Справа № 307/4300/24
Провадження №1-в/307/97/24
У Х В А Л А
22 листопада 2024 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , представника КНП «Тячівська районна лікарня» Тячівської міської ради Закарпатської області ОСОБА_4 , розглянувши в судовому засіданні подання КНП «Тячівська районна лікарня» Тячівської міської ради Закарпатської області про припинення примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Тячівського районного суду Закарпатської області перебуває подання КНП «Тячівська районна лікарня» Тячівської міської ради Закарпатської області про припинення примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судовому засіданні прокурор з метою забезпечення процесуальних умов для розгляду поставленого питання, заявив клопотання про призначення захисника ОСОБА_5 через центр безоплатної правової допомоги.
Заслухавши з у цього приводу учасників провадження, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Відповідно до пунктів 3 та 5 ч. 2 ст. 52 КПК України передбачено, що обов`язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні щодо осіб, які внаслідок психічних чи фізичних вад (німі, глухі, сліпі тощо) не здатні повною мірою реалізувати свої права, - з моменту встановлення цих вад та щодо осіб, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішується питання про їх застосування.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог статті 52 цьогоКодексу участьзахисника єобов`язковою,а підозрюваний,обвинувачений незалучивзахисника.
За змістом ч.2 ст.49 КПК України у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.
Згідно ст.507 КПК України у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру участь захисника є обов`язковою.
Беручи до уваги наведене, суд вважає, що з метою забезпечення ОСОБА_5 права на захист, їй слід забезпечити захисника за призначенням.
Керуючись ст.49, 52, 507 КПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Доручити Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити захисника для здійснення захисту за призначенням особи, стосовно якої розглядається подання про припинення примусових заходів медичного характеру, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судове засідання відбудеться в 9 годин 30 хвилин 10 грудня 2024 року.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги.
Повний текст ухвали складено та оголошено 22 листопада 2024 року.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123215644 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Бобрушко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні