Ухвала
від 21.11.2024 по справі 921/638/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

21 листопада 2024 року м. Тернопільсправа №921/638/24 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Боровець Я.Я.,

розглянувши позовну заяву №235 від 28.10.2024 (вх.№750 від 12.11.2024)

за позовом Підволочиського Управління житлово-комунального господарства, вул. Садова, 1/5, сел. Підволочиськ, Тернопільська область

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердянські насоси", вул. Піонерська, 59, м. Бердянськ, Запорізька область

про зобов"язання повернути майно - відремонтований насосний агрегат

Встановив:

Підволочиське Управління житлово-комунального господарства звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердянські насоси" про зобов"язання повернути майно - відремонтований насосний агрегат.

Приписами статті 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку.

За змістом частини 1 статті 2 Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Статтею 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Аналогічні положення закріплені в ч. 1 ст. 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Положеннями ГПК України визначено такі види юрисдикції (підсудності): предметна та суб`єктна юрисдикція господарських судів (статті 20-23 ГПК України), інстанційна юрисдикція (статті 24-26 ГПК України) та територіальна юрисдикція (підсудність) (статті 27-31 ГПК України).

Підвідомчість - це визначена законом сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції.

Підсудність визначається колом справ у спорах, вирішення яких віднесено до підвідомчості певного господарського суду.

Процесуальним законодавством підсудність справ визначається як за предметними, так і за територіальними ознаками.

Згідно з частиною 1 статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності, та інші справи у визначених законом випадках.

Підсудність даного спору визначається на підставі статті 27 ГПК України за загальним правилом.

Згідно частин 1 і 2 статті 27 Господарського процесуального кодексу України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань" регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців.

Статтею 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань" визначено, що Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Частиною 2 статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань" встановлено, що Єдиний державний реєстр містить відомості про найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності); ідентифікаційний код юридичної особи, організаційно-правову форму; місцезнаходження юридичної особи та дані про відокремлені підрозділи юридичної особи: ідентифікаційний код відокремленого підрозділу; найменування відокремленого підрозділу; місцезнаходження відокремленого підрозділу.

Як визначено статтею 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань" якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою (ч.1). Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах ( ч.4).

Статтею 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" передбачено, що державні органи, у тому числі суди, органи Національної поліції, органи прокуратури, органи Служби безпеки України, а також органи місцевого самоврядування та їх посадові особи безоплатно отримують відомості з Єдиного державного реєстру з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України в Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру, крім випадків, передбачених цим Законом.

Зі змісту даного позову пред`явлено вимогу до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердянські насоси", вул. Піонерська, 59, м. Бердянськ, Запорізька область.

Судом, на момент відкриття провадження у справі, відповідно до ст.ст. 27, 176 ГПК України, встановлено, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходженням відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердянські насоси" за ідентифікаційним кодом 36682335 є: вул. Піонерська, 59, м. Бердянськ, Запорізька область.

Більше того, позивачу відомі вказані факти, адже ним самостійно у позовній заяві це відображено.

Відомості про офіційну адресу місцезнаходження юридичної особи, зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до ст. 7 та ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" є відкритими та достовірними.

Зважаючи на те, що відповідачем у справі є юридична особа - Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердянські насоси" зареєстровано за адресою: вул. Піонерська, 59, м. Бердянськ, Запорізька область, а тому територіальна юрисдикція (підсудність) даного спору визначається за місцезнаходженням останнього.

Правосуддя у господарських спорах на території Запорізької області здійснює Господарський суд Запорізької області.

Як передбачає частина 9 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, якщо буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Статтею 31 ГПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду ( п.1 ч.1).

З огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що позивачем при поданні позовної заяви до Господарського суду Тернопільської області порушено правила підсудності, а тому вважає, що дану позовну заяву слід надіслати за встановленою територіальною підсудністю до Господарського суду Запорізької області .

Статтею 31 ГПК України передбачено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч.3).

Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ч.7).

Слід зазначити, що будь-яких обґрунтувань щодо підсудності даного позову за вибором позивача чи наявності виключної підсудності у позовній заяві не наведено, що позбавляє суд можливості дослідження наявності таких обставин.

Керуючись ст.ст. 27, 31, 176, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Передати матеріали справи №921/638/24 за позовом Підволочиського Управління житлово-комунального господарства, вул. Садова, 1/5, сел. Підволочиськ, Тернопільська область до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Бердянські насоси", вул. Піонерська, 59, м. Бердянськ, Запорізька область про зобов"язання повернути майно - відремонтований насосний агрегат за територіальною підсудністю до Господарського суду Запорізької області (вул. Гетьманська, 4, м.Запоріжжя).

2. Ухвалу надіслати заявнику до електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному ГПК України.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 254-259 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Ухвалу підписано "22" листопада 2024 року.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя Я.Я. Боровець

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123226035
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/638/24

Ухвала від 14.01.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Азізбекян Т.А.

Ухвала від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Азізбекян Т.А.

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Азізбекян Т.А.

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Боровець Я.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні