Ухвала
від 22.11.2024 по справі 545/5120/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/5120/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" листопада 2024 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту самостійного виховання та утримання неповнолітньої дитини, без участі матері -

В С Т А Н О В И Л А :

Позивач звернувся до суду з позовом про встановлення факту самостійного виховання та утримання неповнолітньої дитини, без участі матері.

Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175 та 177 ЦПК України, оскільки :

-не зазначено обставини існування спору між сторонами щодо встановлення факту самостійного виховання та утримання батьком неповнолітньої дитини без участі матері, наявність спору з цього приводу між батьком та матір`ю, що відповідно до вимогСКУкраїниє єдиною підставою для розгляду цього питання судом;

-не зазначено, чи звертався позивач до суду з позовом про стягнення аліментів та позбавлення відповідача батьківських прав через ухиляння її від виконання своїх обов`язків щодо участі у вихованні дитини відповідно до п. 2 ч.1ст.164 СК України;

-недоданий документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Щодо посилання позивача на наявність посвідчення учасника бойових дій, суд зазначає таке.

Згідно із пунктом 13 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір»учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року у справі № 545/1149/17 (провадження №14-730цс19) зазначено, що відповідно до пункту 13 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір»учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. Разом з тим, зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору. Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановленіЗаконом України від 22 жовтня 1993 року N 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Устатті 22 цього ж Законупередбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені устатті 12 цього Закону. Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першоїстатті 5Закону N3674-VIсуд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статтей12,22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Подібну правову позицію щодо застосування та тлумачення пункту 13 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір»викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 жовтня 2019 року у справі №9901/311/19 та постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21.03.2018 року у справі №490/8128/17.

Предметом позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 є встановлення факту самостійного виховання та утримання неповнолітньої дитини, без участі матері, тобто не стосується соціального і правового захисту учасників бойових дій.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1211,20 грн та надати до суду документ, який би підтверджував сплату судового збору.

Без усунення вказаних недоліків заява не може бути прийнята до провадження суду.

На підставі викладеного, керуючисьст. 185 ЦПК України,

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту самостійного виховання та утримання неповнолітньої дитини, без участі матері залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків - сім днів з моменту отриманнякопії ухвали.

Попередити позивача, що в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:Л. І. Стрюк

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення22.11.2024
Оприлюднено25.11.2024
Номер документу123233662
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —545/5120/24

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Стрюк Л. І.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Полтавський районний суд Полтавської області

Стрюк Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні