Справа № 2-3222/11
Провадження № 4-с/161/84/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2024 суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Мазур Д.Г. розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на бездіяльність головного державного виконавця Відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та зобов`язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
25 жовтня 2024 ОСОБА_1 звернулась до Луцького міськрайонного суду Волинської області із скаргою на бездіяльність головного державного виконавця Відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою судді від 29 жовтня 2024 вищевказану скаргу було залишено без руху та надано скаржнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання останньою ухвали.
Копія ухвали про залишення скарги без руху надіслана ОСОБА_1 за адресою, вказаною нею у скарзі, відповідно до супровідного листа від 29.10.2024 № 2-3222/11/85777/24. Згідно трекінг відправлення встановлено, що рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яким направлялась копія ухвали про залишення скарги без руху, не вручено, повернення відправнику за закінченням терміну зберігання. Згідно конверта, який повернувся на адресу суду вбачається, що скаржник не отримала рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яким направлялась копія ухвали про залишення заяви без руху, із зазначенням причини «адресат відсутній за вказаною адресою».
Отже, у встановлений судом строк позивач ухвалу про залишення скарги без руху не виконала, недоліки скарги не усунула.
Відповідно до ч. 3ст.185 ЦПК Україниякщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Відповідно достатті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 рокусуди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
У своїх рішеннях Європейський суд наголошує, що позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
У своєму рішенні у справі «Пономарьов проти України» Суд вказав, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
З аналізу зазначених норм Конвенції та практики Європейського суду вбачається, що питання про порушення статті 17 Конвенції, яка закріплює один із основоположних принципів Конвенції - принцип неприпустимості зловживання правами, може поставати лише у сукупності з іншою статтею Конвенції, положення якої у конкретному випадку дають підстави для висновку про зловживання особою наданим їй правом.
Таким чином встановлено, що скаржник, у визначений судом строк ухвалу про залишення її скарги без руху не виконала, вказані недоліки не усунула.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність головного державного виконавця Відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та зобов`язання вчинити дії - слід вважати неподаною та повернути скаржнику.
Роз`яснити позивачу, що частиною 7 статті 185ЦПКУкраїни передбачено, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ч. 3ст. 185 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність головного державного виконавця Відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та зобов`язання вчинити дії - вважати неподаною та повернути скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Дата складення повного тексту ухвали 22 листопада 2024.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Д.Г. Мазур
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123219319 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Мазур Д. Г.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Герчаківська О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні