Рішення
від 22.11.2024 по справі 644/8527/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

22.11.2024

Справа № 644/ 8527 /24

н/п 2-о/644/ 186 /24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2024 року м. Харків

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого - судді Сітало А.К.,

присяжних: Скриннікова В.С., Возної Л.В.,

за участю секретаря судового засідання - Трач М.В.,

заявників: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

представника заінтересованої особи Департаменту служб у справах дітей ХМР -Томенко Я.В.

розглянувши у закритому судовому засіданні в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, Четвертий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про усиновлення дитини,

У СТ А Н О В И В:

Заявники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду із заявою в якій просять ухвалити рішення про усиновлення ними малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов`язати Четвертий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції внести до актового запису № 08, складеного 07.01.2023 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні зміни: в графі «прізвище» замість « ОСОБА_4 » записати « ОСОБА_5 », ім`я дитини залишити без змін, по батькові дитини « ОСОБА_6 » змінити на « ОСОБА_7 », дату народження залишити без змін, місце народження дитини залишити без змін; в графі «Батьки» записати: «Батько» - прізвище « ОСОБА_5 », ім`я - « ОСОБА_7 », по батькові - « ОСОБА_8 », громадянство - «Громадянин України», « Мати » - прізвище « ОСОБА_5 », ім`я « ОСОБА_10 », по батькові - « ОСОБА_11 », громадянство - «Громадянка України».

В обґрунтування заяви заявники зазначили, що вони перебувають в шлюбі з 10 жовтня 2009 року (свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 , видане Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Харкову Харківського міського управління юстиції від 10.10.2009 року).

Спільних дітей вони не мають, у зв`язку з чим бажають усиновити малолітню ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради «Про встановлення опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, призначення фізичних осіб їх опікунами, піклувальниками» від 20.12.2023 № 655 перебуває під опікою заявниці ОСОБА_1 .

Згідно з рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 15.08.2024 № 42 «Про надання дітям статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування» ОСОБА_3 було надано статус дитини-сироти.

Мати дитини, ОСОБА_13 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Відомості про батька внесені до актового запису про народження дитини відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

ОСОБА_12 через наявну загрозу її життю та здоров`ю, на підставі протоколу тимчасового вилучення дитини з небезпечного середовища та акту проведення оцінки рівня безпеки дитини від 05.04.2023, було вилучено з небезпечного середовища та госпіталізовано до КПП «Міська клінічна дитяча лікарня №24» ХМР для обстеження/лікування.

В їхній родині малолітня ОСОБА_14 проживає з 03.08.2023 року. Спочатку дитина була тимчасово влаштована до їхньої родини, потім вони взяли її під опіку.

ОСОБА_15 перебуває на обліку з усиновлення з 13.08.2024, анкета № 436, рідних братів/сестер, які перебувають на обліку з усиновлення не має.

На даний час малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в їх родині за адресою: АДРЕСА_1 . У даній квартирі зроблено ремонт, є всі необхідні меблі та побутова техніка. Для виховання та гармонійного розвитку малолітньої ОСОБА_3, у даній квартирі наявні всі необхідні умови: окреме спальне ліжко, іграшки, одяг, взуття та інше.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 17.10.2024 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку окремого провадження в закритому судовому засіданні.

У судовому засіданні заявники вимоги підтримали, просили їх задовольнити, та пояснили суду, що вони фактично з 03.08.2023 року піклуються про малолітню ОСОБА_3. ОСОБА_3 спочатку було тимчасово влаштовано до їх родини, а потім під опіку.Вони займаються вихованням ОСОБА_3, піклуються про її фізичне та психічне здоров`я, психомоторний розвиток, забезпечують її доглядом, медичним спостереженням та лікуванням при необхідності. Вони створили належні умови для проживання та розвитку дитини.Їх матеріальне становище дозволяє у повній мірі забезпечити як себе так і дитину усім необхідним для повноцінного життя.

Заявники також зазначили, що вони пройшли курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та отримали рекомендації щодо можливості усиновлення однієї дитини чоловічої або жіночої статі віком від 2 місяців до 4 років. Ніяких протипоказань за станом здоров`я щодо усиновлення в них немає.

Згідно з висновками про стан здоров`я, вони не перебувають на обліку чи лікуванні у психоневрологічному та наркологічному диспансері. Інших хвороб, які могли б якось перешкодити їм бути усиновлювачами не має, що також підтверджується довідками, сертифікатами та висновками.

Із станом здоров`я дитини, вони ознайомлені, їм повідомлено про те, що відповідно до висновку про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток дитини, яка може бути усиновлена, малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має наступні діагнози: залізодефіцитна анемія 1 ступеня, косоокість обох очей Н 50.0, органічне ураження ЦНС. Вони про дану обставину повідомлені та розуміють значення та наслідки своїх дій.

Заявники також зазначили, що із соціальним походженням дитини вони ознайомлені, їм відомі правові умови, права та обов`язки, що виникають внаслідок усиновлення. Оформлення усиновлення не має за мету будь-якої матеріальної чи іншої вигоди.

В усиновленні вони вбачають можливість здійснити свою мрію про батьківство, а також допомогти дитині-сироті.

Представник заінтересованої особи Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради - Томенко Я.В. не заперечувала проти задоволення заяви посилаючись на те, що усиновлення є доцільним, повністю відповідає інтересам дитини, про що складено відповідний висновок.

Представник заінтересованої особи - Четвертого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиціїпро час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Від представника заінтересованої особи письмових заперечень проти заявлених вимог з посиланням на незаконність вимог заявників, їх необґрунтованість, відсутність у останніх права на звернення до суду, з обов`язковим посиланням на докази, якими такі заперечення обґрунтовуються до суду не надходило.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, вислухавши пояснення заявників та представника заінтересованої особи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

ОСОБА_3 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Харкові. Батьками в свідоцтві про народження зазначені: батько - ОСОБА_16 , мати - ОСОБА_13 , актовий запис про народження № 08 складений 07 січня 2023 року Салтівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (свідоцтво серії НОМЕР_2 ).

Мати дитини, ОСОБА_13 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис №7548, складений 12.06.2024 року Першим відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (свідоцтво серії НОМЕР_3 ).

Відомості про батька внесені до актового запису про народження дитини відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 15.08.2024 № 42 «Про надання дітям статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування» ОСОБА_3 було надано статус дитини-сироти.

Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 20.12.2023 № 655 «Про встановлення опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, призначення фізичних осіб їх опікунами, піклувальниками» дитину влаштовано під опіку ОСОБА_1 .

ОСОБА_15 перебуває на обліку з усиновлення з 13.08.2024, анкета № 436, рідних братів/сестер, які перебувають на обліку з усиновлення не має. На даний час малолітня ОСОБА_3, проживає в родині заявників за адресою: АДРЕСА_1 .

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , перебувають у шлюбі з 10 жовтня 2009 року (свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 , видане Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Харкову Харківського міського управління юстиції від 10.10.2009 року). Спільних дітей вони не мають.

Відповідно до висновку Виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області № 08-15/2778/2-24 від 25.09.2024 року визнано доцільним усиновлення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та таким, що відповідає інтересам дитини. Матеріальні та житлово-побутові умови дозволяють подружжю виховувати дитину.

Заявники займаються вихованням, піклуються про здоров`я, психічний стан, фізичний і духовний розвиток дитини, готують дівчинку до самостійного життя, забезпечують їй догляд і лікування, створили належні умови для проживання та здобуття в подальшому дитиною повної загальної середньої освіти.

Заявники є громадянами України та перебувають на обліку в ССД по Індустріальному району, як кандидати в усиновителі за № 115 від 19.09.2024 року.

Згідно з висновками про стан здоров`я ОСОБА_2 та ОСОБА_1 не перебувають на обліку чи лікуванні у психоневрологічному та наркологічному диспансері. Інших хвороб, які могли б якось перешкодити їм бути усиновлювачами не має, що також підтверджується довідками, сертифікатами та висновками.

Заявники пройшли курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та отримали рекомендації щодо можливості усиновлення однієї дитини чоловічої або жіночої статі віком від 2 місяців до 4 років.

Згідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України станом на 12.09.2024 ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.

Згідно до витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України станом на 19.09.2024 ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.

ОСОБА_1 працює на посаді заступника директора «Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №6» Харківської міської ради. Згідно довідки про доходи отримує в середньому 16983,38 гривень на місяць. ОСОБА_2 офіційно не працює, здійснює догляд за престарілою матір`ю.

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ознайомлені з медичним висновком про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також зі своїми правами та обов`язками щодо усиновленої дитини, розуміють всі аспекти, які пов`язані з усиновленням дитини, відчувають себе психологічно готовими до її виховання.

Подружжя має бажання та можливості виховувати в своїй сім`ї ОСОБА_12 , як рідну дитину, впевнені, що можуть надати їй належне виховання, освіту, родинне тепло, допомогти в подальшому у житті. Сім`я психологічно готова до виховання дитини. Заявники розуміють всю відповідальність, ознайомлені з усіма аспектами усиновлення.

У судовому засіданні не встановлено будь-яких обмежень, передбачених статтями 211, 212 Сімейного Кодексу України, щодо можливості заявників бути усиновлювачами.

З акту обстеження умов проживання від 20.09.2024 року за адресою: АДРЕСА_1 , вбачається, що квартира утримується у доброму стані, існують належні санітарно-гігієнічні умови та інші умови для проживання дорослих та дітей. У квартирі для дитини створено належні умови для проживання та розвитку, окреме дитяче ліжко, одяг, іграшки.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 218 Сімейного кодексу України для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Усиновлення проводиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення.

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є малолітньою дитиною та у зв`язку із своїм віком, не може висловити свою думку щодо усиновлення, а тому усиновлення проводиться без її згоди.

Відповідно до ст. 207 Сімейного кодексу України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найкращих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Статтею 211 Сімейного кодексу України визначено, що усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 224 Сімейного кодексу України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити. При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.

В силу ст. 228 СК України, особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним. Відомості про усиновлення видаються судом лише за згодою усиновлювача, крім випадків, коли такі відомості потрібні правоохоронним органам, суду у зв`язку з цивільною справою чи кримінальним провадженням. Таємниця усиновлення забезпечується також відповідно до статей 229-231 цього Кодексу. Особи, які розголосили таємницю усиновлення, несуть відповідальність, встановлену законом.

В силу ч. 1 ст. 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

Згідно зі статтею 231 Сімейного кодексу України якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини. За заявою усиновлювачів може бути змінено ім`я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім`ї усиновлювачів і звикла до нового імені. Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.

Враховуючи відсутність підстав, передбачених ст. 212 Сімейного кодексу України для осіб, які не можуть бути усиновлювачами, слід дійти висновку про те, що ними дотримано всіх істотних умов, передбачених ч. 1 ст. 224 Сімейного кодексу України та іншими положеннями Сімейного кодексу України, і на теперішній час наявні достатні підстави для оголошення заявників усиновлювачами (батьками) малолітньої дитини.

Відповідно до пункту 6 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року за № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги частин 1-3 ст. 218 СК України щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.

Згідно із ст. 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей, прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до ст. 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.

При наданні заявниками заяви про усиновлення, дотримано вимоги наведеного вище законодавства України.

Також судом встановлено, що відповідно до ст. ст. 211, 212 СК України заявники можуть бути усиновлювачами дитини.

При цьому, суд враховує, стан здоров`я та матеріальне становище заявників, яка бажають усиновити дитину, їх сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких вони бажають усиновити дитину, а також те, як довго ці особи опікуються дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до осіб, які бажають її усиновити. Тобто, усиновлення дитини в повному обсязі відповідає її інтересам.

У разі задоволення заяви, суд зазначає у резолютивній частині рішення про усиновлення дитини або повнолітньої особи заявником (заявниками). За клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками.

У відповідності зі ст. 229, 231, 230 СК України усиновитель може бути записаний батьком/матір`ю дитини, яку всиновлює, і має право на зміну прізвища, по батькові дитини, яку всиновлює. А при таких обставинах вимога заявників про внесення змін в актовий запис про народження дитини також обґрунтована.

Згідно частин 2, 3, 4 ст. 231 СК України, якщо усиновлювач записується батьком/матір`ю дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім`я та по батькові можуть бути змінені у зв`язку з усиновленням за заявою усиновлювача та усиновленої особи. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.

Відповідно до частин 1, 3, 4, 5 ст. 232 СК України з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов`язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов`язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов`язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов`язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.

Відповідно до ст. 234 CK України на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.

За змістом ст. 314 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про усиновлення суд ухвалює рішення. У разі задоволення заяви суд зазначає у резолютивній частині рішення про усиновлення дитини або повнолітньої особи заявником (заявниками). За клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками. Судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника (заявників). Якщо після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили батьки дитини відкликали свою згоду на її усиновлення, суд скасовує своє рішення і поновлює розгляд справи. У разі відкликання заяви про усиновлення після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили, суд скасовує своє рішення і залишає заяву без розгляду. Усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Статтею 225 СК України передбачено, що усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Відповідно до ч. 4 ст. 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявників.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 312, 313, 314 ЦПК України, глави 18 СК України, суд,

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усиновлення дитини - задовольнити.

Оголосити ОСОБА_1 ,громадянку України, ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_2 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_7 усиновлювачами малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Внести зміни до актового запису № 08, що вчинений 07 січня 2023 року Салтівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (свідоцтво серії НОМЕР_2 ), про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження м. Харків, наступні зміни: в графі «прізвище» замість « ОСОБА_4 » записати « ОСОБА_5 », ім`я дитини залишити без змін, по батькові дитини « ОСОБА_6 » змінити на « ОСОБА_7 », дату народження залишити без змін, місце народження дитини залишити без змін; в графі «Батьки» записати: «Батько» - прізвище « ОСОБА_5 », ім`я - « ОСОБА_7 », по батькові - « ОСОБА_8 », громадянство - «Громадянин України», « Мати » - прізвище « ОСОБА_5 », ім`я « ОСОБА_10 », по батькові - « ОСОБА_11 », громадянство - «Громадянка України».

Після вступу рішення в законну силу надіслати копію рішення до Четвертого відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини.

У зв`язку з внесенням змін до актового запису, анулювати свідоцтво про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та видати нове свідоцтво про народження з врахуванням даного рішення.

Судові витрати віднести на рахунок заявників.

Усиновлення вважається здійсненим з дня набрання законної сили рішенням суду.

Роз`яснити заявникам, що у разі відкликання заяви про усиновлення після ухвалення рішення про усиновлення, але до набрання ним законної сили, суд скасовує своє рішення і залишає заяву без розгляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Харківського апеляційного суду.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії повного рішення суду.

Повний текст судового рішення складено - 22.11.2024 року.

Суддя: А. К. Сітало

Присяжні: В. С. Скринніков

Л. В. Возна

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено26.11.2024
Номер документу123222816
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —644/8527/24

Рішення від 22.11.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Сітало А. К.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Сітало А. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні