Ухвала
від 22.11.2024 по справі 485/2345/24
СНІГУРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №485/2345/24

Провадження № 1-кс/485/407/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2024 року м.Снігурівка

Слідчий суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Снігурівка клопотання начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" ОСОБА_3 про конфіскацію на користь держави мобільного телефону, належного засудженому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

встановив:

21 листопада 2024 року начальник Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням про конфіскацію на користь держави мобільного телефону, який належить засудженому ОСОБА_4 , обґрунтовуючи тим, що 06 травня 2024 року близько 21 год. 20 хв. співробітниками установи під час проведення вибіркового обшуку відділення №1 секції №5, у засудженого ОСОБА_4 було виявлено та вилучено мобільний телефон марки "SAMSUNG", ІМЕІ відсутній, який є предметом, забороненим для використання в колонії.

В судове засідання учасники судового провадження не з`явилися, про розгляд клопотання повідомлені.

У відповідності до ст. 107 ч. 4 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ч.7 ст.102 КВК України зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно з протоколом вилучення №5 від 06 травня 2024 року під час проведення обшуку (огляду) у ОСОБА_4 було вилучено мобільний телефон марки "SAMSUNG", ІМЕІ відсутній, та який за накладною № 5 від 06 травня 2024 року було передано на склад установи. Факт вилучення у засудженого мобільного телефону підтверджено рапортом №104 заступника чергового помічника начальника установи ОСОБА_6 від 06 травня 2024 року; засуджений ОСОБА_4 від надання пояснень відмовився, що підтверджується актом від 06 травня 2024 року; актом вибіркового обшуку від 06 травня 2024 року, згідно якого в секції №5 у ОСОБА_4 було виявлено мобільний телефон марки "SAMSUNG"; висновком старшого оперуповноваженого оперативної групи державної установи ОСОБА_7 від 16 травня 2024 року по факту вилучення забороненого предмета.

У відповідності до Додатку 3 до пункту 4 розділу ІІ Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затвердженого наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 28.08.2018 р. №2823/5 (далі Правила), "Перелік предметів, виробів і речовин, зберігання яких засудженим заборонено" забороненими є, зокрема, радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скретч-картки поповнення рахунку мобільного зв`язку, пейджери тощо).

Згідно з п.3 розділу XXV Правил, виявлені у засуджених гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, які заборонено використовувати в установах виконання покарань, вилучаються, про що посадовою особою установи складається протокол вилучення.

Вилучене реєструється в журналі обліку грошей, цінностей, предметів, речей, речовин і виробів, вилучених у засуджених або при спробі їх доставки.

Рішення про конфіскацію грошей, цінностей, предметів, речей, речовин і виробів або про передання їх на зберігання до звільнення засудженого приймає слідчий суддя за клопотанням адміністрації установи виконання покарань.

Якщо судом буде визнано недоцільним зарахування вилучених грошей, цінностей, предметів, речей, речовин і виробів у дохід держави, гроші зараховуються на особовий рахунок засудженого, цінності здаються в бухгалтерію, предмети, речі, речовини і вироби - на склад установи виконання покарань для зберігання і повертаються засудженому після відбуття ним строку покарання або його родичам, іншим особам за письмовою заявою засудженого.

Вилучені предмети, речі, речовини і вироби, які не мають для засудженого матеріальної цінності, за його письмовою згодою знищуються, про що складається акт у довільній формі.

Враховуючи те, що факт вчинення засудженим порушення встановленого порядку відбування покарання підтверджено належними доказами, вилучений у засудженого мобільний телефон є предметом, що заборонений до використання в колоніях, його слід конфіскувати в дохід держави.

Відповідно до ст. 102 Кримінально-виконавчого кодексу України, слідчий суддя

постановив:

Вилучений у засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мобільний телефон марки "SAMSUNG", ІМЕІ відсутній, згідно з протоколом вилучення від 06 травня 2024 року, який передано для зберігання на склад Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" - конфіскувати в дохід держави.

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСнігурівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123230279
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого

Судовий реєстр по справі —485/2345/24

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Снігурівський районний суд Миколаївської області

Квєтка І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні