Ухвала
від 21.11.2024 по справі 910/13949/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

21.11.2024Справа № 910/13949/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Бондарчук В.В.,

розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Копа Лтд» про розгляд за правилами загального позовного провадження справи

за позовом Фізичної особи-підприємця Яценко Олени Олександрівни

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Копа Лтд»

про стягнення 362 044,88 грн,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Яценко Олена Олександрівна (далі - ФОП Яценко О.О./позивач) звернулася до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Копа Лтд» (далі - ТОВ «Копа Лтд»/відповідач) стягнення 362 044,88 грн, у тому числі: 359 920,76 грн - основного боргу та 2 124,12 грн - 3% річних, у зв`язку із неналежним виконанням зобов`язань за договором на послуги письмового перекладу №21/08-2024 від 21.08.2024.

Господарський суд міста Києва ухвалою від 18.11.2024 прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

20.11.2024 через систему «Електронний суд» від ТОВ «Копа Лтд» надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін.

Розглянувши клопотання ТОВ «Копа Лтд» про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд зазначає таке.

В обґрунтування вказаного клопотання відповідач посилається на те, що справа не відноситься до справ незначної складності, оскільки у відповідача є претензії до позивача в частині передачі результатів наданих послуг та порядку визначення обсягу наданих послуг, що може бути підставою для заявлення клопотання про призначення у справі судових (технічної та бухгалтерської) експертиз, а тому спір необхідно розглядати за правилами загального позовного провадження.

Так, відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

За змістом ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із ч.ч. 1, 2, 3 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 250 ГПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Частиною 6 ст. 250 ГПК України передбачено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Отже, ураховуючи, що станом на 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00 грн, а ціна позову у даній справі складає 362 044,88 грн, тобто не перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та за висновком суду є незначної складності у розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, суд вважає, що справа №910/13949/24 є малозначною та підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження, а тому у суду відсутні підстави для переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Разом із тим, приймаючи до уваги доводи ТОВ «Копа Лтд» про надання можливості реалізувати право на участь у судовому засіданні, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи №910/13949/24 за правилами спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін у судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 12, 233, 234, 247, 250, 251 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Копа Лтд» про розгляд справи за правилами загального позовного провадження - відмовити.

2. Розгляд справи №910/13949/24 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін.

3. Призначити судове засідання у справі на 27.01.25 о 14:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 7.

4. Повідомити сторін про можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів за допомогою модулю відеоконференцзв`язку (підсистеми «Електронний суд») (https://vkz.court.gov.ua) у порядку статті 197 ГПК України. Зокрема, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.

5. Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.

6. Звернути увагу сторін на ч. 6 ст. 6 та ч. 9 ст. 80 ГПК України.

7. Ухвала набирає законної сили 21.11.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя Віта БОНДАРЧУК

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123211525
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/13949/24

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондарчук В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні