Ухвала
від 22.11.2024 по справі 350/1965/24
РОЖНЯТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 350/1965/24

Номер провадження 2/350/722/2024

У Х В А Л А

про залишення без руху

22 листопада 2024 року селище Рожнятів

Суддя Рожнятівськогорайонного судуІвано-Франківськоїобласті БейкоА.М.,ознайомившись ізматеріалами позовноїзаяви ОСОБА_1 до Рожнятівської селищної ради Івано-Франківської області, третя особа: ОСОБА_2 , орган опіки та піклування Рожнятівської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області про визнання протиправним зняття з реєстрації місця проживання,

в с т а н о в и в:

Позивачка звернувся до суду із позовною заявою про визнання протиправним зняття з реєстрації місця проживання.

Ознайомившись із позовною заявою, вважаю, що остання підлягає залишенню без руху враховуючи таке.

Відповідно доп.2 ч.3ст.175ЦПК України,позовна заяваповинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Однак, подана до суду позивачкою позовна заява не відповідає вимогам п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, оскільки у ній не вірно зазначено прізвище позивачки, яка у цій справі є фізичною особою.

Як вбачається у поданій до суду позовній заяві позивачка зазначила своє прізвище « ОСОБА_3 », однак з долученої до матеріалів справи копії паспорта громадянина України, встановлено, що прізвище позивачки « ОСОБА_3 ».

Відповідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.

Враховуючи встановлені вище обставини суд прийшов до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, про що повідомити позивача, надавши йому строк для виправлення викладених вище недоліків.

Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви в новій редакції відповідно до вимог ЦПК України, у тому числі із зазначенням повного найменування позивачки.

Дотримання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України при зверненні в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету. Реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Враховуючи зазначене, залишення позовної заяви без руху жодним чином не перешкоджає позивачу в доступі до правосуддя після усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ухвали суду, заява, відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута йому.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 доРожнятівської селищноїради Івано-Франківськоїобласті,третя особа: ОСОБА_2 ,орган опікита піклуванняРожнятівської селищноїради Калуськогорайону Івано-Франківськоїобласті провизнання протиправнимзняття зреєстрації місцяпроживання -залишити безруху, про що повідомити позивача та надати йому строк встановлений ст. 185 ЦПК України - десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог даної ухвали в передбачений законом строк, заява буде вважатися неподаною та повернута йому.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя А.М. Бейко

СудРожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123220738
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —350/1965/24

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні