Справа № 131/1634/24
Провадження № 1-кс/131/288/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.11.2024м. Іллінці
Слідчий суддя Іллінецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши без фіксації процесуальної дії технічними засобами клопотання слідчого СВ відділення поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020250000173 від 16.11.2024 розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ ВП №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_2 за погодженням із прокурором Липовецького відділу Немирівської окружної прокуратури звернувся до слідчого судді Іллінецького районного суду Вінницької області із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, в якому зазначив, що 15.11.2024 до чергової частини ВП № 3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області звернувся із письмовою заявою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 про те, що невідома йому особа шахрайським шляхом заволоділа його коштами з банківських карток АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 в загальній сумі 92630 гривень, № НОМЕР_2 в загальній сумі 6060 гривень та третьої картки номер якої заявникові невідомо в сумі 3360 гривень які було перераховано на картку № НОМЕР_3 попередньо отримавши доступ до мобільного додатку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » який заявник надав невідомій особі самостійно.
Відомості про дану подію 16.11.2024 внесено до ЄРДР за № 12024020250000173 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
В ході досудового розслідування даного кримінального провадження допитано в якості потерпілого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 який вказав наступне, що 14.11.2024 в соціальній мережі «Facebook» зайшов за посиланням «Допомога США всім громадянам України» та подав заявку на отримання коштів. 15.11.2024 близько 15.00 години на його телефон зателефонував невідомий номер де невідомий чоловік запитав, чи реєструвався потерпілий на отримання допомоги, на що ОСОБА_3 , відповів так, та невідомий йому чоловік почав керувати дистанційно діями потерпілого, що потрібно нажимати на телефоні для отримання допомоги. Після всіх виконаних потерпілим дій в мобільному телефоні він відразу зрозумів, що це шахрайські дії та відразу звернувся до представників « ІНФОРМАЦІЯ_2 » які повідомили, що з його карток № НОМЕР_1 кошти в сумі 92630,89 гривень, з картки № НОМЕР_2 кошти в сумі 6030,00 гривень, з картки № НОМЕР_4 кошти в сумі 3015,00 гривень, загальна сума яких склала 101675,89 гривень які було перераховано на картку НОМЕР_3 .
Під час досудового розслідування встановлено, що платіжні картки з біном № НОМЕР_5 виготовлені на замовлення клієнтів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно п. 2 ч.1 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
У зв`язку з вищевикладеними, є необхідність у здійсненні тимчасового доступу до банку АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з метою отримання інформації про фінансові операції, по реквізитам банківської картки за номером: № НОМЕР_3 , неможливо в інший спосіб, з метою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування, необхідно вилучити вище вказану інформацію, яка має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню, та події кримінального правопорушення, є важливою для встановлення винних осіб. При цьому неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий СВ ВП №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, проте подав до суду заяву, в якій своє клопотання підтримав, просить його задовільнити та розглянути у його відсутність.
Прокурор Липовецького відділу Немирівської окружної прокуратури ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, проте подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримує та просить його задовільнити.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », будучи належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду клопотання, у судове засідання не з`явився.
Розглянувши клопотання та додані до нього матеріали суд дійшов слідуючого висновку.
Статтею 131 КПК України встановлено, що заходи забезпечення кримінального провадження, якими зокрема є тимчасовий доступ до речей та документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених КПК України.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
У відповідності до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» до банківської таємниці віднесено, у тому числі, відомості про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що клопотання обґрунтоване, оскільки наявні достатні підстави вважати, що необхідна для розкриття злочину інформація перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » сама по собі та/або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у ньому, при цьому вона містить охоронювану законом таємницю та може бути отримана суб`єктом клопотання лише за судовим рішенням, тому слід надати тимчасовий доступ до вказаної інформації.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159 - 166 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ відділення поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_2 задовольнити.
У межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020250000173 від 16.11.2024 розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України надати дозвіл на тимчасовий доступ слідчому СВ відділення поліції ВП № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_2 ; слідчому СВ ВП № 3 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_5 , начальнику СКП ВП № 3 ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_6 ; дізнавачу ВП № 3 ГУНП у Вінницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , або оперуповноваженому СКП ВП № 3 ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_8 , оперуповноваженому СКП ВП № 3 ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_9 . оперуповноваженому СКП ВП № 3 ГУНП у Вінницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , до інформації, з можливістю виїмки, що знаходиться в АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 а саме:
- інформації про здійснені фінансові операції із зазначенням дати, часу, виду та місця здійснення фінансових операцій за номером банківської картки № НОМЕР_3 , АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_4 », у період часу з 00:00 год 15.11.2024 до 00:00 год 18.11.2024;
- відеозаписів та/або фото-роздруківок з камери банкомату, через які зійснювались опрації з банківської картки за номером № НОМЕР_3 , АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_4 », знімалася готівка у період часу з 00:00 год 15.11.2024 до 00:00 год 18.11.2024;
- інформації про власника банківської картки за номером НОМЕР_3 , АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_4 », (ксерокопія паспорту та ідентифікаційного коду);
- інформації щодо отримувача грошових шових коштів на рахунок якого перераховані грошові кошти за номером банківської картки № НОМЕР_3 , АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА « ІНФОРМАЦІЯ_4 », рух коштів по даному отримувачу за вищевказаною фінансовою операцією в період часу з 00:00 год 15.11.2024 до 00:00 год 18.11.2024 із зазначенням дати, часу, виду та місця здійснення фінансових операції та реквізитів особи контрагента, відеозаписів та/або фото-роздруківок з камери банкомату, через який знімалася готівка, а також інформацію щодо даного отримувача, зокрема його анкетні дані (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання та реєстрації, контактний телефон).
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі цієї ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя:
Суд | Іллінецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123216657 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Іллінецький районний суд Вінницької області
Коваль А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні