Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/3153/24
Провадження № 2/935/1140/24
У Х В А Л А
21 листопада 2024 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Янчук В.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Коростишівської міської ради про визнання права власності на об`єкти самочинного будівництва,-
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача Коростишівської міської ради та просить суд : визнати за позивачем право власності на об`єкт самочинного будівництва прибудови літ. A1 до житлового будинку «літ. А» та господарської будівлі сарай «літ. Е»: за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.11.2024 головуючим у даній справі визначено суддю Янчук В.В.
Перевіривши матеріали позовної заяви з доданими додатками встановлено, що відповідачем у справі є Коростишівська міська рада, а предметом позову є визнання права власності на об`єкти самочинного будівництва. Позивач зверталась до відділу з питань державного архітектурно - будівельного контролю виконавчого комітету Коростишівської міської ради з метою прийняття в експлуатацію об`єктів самочинного будівництва, однак декларацію про готовність до експлуатації об`єкта повернуто ОСОБА_2 та роз`яснено їй право на вирішення даного питання виключно у судовому порядку.
ОСОБА_3 , яка працює на посаді головного спеціаліста вищевказаного відділу є рідною сестрою судді Янчук В.В.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 36 ЦПК Українисуддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу) якщо є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Відповідно до частини першоїстатті 39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях36,37і38 цьогоКодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Згідно ст. 40 ЦПК України, питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Частиною першоюстатті 41ЦПК України передбачено, що у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленомустаттею 33цього Кодексу.
Відповідно до статті 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Згідно положень Кодексу суддівської етики, суддя повинен взяти самовідвід від участі в будь-якому процесі, коли для нього неможливе винесення неупередженого рішення у справі або коли сторонньому спостерігачеві може видатись, що суддя не здатен винести неупередженого рішення.
Неупередженість є необхідною умовою належного виконання суддею своїх обов`язків, яка виявляється у змісті судових рішень та під час судового процесу і суддя має дбати про те, щоб його поведінка сприяла збереженню і поглибленню переконання суспільства у неупередженості судді при здійсненні ним своїх професійних обов`язків.
Обґрунтований самовідвід свідчить про сумлінне виконання суддею своїх обов`язків. Обґрунтування самовідводу не може піддаватися сумніву.
Відповідно до статті 8 Загальної Декларації прав людини, кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними національними судами в разі порушення її основних прав, наданих їйКонституцієюабо законом.
Частиною першою статті шостої Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Згідно пункту 12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Європи «Про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів» - незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів.
За даних обставин, з метою унеможливлення виникнення різного роду сумнівів у об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, у відповідності до правил суддівської етики самовідвід підлягає задоволенню.
Інші обставини, які б викликали сумнів в об`єктивності та неупередженості судді, відсутні.
Керуючись ст. ст.36,40,260 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву просамовідвід суддіЯнчук ВікторіїВікторівни у справіза позовом ОСОБА_1 до Коростишівськоїміської радипро визнанняправа власностіна об`єкти самочинногобудівництва - задовольнити.
Цивільну справу№935/3159/24(провадження2/935/1140/24)за позовомОСОБА_1 до Коростишівськоїміської радипро визнанняправа власностіна об`єкти самочинногобудівництва передати для здійснення автоматизованого розподілу судової справи між суддями у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає
Суддя В.В.Янчук.
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123220462 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: спори про самочинне будівництво |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Янчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні