Ухвала
від 22.11.2024 по справі 642/7437/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

22.11.2024

Справа №642/7437/24

Провадження № 1-кс/642/4029/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2024 року слідчий суддя Ленінського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Харкові клопотання cлідчого СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській обл. ОСОБА_3 , погоджене прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню №12024221220001681 від 15.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України,

встановив:

До слідчого судді надійшло вказане клопотання про надання слідчому СВ ВП№2ХРУП №3ГУ НПв Харківськійобласті капітануполіції ОСОБА_5 ,прокурору Новобаварськоїокружної прокуратуриміста Харкова ОСОБА_6 ,дозвіл на тимчасовий доступ до документів, а саме оригіналу медичної карти стаціонарного хворого № 18845, на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та іншої наявної медичної документації (у тому числі рентген знімки, тощо), пов`язаної із гр. ОСОБА_7 , як пацієнта КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР ( АДРЕСА_1 ).

В обгрунтування клопотання зазначено, що в провадженні СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221220001681 від 15.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 28.09.2024, близько 11.00 невстановлена особа, перебуваючи на АДРЕСА_1 , нанесла умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження ОСОБА_7 , 1978 р.н., внаслідок чого останній отримав наступні тілесні ушкодження, а саме закритий осколковий перелом дистального метаепіфізу правої променевої кістки зі зміщенням. Вказаний діагноз було поставлено лікарями КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР ( АДРЕСА_1 ), де ОСОБА_7 проходив лікування у період часу з 28.09.2024 по 14.10.2024 (згідно виписки № 18845 із медичної карти стаціонарного хворого).

Таким чином, в ході досудового розслідування виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до оригіналу медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та іншої наявної медичної документації, пов`язаної із гр. ОСОБА_7 , як пацієнта КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР ( АДРЕСА_1 ), яка необхідна для проведення судово-медичної експертизи.

Слідчий та прокурор надали заяви про розгляд клопотання без їх участі, вимоги клопотання підтримують у повному обсязі.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР в судове засідання не з`явився, про дату і час розгляду повідомлявся своєчасно і належним чином, про причини неявки суду невідомо.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглянути клопотання у відсутність сторін.

Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється

Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ст. 84КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно п.2ч.1ст.162КПК України,до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.

Вищезазначена інформація, до якої слідчий просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню, неможливо.

Таким чином, вимоги клопотання підлягають задоволенню.

Також, враховуючи, що медична документація необхідна для проведення судово-медичної експертизи, слідчий суддя вважає доцільним надати тимчасовий доступ шляхом вилучення саме оригіналів медичної документації.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в:

клопотання задовольнити.

Надати слідчому СВ ВП №2 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_5 , прокурору Новобаварської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_6 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, шляхом вилучення оригіналів документів, а саме: медичної карти стаціонарного хворого № 18845, на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та іншої наявної медичної документації (у тому числі рентген знімки, тощо), пов`язаної із гр. ОСОБА_7 , як пацієнта КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР ( АДРЕСА_1 ).

Строк дії ухвали - 2 місяці з дня її постановлення.

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123227912
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження

Судовий реєстр по справі —642/7437/24

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні