КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження
22 листопада 2024 року справа № 340/3287/23
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брегея Р.І., розглянувши в м.Кропивницький в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін (у порядку письмового провадження) адміністративний позов ОСОБА_1 до Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області (далі Рада) про визнання протиправним і скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду зі заявою до органу місцевого самоврядування про визнання протиправним і скасування рішення від 23 грудня 2021 року №529, яким відмовлено у затвердженні проекту землеустрою.
Водночас просив суд зобов`язати Раду затвердити проект землеустрою щодо безоплатної передачі у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
21 листопада 2024 року представник Ради подав клопотання про закриття провадження у справі у зв`язку із смертю ОСОБА_1 (Том 2 а.с.250)
Суд, ознайомившись з матеріалами справи, зробив висновок про відмову у задоволенні клопотання з таких підстав.
Так, відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 позивач помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (Том 2 а.с.249).
Приписами пункту 5 частини 1 статті 238 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб`єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Приписами частини 1 статті 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Приписами частини 1 статті 1219 ЦК України визначено, що не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема:
- особисті немайнові права;
- право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами;
- право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я;
- права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом;
- права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
Звернувшись до суду, ОСОБА_1 намагався захистити майнове право, оскільки прагнув набути безоплатно у власність земельну ділянку, на виготовлення проекту землеустрою якої отримав відповідний дозвіл.
Приписами частини 8 статті 186 ЗК України передбачено, що підставою для відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.
Рада відмовила у затвердженні проекту землеустрою, керуючись іншими підставами.
Отже, підстави відмови у затвердженні проекту землеустрою не передбачають права суб`єкта владних повноважень на зміну рішення про намір щодо безоплатної передачі землі.
Підстави відмови у затвердженні проекту землеустрою обумовлені недоліками складання проектної документації, які можуть бути виправлені.
Якби Рада погодила проект землеустрою, то мала передати у власність земельну ділянку.
У такому випадку предметом спадкування було б право власності на земельну ділянку.
У разі ж задоволення позову, який має майновий характер, спадкоємці ОСОБА_1 успадкують право власності на земельну ділянку, так як відповідач на виконання рішення суду затвердить проект землеустрою і передасть земельну ділянку у власність спадкодавця.
Підсумовуючи, суд зробив висновок, що спірні правовідносини допускають правонаступництво.
Тому суд відмовляє у задоволенні клопотання представника Ради про закриття провадження у справі.
Приписами пункту 1 частини 1 статті 236 КАС України визначено, що суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
Приписами частини 1 статті 1270 ЦК України встановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Приписами частини 2 статті 1220 ЦК України передбачено, що часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Отже, провадження у справі належить зупинити до 19 квітня 2025 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.236, 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні клопотання представника Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області про закриття провадження у справі.
Зупинити провадження у справі до встановлення спадкоємців ОСОБА_1 (до 19 квітня 2025 року).
Ухвала може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду в апеляційному окрузі, що включає Дніпропетровську, Запорізьку та Кіровоградську області, протягом 15 днів з дня її складення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Р.І. БРЕГЕЙ
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123237403 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Р.І. БРЕГЕЙ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні