Рішення
від 22.11.2024 по справі 758/11380/24
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/11380/24

Категорія 35

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

22 листопада 2024 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Будзан Л.Д.,

за участі секретаря судового засідання - Губенко О.М.,

розглянувши в приміщенні суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Житлово - будівельного кооперативу «Київ-9» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово - комунальні послуги, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року представник позивача Житлово - будівельного кооперативу «Київ-9» звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_1 , в якому просив стягнути із відповідача на користь позивача заборгованість за надання житлово-комунальних послуг у сумі 14906,91 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач проживає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 та є членом житлово-будівельного кооперативу «КИЇВ-9». Житлово - будівельний кооператив «Київ-9» надає житлово-комунальні послуги та експлуатаційні послуги з утримання будинку членам кооперативу. За житлово-комунальні послуги та експлуатаційні послуги з утримання будинку у відповідача утворилась заборгованість в розмірі 14136,00 грн, яка почала формуватись з липня 2023 року. Інфляційна складова боргу складає 267 грн 91 коп., три відсотки річних від простроченої суми боргу - 503,00 грн, а загальна сума заборгованості складає 14906 грн 91 коп.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10 вересня 2024 року, головуючим суддею у справі було визначено Будзан Л.Д .

Ухвалою судді Подільського районного суду м. Києва від 17 вересня 2024 року, у справі відкрито провадження та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Після відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін представник позивача з будь-якими клопотаннями до суду не звертався. В позові просив вимоги задовольнити.

Відповідач з клопотаннями про розгляд справи в порядку загального позовного провадження або в порядку спрощеного позовного провадження, однак, із повідомленням (викликом) сторін, - до суду не зверталась. Відзив на позов зі сторони відповідача до суду не надходив.

Відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження на підставі доказів, які містяться в матеріалах справи, а також суд ухвалив про заочний розгляд справи.

У зв`язку з розглядом справи за відсутності всіх учасників справи в порядку спрощеного провадження, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 та є членом житлово-будівельного кооперативу «КИЇВ-9».

Відповідно до статті 322 Цивільного власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить.

Згідно з ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про кооперацію» Статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність.

Згідно ст. 12 Закону України «Про кооперацію» основними обов`язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу; виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків.

Законами, що регулюють діяльність окремих типів кооперативів або кооперативів за напрямами їх діяльності, та статутом кооперативу можуть бути передбачені додаткові права та обов`язки його членів.

В ст. 15 Закону України «Про кооперацію» закріплено, що вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу.

До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить: затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін, прийняття інших рішень, що стосуються діяльності кооперативу; утворення органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, інших органів кооперативу; заслуховування звітів його органів управління і органів контролю; затвердження порядку розподілу доходу кооперативу; визначення розмірів вступного і членського внесків та паїв; визначення розмірів, порядку формування та використання фондів кооперативу; визначення розмірів оплати праці голови правління, голови ревізійної комісії (ревізора), а також кошторису на утримання апарату органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу; затвердження річного звіту і балансу кооперативу; затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства; прийняття рішень щодо володіння, користування та розпорядження майном; утворення спеціальних комісій із залученням як консультантів найманих працівників; прийняття рішень про вступ кооперативу до кооперативних об`єднань; прийняття рішень про реорганізацію або ліквідацію кооперативу. Рішенням загальних зборів членів кооперативу до компетенції загальних зборів можуть бути віднесені інші питання діяльності кооперативу. У разі коли з організаційних причин (через територіальне розміщення чи значну чисельність членів кооперативу) проведення загальних зборів членів кооперативу неможливе, статутом кооперативу може бути передбачено скликання зборів уповноважених кооперативу. Кількість членів кооперативу, які мають право делегувати уповноважених, та порядок делегування уповноважених для участі у зборах уповноважених визначаються статутом кооперативу. Загальні збори членів кооперативу правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини його членів, а збори уповноважених - за наявності не менше двох третин уповноважених. Кожний член кооперативу чи уповноважений кооперативу має один голос, і це право не може бути передано іншій особі.

Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу про прийняття, внесення змін до статуту, вступ до кооперативного об`єднання або вихід з нього та про реорганізацію або ліквідацію кооперативу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 75 відсотків членів кооперативу, присутніх на загальних зборах кооперативу. З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів членів (уповноважених) кооперативу, присутніх на його загальних зборах.

В п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» дано визначення, що послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору. Згідно зі ст. 5 вказаного Закону до житлово-комунальних послуг належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: - утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;

купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

За положеннями ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

У пункті 1 частини першої, пункті 5 та 6 частини другої статті 7 чинної редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги» закріплено, що споживач має право на: на зменшення у встановленому законодавством порядку розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості; на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об`єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.

Відповідно до протоколу засідання загальних зборів членів ЖБ «Київ-9» від 01.11.2020 року № 176, ЖБК «Київ-9» з 01 листопада 2020 року по 31 грудня 2020 року було встановлено розмір внеску на управління (утримання будинку та прибудинкової території) в будинку АДРЕСА_2 для квартир 2-9 поверху - 7,50 грн. в місяць за 1 кв.м. загальної площі, для квартир 1 поверху - 6,80 в місяць за 1 кв.м. загальної площі. З 01 січня 2021 року всновлено: пільговий розмір внеску на управління будинками (утримання будинку та прибудинкової території) за умови відсутності заборгованості по сплаті внесків на управління будинком (утримання будинку та прибудинкової території), цільових внесків і оплаті до 25-го числа, для квартир 2-9 поверху - 7,50 грн. в місяць за 1 кв.м. загальної площі, для квартир 1 поверху - 6,80 в місяць за 1 кв.м. загальної площі; звичайний розмір внеску на управління будинками (утримання будинку та прибудинкової території) за наявності нереструктирізованої заборгованості по сплаті внесків на управління будинком (утримання будинку та прибудинкової території), цільових внесків і оплаті до 25-го числа, для квартир 2-9 поверху - 8,25 грн. в місяць за 1 кв.м. загальної площі, для квартир 1 поверху - 7,48 в місяць за 1 кв.м. загальної площі.

Згідно протоколу №187 зборів членів правління ЖБК «Київ-9» від 24.02.2022. року було вирішено на період дії воєнного стану при нарахуванні вартості житлово-комунальних послуг з 01 лютого 2022 року застосовувати виключно пільговий розмір внеску на управління будинку (утримання будинку та прибудинкової території незалежно від наявності нереструктурізованої заборгованості та дати сплати вартості спожитих послуг: для квартир 2-9 поверху - 7,50 грн. в місяць за 1 кв.м. загальної площі, для квартир 1 поверху - 6,80 грн., в місяць за 1 кв.м. загальної площі.

Відповідно до протоколу засідання загальних зборів членів ЖБ «Київ-9» від 19.07.2023 року № 199, ЖБК «Київ-9» з 01.08.2023 року встановлено розмір внеску на управління (утримання будинку та прибудинкової території) в будинку АДРЕСА_2 для квартир 2-9 поверху - 7,50 грн. в місяць за 1 кв.м. загальної площі, для квартир 1 поверху - 6,80 в місяць за 1 кв.м. загальної площі.

Відповідно до статті 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

За положеннями ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Судом встановлено, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_3 , що підтверджується долученим витягом з Державного режстру речових прав на нерухоме майно. Однак, ОСОБА_1 не виконує свої зобов`язання перед позивачем з оплати внесків, пов`язаних з утриманням будинку та прибудинкової території, в результаті чого утворилась заборгованість.

Згідно з наданим позивачем розрахунком у боржника утворилась заборгованість в розмірі 14136,00 грн, яка почала формуватись з липня 2023 року. Інфляційна складова боргу складає 267 грн 91 коп., три відсотки річних від простроченої суми боргу - 503,00 грн, а загальна сума заборгованості складає 14906 грн 91 коп.

Розрахунок заборгованості наданий позивачем проведено у відповідності до протоколу загальних зборів Житлово - будівельного кооперативу «Київ-9», а відтак приймається судом до уваги. Будь-якого іншого порядку розрахунку розміру заборгованості, аніж того що подано позивачем, відповідачем не подано суду та спростовано не було

З урахуванням вищенаведеного, перевіривши наданий розрахунок заборгованості, суд погоджується з порядком нарахування позивачем заборгованості, яка відповідає вимогам закону, та вважає, що факти, викладені позивачем у позовній заяві в обґрунтування позовних вимог про стягнення заборгованості за надання житлово-комунальних послуг у загальній сумі 14906 грн 91 коп. знайшли своє підтвердження в ході судового засідання, є достовірними та обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими письмовими доказами і вважаються судом доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Понесення позивачем судових витрат підтверджується платіжною інструкцією № 1307 від 05 вересня 2024 року про сплату судового збору у сумі 3028,00 грн, який відповідно до ст. 141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 17, 76-80, 259, 265, 273, 280-283 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов Житлово - будівельного кооперативу «Київ-9» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово - комунальні послуги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово - будівельного кооперативу «Київ-9» заборгованість за надання житлово-комунальних послуг у загальній сумі 14906 (чотирнадцять тисяч дев`ятсот шість) грн 91 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово - будівельного кооперативу «Київ-9» судовий збір у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Повне найменування сторін по справі:

позивач - Житлово-будівельний кооператив «Київ-9», код ЄДРПОУ 22894305, юридична адреса: пр. Європейського Союзу, буд. 4-А, м. Київ;

відповідач - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_4 .

Повний текст рішення складено 22.11.2024.

Суддя Леся БУДЗАН

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123224004
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —758/11380/24

Рішення від 22.11.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Будзан Л. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні