Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №338/1439/24
13 листопада 2024 року Богогородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Битківського Л.М.,
з участю: секретаря Чорній К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Богородчани цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Богородчанська селищна рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області про встановлення факту родинних відносин,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин, зокрема того, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є її матір`ю та що ОСОБА_3 ,що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , є її бабою та матір`ю ОСОБА_2 .
Вимоги заяви обґрунтовує тим, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області.
Після укладення шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_4 із ОСОБА_4 , взяла прізвище чоловіка та відповідно дівоче прізвище « ОСОБА_5 » змінила на « ОСОБА_6 ».
В свідоцтві про її народження батьками вказано ОСОБА_7 та ОСОБА_2 . В написанні імені матері допущено помилку та записано « ОСОБА_8 » замість « ОСОБА_9 ». Її мати ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
07 жовтня 2024 року вона звернулася до приватного нотаріуса Івано-Франківського районного нотаріального округу Любінець О.П. із заявою щодо оформлення спадщини за законом після смерті матері ОСОБА_2 та оформлення права власності на спадкове майно після смерті матері та баби по маминій лінії - ОСОБА_3 , до якого вступила її мати ще задовго до своєї смерті в порядку спадкування за законом. На підставі звернення, нотаріусом була відкрита спадкова справа № 73086971.
Заповіт від імені матері у виконкомі Старунської сільської ради не посвідчувався,
Іншим спадкоємцем за законом є її сестра ОСОБА_10 , 1960 року народження. Однак, на даний час із заявами про оформлення спадщини до нотаріусів не зверталась та не має такого намір.
Спадщину, яка залишилась після смерті матері, вона фактично прийняла, однак у зв`язку з розбіжностями у написанні імен та прізвищ, а також відсутність свідоцтва про шлюб матері, які містяться у документах, виникли труднощі в оформленні спадкових прав. По цій причині приватним нотаріусом Івано-Франківського районного нотаріального округу Любінець О.П. рекомендовано звернутися до суду для встановлення факту родинних відносин між нею, матір`ю та бабусею.
У свідоцтві про народження матері її дані записані як « ОСОБА_11 ». Батьками вказано ОСОБА_12 та ОСОБА_13 . Тобто у свідоцтві про народження вжито русизми при написанні власних назв, що спричинило виникнення орфографічних розбіжностей: « ОСОБА_14 » замість « ОСОБА_15 » та « ОСОБА_16 » замість « ОСОБА_17 ».
В паспорті матері, в довідці що видається у зв`язку з оформленням спадщини, свідоцтві про смерть її ім`я та прізвище вказані вірно, зокрема зазначено: « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Дівоче прізвище матері « ОСОБА_18 », яке вона змінила на « ОСОБА_5 » у 1959 році після укладення шлюбу з її батьком ОСОБА_7 .
Однак, свідоцтво про одруження матері не збереглося, а витребувати його дублікат у відділі ДРАЦС неможливо, оскільки шлюб її батьків було зареєстровано 24 вересня 1959 року в Джезказчанському районі Карагандинської області (на той час Казахська Радянська Соціалістична Республика, що входила до складу СРСР, нині Республіка Казахстан).
Її бабуся ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 89 років.
У судовому засіданні заявниця та її представник підтримали вимоги заяви з викладених підстав.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився. До початку розгляду справи подав суду заяву про розгляд справи без участі представника Богородчанської селищної ради. Заявлені вимоги визнав та не заперечив проти задоволення заяви.
Заслухавши пояснення заявниці, показання свідків ОСОБА_19 та ОСОБА_20 , дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з положеннями ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, також інших фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", визначено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено,що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка проживала в АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть.
Заявниця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , являється її дочкою, про що в судовому засіданні ствердили допитані свідки.
У свідоцтві про її народження батьками вказано ОСОБА_7 та ОСОБА_2 . Тобто в написанні імені матері заявниці допущено помилку та записано « ОСОБА_8 » замість « ОСОБА_9 ».
07 жовтня 2024 року заявниця звернулася до приватного нотаріуса Івано-Франківського районного нотаріального округу Любінець О.П. із заявою щодо оформлення спадщини за законом після смерті матері ОСОБА_2 та оформлення права власності на спадкове майно після смерті матері та баби по маминій лінії - ОСОБА_3 , до якого вступила її мати ще задовго до своєї смерті в порядку спадкування за законом.
Дівоче прізвище матері « ОСОБА_18 », яке вона змінила на « ОСОБА_5 » у 1959 році після укладення шлюбу з її батьком ОСОБА_7 .
У свідоцтві про народження матері вона записана як « ОСОБА_11 ». Батьками вказано ОСОБА_12 та ОСОБА_13 . Тобто у свідоцтві про народження вжито русизми при написанні власних назв, що спричинило виникнення орфографічних розбіжностей: « ОСОБА_14 » замість « ОСОБА_15 » та « ОСОБА_16 » замість « ОСОБА_17 ».
В паспорті матері, в довідці що видається у зв`язку з оформленням спадщини, свідоцтві про смерть її ім`я та прізвище вказані вірно, зокрема зазначено: « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Через ці розбіжності у документах нотаріус не може встановити самостійно факт родинних відносин, а тому відмовив заявниці у праві на оформлення спадщини після смерті матері.
Родинні відносини між заявницею ОСОБА_1 та її мамою і між мамою заявниці та її бабою підтвердили в судовому засіданні допитані як свідки ОСОБА_20 та ОСОБА_19 , які підтвердили той факт, що заявниця ОСОБА_1 була донькою ОСОБА_21 та онукою ОСОБА_3 .
Встановлення факту родинних відносин має важливе значення для заявниці, оскільки підтвердить її право на оформлення спадкових прав після смерті матері.
Оцінивши досліджені докази в їх сукупності, суд вважає, що заява є обґрунтованою. Обставини викладені в заяві, знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду, в зв`язку з чим вона підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.263-265, 315-319 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, зокрема, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , а також факт того, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , є матір`ю ОСОБА_2 та бабою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення рішення.
Суддя Л.М.Битківський
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123220550 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні