатну передачу у власність земель загального користування, які знаходяться на території цієї організації. До заяви потрібно долучити, зокрема, план кооперативу, довідку про його державну реєстрацію, статут, виписку з ЄДРПОУ.
Крім того, слід підготувати протокол загальних зборів членів кооперативу з рішенням про звернення до органів влади з заявою щодо отримання у власність земель загального користування. Передача земель загального користування у власність садівничим кооперативам відбувається на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на землю. Власником цих земель після завершення приватизації стає власне кооператив як юридична особа.
Однак, земельна ділянка загального користування (дорога по вулиці Абрикосовій, яка вела до водоймища (озера Підбірна), з невідомих причин та підстав стала приватною власністю громадянки ОСОБА_10 , яка приєднала її до своєї ділянки та повністю заблокувала проїзд до прибережної зони.
Так, станом на 17.02.2011 (згідно витягу з бази даних Державного земельного кадастру по вулиці 15-та Озерна, нині вулицю переіменовано на ОСОБА_9 , (мкр.Осокорки Дарницького району міста Києва. Довідка про назву вулиці наведена в додатку № 6 на 2 арк.) землекористувачем якого являється обслуговуючий кооператив «Садівничий кооператив « ОСОБА_7 », номер кадастрових кварталів 96:065, була дорога загального користування, яка вела до водоймища (озера Підбірна). Наразі дана дорога відсутня. Згідно даних наданих Правлінням обслуговуючого кооперативу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » після розроблення технічної документації із поділу земельних ділянок, які перебувають в користуванні ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з метою приватизації членами кооперативу, земельна ділянка по вулиці Абрикосова (кадастровий номер 8000000000:96:065:0009) надана для використання громадянці ОСОБА_11 . Фактично вказана земельна ділянка перекрила доступ до водойми та призвела до зникнення дороги загального користування.
Станом на сьогодні будь-яких рішень чи приватизації ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » земель загального користування не відбулось.
На адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) було направлено адвокатський запит з приводу надання інформації та копій документів, а саме: чи вносились зміни до Генерального плану міста Києва по даній земельній ділянці (номер кадастрових кварталів 96:065. Кадастрові номери ділянок розмежованого кварталу наведені в додатку № 7 на 1 арк.) в період з 2010 року по теперішній час. Якщо так, то на підставі яких документів та рішень, та ким поданих; та надати викопіювання з Генерального плану міста Києва по даній ділянці (номер кадастрових кварталів 96:065; адреса 8000000000:96:065) станом на 2010-2011 роки.
Згідно відповіді ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), інформація про внесення змін до Генерального плану міста Києва в частині зазначеного кадастрового кварталу відсутня. До відповіді надано фрагмент основного креслення (функціональне зонування) Генерального плану міста Києва, яке відображено на топографічній основі, виконаній за результатами ортофото-плану 2013 року.
Тобто, посадовими особами органу виконавчої влади, без внесення змін в Генеральний план міста Києва, рішень щодо передачі у власність земель загального користування ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » фактично було передано у власність громадянам Матюха Т та ОСОБА_6 землі загального користування - дорогу, які належать комунальній власності.
Будь-які рішення ІНФОРМАЦІЯ_6 з цього приводу відсутні.
Відповідно до інформації Державного земельного кадастру 3 відомостями про земельну ділянку, що надана в оренду ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено обмеження: Прибережні захисні смуги вздовж річок, навколо водойм та на островах. Це означає, що члени кооперативу ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » категорично не мають права займатися в цих зонах індивідуальним садівництвом і тим більше не можуть відгороджувати, перегороджувати або забудовувати ці зони.
Обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смут уздовж річок, навколо водойм та на островах обмежено п. г) п.2 ст. 61 Земельного кодексу України стосовно будівництва будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.
Крім цього, згідно зі ст. 88 Водного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів. Площа озера «Підбірна» значно перевищує площу в 3 гектари.
Також цією статтею вказано, що у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » стосовно прибережної захисної смуги, що межує з земельною ділянкою №2 (Землекористувач ОСОБА_12 ), надав лист, в якому посилається на Проект прибережних захисних смуг водних об`єктів м. Києва у Дарницькому районі затвердженого рішенням Київради від 26.02.2010 №33/3471 та на лист ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » від 25.11.2011 №302 та надає юридично необґрунтовані припущення щодо ширини прибережної захисної смуги - 5 метрів.
Відповідно запиту від 20.06.2018 до ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » отримана відповідь листом від 13.07.2018 №146 (який є уточненням до листа від 21.11.2011 №302) в якому вказано, що ширина захисної смуги напроти земельної ділянки №2 складає 13 метрів.
Також, інша земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:065:0012 перебуває у комунальній власності та оренді в ОК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » згідно договору оренди від 10.10.2015 року, посвідченого приватним нотаріусом КМНО та зареєстрованого в реєстрі за №4572, та знаходиться в прибережно-захисній смузі, яку Голова Правління ОСОБА_13 обгородив парканом, побудував на ній споруду, розмістив з порушенням норм безпеки комплектну трансформаторну підстанцію (KTП) 7264.
04.10.2023 під час проведення огляду земельних ділянок ОК СК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за кадастровими номерами 8000000000:065:0009, 8000000000:065:0010 та 8000000000:065:0012 (на підставі ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_14 від 04.09.2023) встановлено наступне.
Дорога загального користування по вулиці Абрикосова, розташована між земельними ділянками з кадастровими номерами 8000000000:96:065:0009, 8000000000:96:065:0010, фактично зникла, оскільки була незаконно приєднана до земельної ділянки, користувачем якої є ОСОБА_6 , внаслідок чого обмежено вільний доступ до озера «Підбірна».
Водночас, до земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:065:0012, користувачем якої є ОСОБА_12 , незаконно було приєднано значну частину прибережно-захисної смуги озера «Підбірна» та огорожено металевим парканом, внаслідок чого ширина зазначеної смуги становить менше 3 метрів замість 13-ти (відповідно до листа ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » від 13.07.2018 №146).
Відповідно до відповіді ІНФОРМАЦІЯ_5 на підставі технічної документації щодо поділу земельної ділянки площею 0,9843 Га (кадастровий номер 8000000000:96:065:0001) сформовано 11 земельних ділянок.
За наявною інформацією земельна ділянка площею 0,9843 Га (кадастровий номер 8000000000:96:065:0001) рішенням ІНФОРМАЦІЯ_6 від 28.12.2010 №526/5338 передана в оренду обслуговуючому кооперативу « ІНФОРМАЦІЯ_2 для ведення колективного садівництва (договір оренди земельної ділянки від 10.10.2015 за №4572).
Відповідна технічна документація стосовно земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:96:065, в тому числі - інформація з приводу змін до Генерального плану міста Києва по даній земельній ділянці (номер кадастрових кварталів 96:065) зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_10 ) « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 . Юридична адреса: АДРЕСА_1 )..
Таким чином, є достатні підставі вважати, що технічна документація стосовно земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:96:065, в тому числі - інформація з приводу змін до Генерального плану міста Києва по даній земельній ділянці (номер кадастрових кварталів 96:065), яка зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_9 (Київської міської державної адміністрації) « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 . Юридична адреса: АДРЕСА_1 ), може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин та бути використані як докази у кримінальному провадженні, а також з метою надання документам належної правової оцінки, всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження з метою забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів із можливістю вилучення їх копій, оскільки необхідно встановити обставини поділу земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:96:065.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону (ч. 6 ст. 163 КПК України).
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що представником потерпілого у клопотанні доведено наявність достатніх підстав для отримання вказаної інформації, оскільки згадана інформація як сама по собі так і у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження буде мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, крім того суду доведено, те, що витребувані відомості можуть бути використані як докази, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Керуючись ст.ст. 159, 161-164 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_4 в інтересах потерпілого ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження №12021100020001455, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, - задовольнити.
Надати потерпілому ОСОБА_5 , його представнику - адвокату Ях? ОСОБА_15 , за участю слідчого СВ Дарницького УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_16 здійснити тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснити їх виїмку), які на даний час знаходяться у володінні посадових осіб КО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме - надати можливість вилучити (отримати) копії проектної та містобудівної документації, а також будь-які інші відомості стосовно земельної ділянки площею 0,9843 га (кадастровий номер 8000000000:96:065:0001).
Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її оголошення.
Строк дії даної ухвали складає два місяці з дня її постановлення.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Відповідно до ст.309 КПК України дана ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123200084 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Котвицький В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні