Ухвала
від 21.11.2024 по справі 200/8075/24
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 листопада 2024 року Справа №200/8075/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Логойда Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви ОСОБА_1 до Некомерційної професійної організації «Асоціація приватних виконавців України» в особі Ради приватних виконавців України про визнання неправомірними дій, визнання протиправним та скасування рішення в частині,

в с т а н о в и л а:

У листопаді 2024 року ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просила:

- визнати неправомірною дію Некомерційної професійної організації «Асоціація приватних виконавців України» в особі Ради приватних виконавців України щодо вимоги, викладеної в листі від 18.11.2024 року № 502/01-14, про обов`язок приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 інформувати Асоціацію приватних виконавців України про зупинення діяльності на підставі наказу Міністерства юстиції України від 08.11.2024 року № 2767/7, а також надіслання відповідної заяви на електронну адресу Секретаріату РПВУ у випадку неможливості самостійного вирішення питання свого заміщення;

- визнати протиправним та скасувати пункти 2, 3 рішення Ради приватних виконавців України від 02.08.2024 року №72.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

За загальним правилом місцезнаходження юридичних осіб в позовній заяві зазначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (частини 2 статті 26 Кодексу); в подальшому воно відображається в резолютивній частині судового рішення (пункт 4 частини 5 статті 246 Кодексу) та у виданому на його виконання виконавчому листі.

В порушення вимог статті 160 вказаного Кодексу в позовній заяві не зазначено правильне місцезнаходження відповідача - юридичної особи, яке б відповідало даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (вказано, що він знаходиться за адресою: 03110, м. Київ, вул. Преображенська 23, офіс 31, тоді як правильне його місцезнаходження згідно з вказаним Реєстром наступне: 01135, м. Київ, пр-т Берестейський, 5а, офіс 804; код ЄДРПОУ 41758154).

Крім того, адреса відповідача: 01135, м. Київ, пр-т Берестейський, 5а, офіс 804 (яка не зазначена в позові) підтверджується листом від 18.11.2024 року № 502/01-14, що надісланий позивачу за підписом голови Ради приватних виконавців України.

Пояснень, чому в позові зазначена інша адреса відповідача, не міститься.

Відповідно до частини 2 статті 79, частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний подати докази разом із поданням позовної заяви.

В позовній заяві зазначено РНОКПП позивача НОМЕР_1 . Проте копію РНОКПП позивача до позову не додано.

Щодо сплати судового збору

Відповідно до частини 8 статті 160, частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розміри ставок судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову визначені пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».

При цьому згідно з частиною 3 статті 4 цього Закону при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем заявлено дві основні вимоги немайнового характеру: 1) визнання неправомірною дію Некомерційної професійної організації «Асоціація приватних виконавців України» в особі Ради приватних виконавців України щодо вимоги, викладеної в листі від 18.11.2024 року № 502/01-14, про обов`язок приватного виконавця виконавчого округу Одеської області ОСОБА_1 інформувати Асоціацію приватних виконавців України про зупинення діяльності на підставі наказу Міністерства юстиції України від 08.11.2024 року № 2767/7, а також надіслання відповідної заяви на електронну адресу Секретаріату РПВУ у випадку неможливості самостійного вирішення питання свого заміщення; 2) визнання протиправним та скасування пунктів 2, 3 рішення Ради приватних виконавців України від 02.08.2024 року №72.

За подання даного позову позивач мала сплатити: 1211,20 грн. х 2 х 0,8 = 1937,92 грн., де:

1211,20 грн. - розмір ставки судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою;

2 - кількість основних позовних вимог;

0,8 - понижуючий коефіцієнт.

Судовий збір позивачем не сплачено.

В позовній заяві міститься клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтовано тим, що позивач до 24.02.2022 року проживала за зареєстрованим місцем проживання у м. Маріуполі Донецької обл., яке майже повністю зруйноване та окуповане Російською Федерацією; її житло та все майно знищено в результаті воєнних дій. Заощаджень позивач не має. В даний час вона знаходиться у скрутному матеріальному становищі, у зв`язку з чим не може сплатити судовий збір. Її дохід як особи, яка провадить незалежну професійну діяльність - приватного виконавця за 2023 рік складає 0 грн., що підтверджується податковою декларацією за 2023 рік, яка подана до ГУ ДПС в Донецькій області 05.01.2024 року.

До клопотання про звільнення від сплати судового збору додано:

- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про реєстрацію 08.07.2022 року кримінального провадження № 12022162160000514 за заявою позивача про те, що у зв`язку зі збройною агресією військ Російської Федерації в результаті ракетного обстрілу була зруйнована її квартира у м. Маріуполі Донецької обл.;

- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 22.07.2022 року № 5105-5001907567, видана позивачу;

- податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2023 рік, яка подана позивачем як приватним виконавцем до податкового органу (з квитанцією про її прийняття 05.01.2024 року), в якій що доходів та прибутків позивач проставила «х».

Розглянувши клопотання суд входить з наступного.

Згідно зі статтею 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до частини 2 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Отже, питання, зокрема щодо звільнення від сплати судового збору вирішується виходячи з майнового стану сторони, який має бути підтверджений відповідними доказами.

Між тим, у поданому клопотанні обставин, що свідчать про такий майновий стан позивача, який унеможливлює сплату нею судового збору станом на час подання позовної заяви, не наведено, доказів в їх підтвердження не додано.

Викладені обставини та додані докази стосуються минулих періодів та не свідчать про майновий стан позивача станом на дату подання позову до суду.

Отже, доказів в підтвердження викладених у клопотанні обставин про такий майновий стан позивача, який унеможливлює сплату нею судового збору, не додано.

Вказані обставини унеможливлюють звільнення позивача від сплати судового збору.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

Позивачу потрібно в позовній заяві правильно зазначити місцезнаходження відповідача, яке б відповідало даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

До позовної заяви необхідно додати копію РНОКПП позивача.

В позовній заяві необхідно зазначити підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону з додаванням документів, що підтверджують підстави такого звільнення, або надати інше обґрунтоване клопотання щодо судового збору з доказами в підтвердження обґрунтування.

В разі відсутності таких судовий збір в сумі 1937,92 грн. має бути сплачено на рахунок UA308999980313111206084005658, отримувач Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа). Документ про сплату судового збору потрібно додати до позовної заяви.

При обчисленні розміру судового збору судом враховані положення частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір», згідно з якими при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

До всіх поданих до суду документів в електронній формі (на виконання даної ухвали суду) слід додати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій всіх поданих до суду документів або докази надсилання таких документів до електронних кабінетів інших учасників справи (в разі реєстрації таких).

Керуючись частинами 1 та 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и л а:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Некомерційної професійної організації «Асоціація приватних виконавців України» в особі Ради приватних виконавців України про визнання неправомірними дій, визнання протиправним та скасування рішення в частині залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

В разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Т.В. Логойда

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено22.11.2024
Номер документу123204978
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері

Судовий реєстр по справі —200/8075/24

Ухвала від 02.12.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Логойда Т.В.

Ухвала від 21.11.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Логойда Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні