Ухвала
від 21.11.2024 по справі 126/2446/24
БЕРШАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

Справа № 126/2446/24

Провадження № 2/126/946/2024

"21" листопада 2024 р. м. Бершадь

Бершадський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді Рудя О.Г.

із секретарем Кучанською В.М.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за позовом ПрАТ "Птахокомбінат "Бершадський" до ОСОБА_1 поділ нерухомого майна в натурі,-

ВСТАНОВИВ:

До Бершадського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ПрАТ "Птахокомбінат "Бершадський" до ОСОБА_1 про поділ нерухомого майна в натурі.

Ухвалою суду від 01.10.2024 відкрито загальне позовне провадження та призначено справу до підготовчого судового засідання.

Представник позивача адвокат Янчук В.М. подав до суду клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи по справі.

Сторони в судове засідання не з`явились, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися судом у встановленому законом порядку. Від представника позивача та відповідача ОСОБА_1 надійшли заяви, у яких вони просять суд розгляд справи проводити за їхньої відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою учасників судового розгляду фіксація судового розгляду із застосуванням технічного засобу не здійснювалась.

Дослідивши матеріали справи, клопотання про призначення експертизи, суд дійшов до наступного висновку.

Статтею 2 ЦПК України визначено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Серед джерел доказів, відповідно до ст. 76 ЦПК України є висновок експерта.

Досягнення завдань цивільного судочинства забезпечується, зокрема, за допомогою доказування - одного із основоположних елементів правосуддя.

Призначення та проведення експертизи у цивільному судочинстві регулюється статтями 103-113 ЦПК України, Законом України «Про судову експертизу» та Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 № 1950/5).

Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Отже, діючим цивільним процесуальним законодавством передбачено, що експертиза у справі призначається судом у разі необхідності з`ясування фактичних обставин, що становлять предмет доказування. Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що призначення будівельно-технічної експертизи в даній справі є необхідною умовою для повного і всебічного з`ясування всіх обставин справи, необхідних для розгляду даної цивільної справи по суті, оскільки в даному випадку необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Крім того, суд вважає за можливе доручити проведення судової експертизи експертам Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (м. Вінниця, вул. Батозька, 1, індекс 21007), попередивши їх про відповідальність по ст.ст. 384, 385 КК України.

Витрати за проведення експертизи суд покладає на позивача ПрАТ "Птахокомбінат "Бершадський".

Згідно ст. 252 ч.1 п. 5 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження в справі у випадку призначення судом експертизи.

Враховуючи, що для проведення експертизи потрібен значний проміжок часу, провадження в справі слід зупинити до отримання результатів експертизи.

Керуючись ст.ст. 76, 81, 103, 104, 175-175, 193 252, 253, 259, 260, 261, 353, 355, ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача - адвоката Янчука В.М. про призначення будівельно-технічної експертизи задовольнити.

Призначити у цивільній справі за позовом ПрАТ "Птахокомбінат "Бершадський" до ОСОБА_1 поділ нерухомого майна в натурі, будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експертам Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (м. Вінниця, вул. Батозька, 1, індекс 21007), попередивши їх про відповідальність по ст.ст. 384, 385 КК України.

На вирішення експертів поставити питання:

Розробити варіанти розподілу (не менше двох) нерухомого майна в натурі по 1/2 х 1/2 частці за кожним із власників нерухомого майна:

- 1/2 житлового будинку А, загальна площа 97,2 кв.м, житлова площа 57,1 кв.м, з господарськими будівлями та спорудами: а-веранда, а1-вхідний майданчик, А/під-погріб, б-сарай, Б/під-погріб, Г-гараж, Т-туалет, 1,2,3-паркан, 4-ворота з хвірткою, 5-замощення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

- 1/2 частки земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 кадастровий номер 0520410100:00:009:0138, площею 0,0599 га з цільовим призначенням (використання) 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)?

Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ПрАТ "Птахокомбінат "Бершадський".

В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи.

До отримання результатів експертизи провадження по справі зупинити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції.

Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О. Г. Рудь

СудБершадський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення21.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123227011
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —126/2446/24

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Рудь О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні