н\п 2/490/3109/2024
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2024 року м. Миколаїв
Центральний районний суд м. Миколаєва
в складі: головуючого судді Чулуп О.С.,
за участю секретаря Ребрини Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення боргу за надані послуги водопостачання та водовідведення,
В С Т А Н О В И В :
Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення боргу за надані послуги водопостачання та водовідведення.
В обґрунтування позивач вказав, що Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» надає населенню м. Миколаєва послуги з водопостачання та водовідведення в тому числі відповідачам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , яка проживають та зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 .
За вказаною адресою було оформлено особовий рахунок № НОМЕР_1 , за яким станом на червень 2024 року рахується заборгованість у сумі 11822,64 коп.
Посилаючись на вищевказане, просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за водопостачання та водовідведення у розмірі 11822 грн. 64 коп. та судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 грн. 00 коп.
Відповідач ОСОБА_1 надала відзив в якому просила відмовити в задоволенні позову з підстав наведених у відзиві на позов. Відповідач зазначила, що з 12.04.2022 року позивачем не подається питна вода, а лише технічна, а тому вона змушена купувати питну воду. Крім того, позивачем не було розроблено тарифи за технічну воду, а тому відповідач не сплачує кошти за водопостачання з квітня 2022 року. Відповідач також зазначила, що з 2020 року по лютий 2022 року вона виїжджала, а тому не використовувала воду.
Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3 правом на подання відзиву не скористались.
Дослідивши матеріали справи, давши оцінку доказам, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідачі по справі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 .. що підтверджується витягом з реєстру територіальної громади м. Миколаєва від 27 серпня 2024 року.
Загальні положення про плату за комунальні послуги та строки їх внесення передбачені ст.ст.67,68 Житлового кодексу України, та визначено, що плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Квартирна плата та плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця в строки, встановлені Кабінетом Міністрів України.
Відповідно дост. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг. Виконавцями комунальнихпослуг є: послуг з централізованого водопостачання - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання; послуг з централізованого водовідведення - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водовідведення.
Згідност. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач зобов`язаний в тому числі оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами;
Статтею 22Закону України «Про питну воду та питне водовідведення»встановлено, що споживачі питної води зобов`язані своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання;
Відповідно дост. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки невизначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Згідно п. 47 «Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», затвердженихПостановою КМУ №690 від 05.07.2019 року(із мінами та доповненнями) Індивідуальний споживач зокрема зобов`язаний: оплачувати надані послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, а також вносити плату за абонентське обслуговування у строки, встановлені договором.
Відповідно до пунктів 35, 37, 38, 39 вищезазначеної Постанови, плата за послуги, абонентське обслуговування та плата за технічне обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем централізованого водопостачання та водовідведення багатоквартирного будинку вноситься споживачем виконавцю щомісяця однією сумою в порядку та розмірах, визначених договором. Розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитих послуг є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом (граничний строк внесення плати за спожиті послуги), якщо інший порядок та строки не визначені договором. За бажаннямспоживача оплатапослуг можездійснюватися шляхомвнесення авансовихплатежів.Споживач здійснюєоплату спожитихпослуг щомісяцяв порядкута строки,визначені договором. Споживач не звільняється від оплати послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуг.
Згідно розрахунку заборгованості за особовим рахунком № НОМЕР_1 з грудня 2019 року по червень 2024 року наявна заборгованість по оплаті за централізоване водопостачання і водовідведення в розмірі 11822 грн. 64 коп.
Згідно вимог ст.ст.526,530,611,612 ЦК Українизобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог закону, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором.
Щодо заперечень відповідача щодо надання послуг водопостачання неналежної якості, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.ч.1,6ст.81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог, або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд не бере до уваги доводи відповідача щодо того, що немає постачання питної води, оскільки загальновідомим є той факт, що питна вода постачається до спеціальних пунктів м. Миколаєва (в тому чисі і до Центрального району м. Миколаєва). Про обставини постачання питної води свідчать ЗМІ мережі Інтернет (https://suspilne.media/mykolaiv/724545-sverdlovini-emnosti-gromadskij-transport-ak-mikolaiv-dva-roki-zabezpecuut-pitnou-vodou/). Очевидно, що діяльність по забезпеченню питної води в пунктах м. Миколаєва вимагає певних матеріальних засобів на очищення води, доставки такої води в пункт.
Не надано і відповідачем доказів щодо показників лічильника, а тому суд не бере до увагм доводи відповідача щодо невірного розрахунку вартості наданих позивачем послуг по водопостачанню.
Щодо посилання відповідача на пропуск позивачем строку позовної давності, то слід зазначити наступне.
Положеннями п.12 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, відповідно до яких, під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусноїхвороби(СОVID19),строкивизначеніст.ст.257,258,362,559,681,728,786,1292цьогоКодексу, продовжуються на строк дії такого карантину. Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»(в редакціїПостанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 року №383) дію карантину на території України було продовжено до 30 червня 2023 року.
Крім того згідно п. 19 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України у період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, перебіг позовної давності, визначений цим Кодексом, зупиняється на строк дії такого стану.
Так позивач просить стягнути заборгованість за послуги з водопстачання та водовідення нараховану за період з грудня 2019 року по червень 2024 року.
Таким чином, враховуючи, що в даній справі строк позовної давності спливав під час дії карантину, та воєнного стану, тому слід вважати що вказаний строк був продовжений до першого робочого дня після закінчення періоду дії в Україні карантину та воєнного стану. В той же час позивач звернувся до Центрального районного суду м. Миколаєва з позовом 21 серпня 2024 року, тобто в межах строку позовної давності.
Суд також не бере до уваги заперечення відповідача в частині відсутності тарифів на постачання технічної води, оскільки таких повноважень немає ні в позивача ні в Миколаївської міської ради. Тарифи на комунальні послуги встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у відповідності до вимог Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" та Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2876 від 22.12.2021 року "Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення міському комунальному підприємству "Миколаївводоканал".
Доказів, що наданий позивачем розрахунок заборгованості не відповідає дійсності відповідачем також не надано.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги МКП «Миколаївводоканал» є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно дост. 141 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору у розмірі по 1009,33 грн. з кожного.
Керуючись ст.ст.12,81,141,223,247,263-265,280-283,288-289 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позов - задоволити.
Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Міського комунальногопідприємства «Миколаївводоканал» заборгованість за надані послуги водопостачання та водовідведення в розмірі 11822 (Одинадцять тисяч вісімсот двадцять дві) гривні 64 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь Міського комунальногопідприємства «Миколаївводоканал» судовий збір у розмірі по 1009,33 грн. з кожного.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки передбачені ст. 273 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Інформація про сторони:
Позивач: Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал», код ЄДРПОУ 31448144, адреса: м. Миколаїв, вул. Погранична, буд. 161, 54055.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
Суддя
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123230287 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Чулуп О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні