Рішення
від 15.11.2024 по справі 604/1241/24
ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 604/1241/24

Провадження № 2-о/604/84/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2024 року сел. Підволочиськ

Підволочиський районний суд Тернопільської області у складі

головуючого судді Сидорак Г.Б.,

за участю секретаря судового засідання Ілик Г.М.,

розглянувши у відкритому засіданні в залі суду в сел. Підволочиськ цивільну справу за заявою ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ), заінтересована особа Підволочиський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (юридична адреса: вул. Данила Галицького, 35, сел. Підволочиськ, Тернопільський район, Тернопільська область) про встановлення факту неправильності запису в акті цивільного стану, внесення змін до актового запису, -

ВСТАНОВИВ:

Представник заявника ОСОБА_1 , адвокат Драус О.О., яка здійснює представництво інтересів на підставі ордера про надання правничої допомоги №1086425 від 12 вересня 2024 року, звернулася до суду із заявою про встановлення фактів неправильності записів в актових записах: №14 від 18 червня 1963 року про народження ОСОБА_1 , зробленому Качанівською сільською радою Підволочиського району Тернопільської області, та №34 від 28 квітня 1994 року про розірвання шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , зробленому ВРАГС Підволочиського РУЮ Тернопільської області, в частині запису імені ОСОБА_4 замість вірного ОСОБА_5 , та внести відповідні зміни до актових записів. Обґрунтовуючи заявлені вимоги зазначає, що при внесені імені до актового запису про народження, а також до свідоцтва про розірвання шлюбу було допущено помилку, та замість повного імені заявниці « ОСОБА_5 » записано похідне від нього « ОСОБА_4 ».

Ухвалою суду від 17 вересня 2024 року провадження у справі відкрито у порядку окремого провадження з повідомленням (викликом) сторін.

У судове засідання заявник ОСОБА_1 та її представник, адвокат Драус О.О., не з`явилися. Адвокат Драус О.О. подала заяву, в якій просить розгляд заяви здійснити без їх участі, заявлені вимоги підтримують та просять задоволити.

Представник заінтересованої особи Підволочиський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, у судове засідання не прибув, на адресу суду надійшла заява про розгляд справи без їх участі.

Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Качанівка Підволочиського району Тернопільської області, що вбачається із копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 27 квітня 1999 року Підволочиським РВ УМВС України в Тернопільській області. Згідно із копією картки платника податків їй присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_2 .

Згідно із копією паспорта громадянина України для виїзду закордон серії НОМЕР_3 , виданого 20 липня 2018 року органом 6190, такий паспорт належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , видано трудову книжку серії НОМЕР_4 , книжка містить запис про зміну прізвища на ОСОБА_6 .

Відповідно до Державного акта про право власності на земельну ділянку серії ТР №048631 від 03 квітня 2003 року, ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 0,81 га, яка розташована в с. Качанівка, Підволочиського району, Тернопільської області.

Із свідоцтва про право на спадщину за законом від 30 квітня 2017 року, виданого приватним нотаріусом Коломійчуком О.І. вбачається, що таке свідоцтво видане ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно із витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень №85057382 від 13 квітня 2017 року, ОСОБА_1 є власником житлового будинку із надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 .

Із словника-довідника «Власні імена людей» вбачається, що ім`я « ОСОБА_5 » також може вживатися як « ОСОБА_4 ».

Із аналізу наведених документів слідує, що запис імені «Люба» в актовому записі про розірвання шлюбу №34 від 28 квітня 1994 року був здійснений на підставі актового запису про народження №14 від 18 червня 1963 року. При цьому, у всіх виданих в подальшому документах ім`я заявника зазначене як « ОСОБА_1 », а отже, правильним є ім`я « ОСОБА_5 ».

Відповідно до статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Статтею 13ЦПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відносини, пов`язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, а також засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану визначено Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року, що діє з 27.07.2010 р. (далі - Закон № 2398-VІ).

Згідно із ч. 1 ст.6Закону №2398-VІ відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Приписами ч. 1 ст.22 Закону №2398-VІ внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Зміни до актових записів цивільного стану та порядок їх внесення регулюються Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України 12.01.11р. №96/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 за № 55/18793 «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» із змінами, внесеними згідно зНаказами Міністерства юстиції №709/5 від 10.05.2012р. та№1161/5 від 03.08.2012 р.

Відповідно до п.п. 1.15, 2.16.7, 2.18 Правил: відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку; на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду; зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану. Відповідно до пункту 2.13 Правил підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, рішення суду про встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану.

Згідно із п. 2.16.7. Правил на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.

Відповідно до абз. 2 п. 3, п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України №12 «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» від 07.07.1995р. суд розглядає заяви про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану як у випадках не виправлення органами реєстрації актів громадянського стану помилок, допущених при складанні актового запису, так і при відмові зазначених органів внести в ці записи передбачені законодавством зміни (прізвища, імені, по батькові тощо) і доповнення (наприклад, про національність і громадянство батьків).

Суд постановляє рішення про неправильність запису в акті громадського стану, саме в тій частині цього запису, в якій встановлено неправильність, а не запису всього акта громадянського стану. При цьому, неправильність в актовому записі не обов`язково має бути пов`язана з помилками власне при складенні актового запису чи помилками реєстратора, така неправильність може бути пов`язана з іншими чинниками, наприклад, неправильним перекладом в документі, на підставі якого вносились відомості до актового запису.

Відповідно до роз`яснень Великої Палати Верховного Суду, суди за правилами цивільного судочинства повинні встановлювати обставини, що підтверджують або спростовують факт народження особи, та залежно від встановлених обставин вирішувати питання про неправильність актового запису про дату народження особи і зобов`язання відповідача внести зміни до цього запису, вказавши вірну дату.

Внесення змін до актових записів цивільного стану має юридичне значення для заявника, а саме для реалізації його прав щодо розпорядження власним майном, передання його у спадок, оформлення пенсії.

Враховуючи, що в даний час внести зміни до актового запису про народження та актового запису про шлюб позивача самостійно органи державної реєстрації актів цивільного стану не в змозі, виходячи з системного аналізу наданих доказів та даючи їм правову оцінку, приймаючи до уваги встановлені судом і наведені вище обставини, оцінивши належність, допустимість, достовірність доказів, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 13, 81, 247, 259, 263-265, 315ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ), заінтересована особа Підволочиський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (юридична адреса: вул. Данила Галицького, 35, сел. Підволочиськ, Тернопільський район, Тернопільська область) про встановлення факту неправильності запису в акті цивільного стану, внесення змін до актового запису - задоволити.

Встановити факт неправильності запису в актовому записі №34 від 28 квітня 1994 року про розірвання шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , складеному відділом реєстрації актів цивільного стану Підволочиського районного управління юстиції Тернопільської області в частині запису імені «Люба» замість вірного « ОСОБА_5 ».

Внести зміни до актового запису про розірвання шлюбу №34 від 28 квітня 1994 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Підволочиського районного управління юстиції Тернопільської області, а саме змінити ім`я дружини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 ».

Встановити факт неправильності запису в актовому записі №14 від 18 червня 1963 року про народження ОСОБА_1 , складеному Качанівською сільською радою Підволочиського району Тернопільської області, в частині запису імені « ОСОБА_4 » замість вірного « ОСОБА_5 ».

Внести зміни до актового запису №14 від 18 червня 1963 року про народження ОСОБА_1 , складеного Качанівською сільською радою Підволочиського району Тернопільської області, а саме: змінити власне ім`я « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 ».

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Г.Б. Сидорак

СудПідволочиський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення15.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123202360
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —604/1241/24

Рішення від 15.11.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні