Ухвала
від 18.11.2024 по справі 914/2786/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18.11.2024 р. Справа № 914/2786/24

Господарський суд Львівської області у складі судді Ділай У.І., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом» (Tiny-Green-Home GmbH i.L.), Брюлінгзен, Федеративна Республіка Німеччини

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДСПЕЦСТАНДАРТ», с.Давидів Львівської області

про стягнення 33193,00 євро збитків (еквівалентно 1471777,62 грн згідно даних НБУ на 07.11.2024), 39268,00 євро упущеної вигоди (еквівалентно 1741143,12 грн згідно даних НБУ на 07.11.2024) за договором купівлі продажу № DE05 від 24.04.2023

Встановив:

12.11.2024 на розгляд господарського суду Львівської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом» (Tiny-Green-Home GmbH i.L.) до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДСПЕЦСТАНДАРТ» про стягнення 33193,00 євро збитків (еквівалентно 1471777,62 грн згідно даних НБУ на 07.11.2024), 39268,00 євро упущеної вигоди (еквівалентно 1741143,12 грн згідно даних НБУ на 07.11.2024) за договором купівлі продажу № DE05 від 24.04.2023.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу справи від 12.11.2024, справу передано на розгляд судді У.І.Ділай.

При підготовці справи до розгляду судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Частиною 5 ст.164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов`язки особи, яку він представляє.

Стаття 244 Цивільного кодексу України, визначає, що представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню (частина 1, 2 статті 245 Кодексу).

При цьому стаття 245 Цивільного кодексу України містить застереження щодо виду довіреностей, які можуть бути посвідчені уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування. А саме зазначеними посадовими особами посвідчуються довіреності, за винятком довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами. Посвідчення таких довіреностей має відбуватися з дотриманням вимог Закону України "Про нотаріат" та інших нормативно-правових актів. У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові (повне найменування для юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження - для юридичної особи) представника і особи, яку представляють, а в необхідних випадках і посади, які вони займають. У довіреностях, що видаються на вчинення правочинів щодо розпорядження майном, також зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків довірителя (податковий номер). У довіреностях, виданих на ім`я адвокатів, можуть зазначатися їх статус та членство в адвокатському об`єднанні (якщо адвокат є членом адвокатського об`єднання).

При посвідченні довіреності на ведення справи в суді нотаріус роз`яснює довірителю, що уповноважена особа (представник) вправі вчиняти від його імені як позивача всі процесуальні дії, передбачені статтями 27, 31 Цивільним процесуальним кодексом України. Обмеження повноважень представника щодо вчинення конкретних процесуальних дій мають бути обумовлені в довіреності. У довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити повіреному. Дії, які належить вчинити повіреному, мають бути правомірними, конкретними та здійсненними.

Відповідно до статті 247 Кодексу строк довіреності встановлюється у довіреності.

Представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє (стаття 238 Цивільного кодексу України).

Стаття 246 Цивільного кодексу передбачає, що довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.

Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом» підписана Олексієм Дрюком, який є представником позивача. До позовної заяви долучено довіреність, видану та підписану 06.11.2024 Рате Петером Пауль Генріхом. В самій довіреності вказано що Рате Петер Пауль Генріх є ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом», яке знаходиться в процесі ліквідації. Однак до матеріалів справи не долучено доказів на підтвердження права Рате Петера Пауля Генріха на видачу такої довіреності від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом», не долучено доказів перебування Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом» в процесі ліквідації, сама довіреність не містить вказівки про місце її складання, не всі рядки читаються.

Відтак, зважаючи на вказане, суд приходить до висновку про відсутність належних доказів на підтвердження права Олексія Дрюка на підписання позовної заяви від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом» як позивача.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Зважаючи на наведене, суд приходить до висновку, що подану позовну заяву слід залишити без руху, та надати позивачу час для виправлення недоліків, які вказані судом.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, ч.11 ст. 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву залишити без руху.

2.Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме:

-надати суду оригінал довіреності на представника позивача, що підписував позовну заяву та докази (українською мовою), що підтверджують право особи, яка її видала від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «Тіні-Грін-Хом» на її видачу;

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.

Суддя Уляна ДІЛАЙ

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123211770
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності

Судовий реєстр по справі —914/2786/24

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Ділай У.І.

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Ділай У.І.

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Ділай У.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні